powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 24/2014, 17 grudnia 2014
24/2014 Computerworld nr 24/2014
W centrum uwagi
2015: Budżety IT na fali wznoszącej

2015: Budżety IT na fali wznoszącej

Trwa czas tworzenia budżetów na przyszły rok – i wszystko wskazuje na to, że jednym z segmentów, w których odnotowany zostanie wyraźny wzrost wydatków, będzie IT. Szefowie działów odpowiedzialnych za zarządzanie firmową informatyką jasno deklarują, że chcą pozyskać – i wykorzystać – znacznie więcej środków niż w poprzednich latach. Priorytetami będą m.in. wydatki na... Czytaj więcej »

Wiadomości
Techtrendy 2015

Techtrendy 2015

Koniec roku to okazja, aby zastanowić się, co czeka nas w nowym. Analizując różne prognozy, wybraliśmy najciekawsze trendy technologiczne, których możemy być świadkami w nadchodzących 12 miesiącach. Czytaj więcej »

ENFACE: Marcin Kawka...

ENFACE: Marcin Kawka...

... szef sprzedaży firmy Gannet, którą zamierza wprowadzić na rynki europejskie Czytaj więcej »

Centralka w chmurze

Centralka w chmurze

Systemy komunikacji zunifikowanej przeniesione do chmury z impetem podbijają rynek rozwiązań telekomunikacyjnych. UCaaS daje bowiem luksus pozbycia się kwestii związanych z zarządzaniem, a jednocześnie umożliwia korzystanie z funkcji klasy korporacyjnej za stosunkowo niewielki miesięczny abonament. Lista korzyści jest dłuższa, a niektóre z nich, choć bardzo przydatne, są mało... Czytaj więcej »

Żywot technologii według Gartnera

Żywot technologii według Gartnera

Tegoroczny raport „Gartner Hype Cycle” to już dwudziesta edycja popularnego zestawienia obrazującego cykl dojrzewania technologii teleinformatycznych. Tym razem największe nadzieje i oczekiwania rynek formułuje wobec internetu rzeczy. Czytaj więcej »

Niejednolity Rynek Cyfrowy

Niejednolity Rynek Cyfrowy

Nowa Komisja Europejska musi rozstrzygnąć sporo odkładanych problemów regulacyjnych i politycznych, by inspirujące zastosowania nowych technologii informacyjnych przyczyniły się do rzeczywistego rozwoju. Czytaj więcej »

Technologie

Ochrona w dużej skali

Razem ze wzrostem skali wdrożenia środowiska IT rosną problemy związane z zapewnieniem bezpieczeństwa całej infrastrukturze. Przykładem bardzo poważnego wyzwania było wdrożenie zapór sieciowych dla nowego systemu dostarczania treści Yahoo! w Japonii. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo wirtualizacji – prace wciąż w toku

Bezpieczeństwo wirtualizacji – prace wciąż w toku

Ochrona maszyn wirtualnych wymaga zabezpieczeń, które umożliwiają wdrażania reguł bezpieczeństwa, zapobiegają infekcjom oraz oferują funkcjonalności będące w wirtualnym środowisku ekwiwalentem zapory sieciowej, systemu IPS oraz antywirusa. Czytaj więcej »

Przyspieszanie macierzy

Przyspieszanie macierzy

Rosnące potrzeby biznesowe mogą sprawić, że nawet znaczące inwestycje w pamięci masowe okażą się niewystarczające i pojawi się konieczność poprawienie parametrów ich pracy. Jest kilka sposobów, jak zwiększyć wydajność bez wymiany posiadanego sprzętu. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Wielki urząd podkarpacki

Podkarpacki System e-Administracji Publicznej (PSeAP) to największy zrealizowany w Polsce projekt z zakresu cyfrowych usług publicznych. Czytaj więcej »

Kształtowanie

Scenariusz bywa często taki: przychodzi stary z młodym, niby to w roli opiekuna. Chociaż stary jest tu stary tylko w oczach młodego, bo przecież dopiero przekroczył czterdziestkę i może myśleć o sobie wszystko, tylko nie to, że jest stary. Czytaj więcej »

Fabryka bez granic

Fabryka bez granic

W koncepcji przemysłu przyszłości informacje sterujące kolejnymi etapami wytwarzania będą zapisywane w każdej produkowanej części. Czytaj więcej »

Zarządzanie tożsamością i dostępem

Zarządzanie tożsamością i dostępem

Wirtualizujące się przedsiębiorstwa w globalnym środowisku internetowym wymagają specjalnych metod organizacyjnych i technicznych w celu minimalizowania ryzyka dostępowego. Czytaj więcej »

Opinie

Stereotyp

Zawsze naigrywano się z informatyków w takim samym stopniu, w jakim ich podziwiano. Teraz być może podziw ten zasadniczo się zmniejszył, a utrwaliły się pewne wzorce, które niekoniecznie muszą się podobać ludziom z branży. Czytaj więcej »

Spokojnie z tą przyszłością

Prognozowanie przyszłości to zajęcie cokolwiek osobliwe. Na podstawie niekompletnych danych jedni ludzie przewidują zdarzenia, które inni ludzie traktują jak podstawę do podejmowania decyzji, a przynajmniej jako temat do dyskusji. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...