powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2015

Wydanie 02/2015, 9 lutego 2015
02/2015
Bezpieczeństwo
Bezprzewodowo i bezpiecznie

Bezprzewodowo i bezpiecznie

Wykorzystanie ustawień konfiguracyjnych klienta 802.1X może zapewnić bezpieczną komunikację bezprzewodową w urządzeniach mobilnych działających pod kontrolą systemów iOS i Android. Czytaj więcej »

DNS w służbie bezpieczeństwa

DNS w służbie bezpieczeństwa

Podstawowym zadaniem systemu DNS jest tłumaczenie adresów stron internetowych na adresy IP. Niewiele osób wie, że ten mechanizm może skutecznie chronić przed botnetami, nachalną reklamą, phishingiem czy innymi zagrożeniami. Czytaj więcej »

Bezpieczna sieć nie istnieje?

Bezpieczna sieć nie istnieje?

Mogłoby się wydawać, że odcięcie komputera czy sieci lokalnej od internetu to skuteczna metoda zabezpieczenia przechowywanych i przesyłanych w nich danych przed nieuprawnionym dostępem. Rozwój technik cyberprzestępczych i metod włamywania się do środowisk sieciowych nakazuje zweryfikować tę tezę. Czytaj więcej »

Centrum danych
NAS dla midmarketu - między magazynem danych, a prywatną chmurą

NAS dla midmarketu - między magazynem danych, a prywatną chmurą

Pojemność i szybkość działania to podstawowe parametry sieciowych pamięci NAS, ale lista ważnych cech takich urządzeń jest znacznie dłuższa, a ich znaczenie różni się, w zależności od wielkości firmy i charakteru prowadzonej działalności. Niżej przedstawiamy kluczowe funkcjonalności, które warto uwzględnić przy wyborze takiego sprzętu. Ich znajomość pozwoli dokonać... Czytaj więcej »

Więcej danych i więcej wolnego miejsca

Więcej danych i więcej wolnego miejsca

Optymalizacja przestrzeni dyskowej to parasol, pod którym kryją się różne rozwiązania redukujące ilość danych, jak deduplikacja czy kompresja. Istotną rolę odgrywa również thin provisioning, dzięki któremu nie dochodzi do niepotrzebnego rezerwowania miejsca na dyskach. Czytaj więcej »

Chmury publiczne – porównanie dostępnych rozwiązań

Chmury publiczne – porównanie dostępnych rozwiązań

Jakie funkcje oferują chmury AWS, Google, Azure, Oktawave, E24Cloud i ile trzeba za nie zapłacić. Czytaj więcej »

Komunikacja
Nowy standard Wi-Fi 802.11ax - więcej niż 10 Gb/s

Nowy standard Wi-Fi 802.11ax - więcej niż 10 Gb/s

Na rynku rozwiązań Wi-Fi nastąpiło znaczne ożywienie. Standard 802.11n ustępuje stopniowo miejsca rozwiązaniom 802.11ac Wave1, a w 2015 roku powinny pojawić się urządzenia 802.11ac Wave2. Technologia w nieodległej przyszłości pozwoli osiągnąć prędkość nawet 7 Gb/s, ale to nie koniec. Opracowywana jest specyfikacja standardu 802.11ax, która umożliwi osiągnięcie prędkości... Czytaj więcej »

Oprogramowanie
Infrastruktura pod kontrolą

Infrastruktura pod kontrolą

Narzędzia do monitorowania infrastruktury dają możliwość optymalizacji i uproszczenia czynności administracyjnych związanych z nadzorowaniem systemów przedsiębiorstwa, a poniższe zestawienie prezentuje przegląd takich rozwiązań. Czytaj więcej »

Testy i porównania
Druga rewolucja w wirtualizacji serwerów

Druga rewolucja w wirtualizacji serwerów

Nawet w świecie pełnym wirtualizacji przenoszenie aplikacji w miejsca, gdzie akurat są potrzebne, wciąż sprawia kłopoty. Wkrótce wszelkie problemy z tym związane mogą zniknąć za sprawą projektu Docker. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...