powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2015

Wydanie 01/2015, 12 stycznia 2015
01/2015
Bezpieczeństwo
Rozproszony, wszechobecny firewall

Rozproszony, wszechobecny firewall

Wirtualizacja i koncepcja definiowania programowo wszystkich zasobów w centrach danych wymuszają wprowadzenie radykalnych zmian w zakresie projektowania i wdrażania zabezpieczeń. Jedną z odpowiedzi na wyzwania związane z bezpieczeństwem jest rozproszony, programowy firewall. Czytaj więcej »

Centrum danych
Dostępność i niezawodność

Dostępność i niezawodność

Poziom dostępności systemu teleinformatycznego zależy nie tylko od nieza¬wodności samych urządzeń i systemów, lecz również od czasu trwania samej naprawy. Gdy już dojdzie do przerwy w działaniu, najistotniejsze jest jak najszybsze usunięcie awarii i przywrócenie pełnej funkcjonalności systemu teleinformatycznego, a tym samym możliwości obsługi procesu biznesowego. Jedną z... Czytaj więcej »

Disaster Recovery Center – jak zapewnić ciągłość biznesową

Disaster Recovery Center – jak zapewnić ciągłość biznesową

Wiele przedsiębiorstw spotkało się z sytuacją, w której zagrożona była ciągłość ich działania. Jak zadbać o ciągłość biznesową firmy w ekstremalnych przypadkach mając na uwadze dostęp do danych, aplikacji oraz konieczność wykonywania pracy operacyjnej? Czytaj więcej »

Komunikacja
W kierunku 400 GbE – ewolucja szybkich łącz Ethernet

W kierunku 400 GbE – ewolucja szybkich łącz Ethernet

W niedalekiej przyszłości coraz więcej serwerów będzie przyłączonych do sieci w technologii 10 GbE, natomiast połączenia agregacji oraz szkieletowe będą realizowane przez technologie 40 GbE i 100 GbE, a następnie również 400 GbE. Obecnie technologie 40/100 GbE są wykorzystywane głównie u operatorów telekomunikacyjnych, a w centrach danych alternatywą dla technologii 10 GbE... Czytaj więcej »

Produkt roku
Produkt Roku Networld

Produkt Roku Networld

W najnowszym redakcyjnym plebiscycie na najlepsze rozwiązania sieciowe wybraliśmy dziesięć pozycji, które w naszej ocenie zasłużyły na miano Produktów Roku. Tradycyjnie już nagradzaliśmy produkty do różnych zastosowań, jednak wspólnym mianownikiem wyróżnionego przez nas sprzętu i oprogramowania jest wysoka wydajność, funkcjonalność, innowacyjność i opłacalność. Czytaj więcej »

Sieci
Dylematy architekta sieci

Dylematy architekta sieci

Trzywarstwowa architektura przełączników funkcjonuje w centrach danych już od kilkunastu lat. W tym czasie serwerownie zmieniły się diametralnie i warto przyjrzeć się, która architektura lepiej nadaje się do dzisiejszych realiów: Top of Rack, End of Row, a może przełączniki z extenderami. Czytaj więcej »

802.11ac – czy warto się śpieszyć z wdrożeniami?

802.11ac – czy warto się śpieszyć z wdrożeniami?

Urządzenia pracujące w standardzie 802.11ac stają się coraz częściej pierwszym wyborem kupujących nowe rozwiązania bezprzewodowe. Jeżeli firma planuje „agresywne” implementacje BYOD, zidentyfikowała obszary zatorów w sieci bezprzewodowej lub dużego zagęszczenia klientów to wdrożenie sieci standardu 802.11ac może okazać się konieczne. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...