powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2015

Wydanie 05/2015, 4 marca 2015
05/2015 Computerworld nr 05/2015
W centrum uwagi
5 patentów na sukces

5 patentów na sukces

Spytaliśmy Airbnb, Starbucks, Sonic i Double Dutch o ich pomysły na wielkie dane. Wniosek: na początku daj sobie spokój z wielkimi projektami. Zacznij od prostych trików i małych kroków. Czytaj więcej »

Wiadomości
Smartfon zaszyty pod skórą

Smartfon zaszyty pod skórą

Urządzenia, które do niedawna były zwykłymi mobilnymi telefonami, dzisiaj wspomagają nas w najróżniejszych działaniach, pracy, rozrywce, nauce. Mobilność, z której coraz odważniej korzystamy, stała się tak wartościowa, że zmusi nas do pokonania zagrożeń. Czytaj więcej »

Ku energetyce domowej

Ku energetyce domowej

Sejm uchwalił Ustawę o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE). Jej przepisy o taryfach gwarantowanych dla prosumentów są okazją do rozwoju usług teleinformatycznych związanych z energetyką domową albo rozproszoną. Czytaj więcej »

Praca z pasją daje wyniki

Praca z pasją daje wyniki

Rozmowa z Joanną Kucharską, dyrektorem ds. HR i komunikacji, Sii Czytaj więcej »

Modele finansowania firmowej infrastruktury IT

Modele finansowania firmowej infrastruktury IT

Jak polskie przedsiębiorstwa finansują IT? Potrzeby kształtujące modele finansowania różnią się zależnie od branży, formy prawnej, wielkości, struktury zarządczej, czy też już posiadanych systemów IT. Czytaj więcej »

Technologie
Migrujemy do chmury

Migrujemy do chmury

Opracowanie dobrej strategii migracji do chmury to bardzo ważne zadanie, które umożliwi dotrzymanie terminów i zrealizowanie założonych celów takiego projektu. Czytaj więcej »

W poszukiwaniu najlepszego przepisu na Big Data

W poszukiwaniu najlepszego przepisu na Big Data

Inicjatywy Big Data stają się korporacyjnym priorytetem, więc wiele firm stawia sobie pytanie, czy infrastruktura wdrożona do obsługi tradycyjnych, relacyjnych baz danych, hurtowni danych i systemów BI jest wciąż optymalnym wyborem. Czytaj więcej »

Internet zagrożonych rzeczy

Internet zagrożonych rzeczy

Branża IT musi znaleźć sposób, jak lepiej zabezpieczyć infrastrukturę Internetu Rzeczy. W przeciwnym razie będziemy musieli zmierzyć się z przykrymi konsekwencjami. Czytaj więcej »

Dużo zapór w jednej sieci

Dużo zapór w jednej sieci

Zarządzanie licznymi zaporami sieciowymi w wielooddziałowej organizacji to wyzwanie. Przedstawiamy najważniejsze problemy, z którymi musi się zmierzyć dział informatyki. Czytaj więcej »

Wydarzenia
ENFACE: JACEK FORYSIAK...

ENFACE: JACEK FORYSIAK...

…Dyrektor Pionu Techniki i Usług Profesjonalnych Atende, który buduje zaufanie firm do integratorów i nowych trendów w informatyce Czytaj więcej »

Zarządzanie
Polska - dojrzały rynek centrów usług wspólnych

Polska - dojrzały rynek centrów usług wspólnych

Rynek centrów usług wspólnych jest najdynamiczniej rozwijającą się częścią rynku usług biznesowych w Polsce. Od 2013 do 2014 roku uruchomiono w naszym kraju 66 nowych ośrodków SSC/BPO. W do końca 2015 roku w sektorze tym będzie pracować ok. 170 tys. osób. Czytaj więcej »

Certyfikowane zarządzanie IT

Certyfikowane zarządzanie IT

Totalizator Sportowy, który zarabia na marzeniach ludzi o fortunie, sam spełnił marzenie wielu i jest pierwszą firmą w Europie z certyfikatem Verafirm, który potwierdza wdrożenie programu zarządzania oprogramowaniem zgodnie z wymogami międzynarodowej normy ISO/IEC 19770-1. Czytaj więcej »

Pamięci masowe Hitachi w PKO BP

Pamięci masowe Hitachi w PKO BP

Największy polski bank detaliczny wdrożył platformę pamięci masowych Hitachi Virtual Storage Platform. Czytaj więcej »

System InForum planuje koszty PKP S.A.

System InForum planuje koszty PKP S.A.

Firmy PKP Informatyka i DomData AG. zakończyły drugi etap wdrożenia systemu wspomagającego proces budżetowania w PKP S.A. Czytaj więcej »

Narciarze na wirtualnej arenie

Narciarze na wirtualnej arenie

Ericsson Networked Event umożliwia widzom oglądanie Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym w Falun między innymi poprzez aplikacje mobilne. Czytaj więcej »

AMMS w śląskim szpitalu

AMMS w śląskim szpitalu

Asseco wdroży system informatyczny w ZZOZ w Żywcu, gdzie dostarczy i zainstaluje również infrastrukturę serwerowo-sieciową. Czytaj więcej »

MES zarządza produkcją kostek

MES zarządza produkcją kostek

Producent chemii gospodarczej Pol-Hun wdrożył w swojej fabryce system do zarządzania i monitorowania produkcji firmy Queris. Czytaj więcej »

Hasło i odzew

Hasło i odzew

Za zbieg okoliczności wypada uznać, że niemal jednocześnie prezydenci USA i Polski zajęli się sprawą bezpieczeństwa czegoś, co enigmatycznie określa się mianem cyberprzestrzeni państwa. Ten pierwszy wydał w tej sprawie tzw. Executive Order, co brzmi dość władczo, drugi zaś wystąpił z doktryną, która ma niewielką moc sprawczą, ale podniosły ton. Oba dokumenty odwołują się... Czytaj więcej »

Kamera nie zapewni bezpieczeństwa

Kamera nie zapewni bezpieczeństwa

Monitoring wizyjny jest skuteczny, gdy stanowi integralną część systemu bezpieczeństwa w mieście. Ważne są rozwiązania techniczne, zaangażowanie służb i postawa mieszkańców. Czytaj więcej »

Opinie
Techniczne wsparcie

Techniczne wsparcie

Z porady informatyka każdy chętnie skorzysta. Oczywiście, tylko wtedy, gdy porady tej potrzebuje i gdy sprawa dotyczy trywialności komputerowej. Nikt nie zapyta o innej natury rzeczy poważne, bo przecież, w jego mniemaniu, taki informatyk zna się tylko na komputerach i na niczym więcej. Czytaj więcej »

Ostre hamowanie

Ostre hamowanie

Amerykańska FAA (Federal Aviation Administration) zapowiedziała w lutym br., że w nowych przepisach regulujących poruszanie się statków bezzałogowych po amerykańskiej przestrzeni powietrznej swoboda dronów będzie znacznie ograniczona. Drony przez cały czas będą musiały pozostawać w zasięgu wzroku osoby kierującej, a ich komercyjne zastosowanie będzie możliwe tylko w ciągu dnia,... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...