powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 23/2014, 4 grudnia 2014
23/2014 Computerworld nr 23/2014
Kariera

Nie tylko technologie

W sytuacji, kiedy biznes w coraz większym stopniu opiera się na nowych technologiach, dział IT staje się kluczowym czynnikiem sukcesu. Zmieniają się wymagania wobec informatyków, a oni sami inaczej postrzegają swoją rolę w firmie. Czytaj więcej »

Rozmowa z kamerą

Rozmowa z kamerą

Wideokonferencje stały się już oczywistym sposobem komunikacji, nie tylko w międzynarodowych korporacjach. Żeby rozmowa za pośrednictwem kamery przynosiła maksymalne efekty, warto przestrzegać sprawdzonych standardów i reguł. Czytaj więcej »

Rynek pracy

Głos pracodawców

Computerworld Polska ponownie zwrócił się do pracodawców z pytaniem o to, jak rekrutowali i zatrudniali w mijającym roku, prosząc jednocześnie o to, żeby powiedzieli, jakie mają plany na kolejne dwanaście miesięcy. Czytaj więcej »

Etaty trzymają się mocno

W branży ICT, podobnie jak w całej gospodarce pojawiają się nowe formy zatrudnienia. Jednak na razie zdecydowana większość firm podpisuje z informatykami umowę o pracę. Tylko 7% uczestników tegorocznego badania Computerworld Polska zadeklarowało, że w ogóle nie proponuje etatów. Czytaj więcej »

Zapanować nad danymi

Wśród wszystkich specjalności informatycznych najbardziej wzrasta zapotrzebowanie na administratorów baz danych. Czytaj więcej »

Kogo potrzebują pracodawcy

Zdaniem przedstawicieli firm trendy w zatrudnieniu specjalistów IT są związane bezpośrednio z rozwojem technologii. Czytaj więcej »

Otwarte drzwi

Spośród wszystkich firm i instytucji, które wzięły udział w tegorocznym badaniu Computerworld Polska 73% zaprosiło do siebie stażystów. Czytaj więcej »

Najbardziej cenione certyfikaty

Połowa firm, które brały udział w badaniu Computerworld Polska wskazało certyfikaty, które najbardziej sobie cenią. Czytaj więcej »

Na słodko i na sportowo

Pracodawcy oprócz wynagrodzenia przelewanego co miesiąc na konto, oferują informatykom także ubezpieczenia, fundusze emerytalne, wyprawki dla noworodków, dofinansowanie przedszkola, a dla samych pracowników posiłki, pakiety rekreacyjne i uczestnictwo w warsztatach. Oto najpopularniejsze benefity pozapłacowe. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Firma jak drużyna

Budowanie sprawnego i efektywnego zespołu pracowników nie polega na wspólnej zabawie, ważniejsze jest przyjęcie jasnych zasad gry wewnątrz zespołu... i ich przestrzeganie Czytaj więcej »

Klimat do zatrudniania

Równo 90% firm, które wzięły udział w badaniu Computerworld Polska przyjęło w mijającym roku nowych pracowników. I w znakomitej większości zamierzają zatrudniać kolejnych. Czytaj więcej »

Każdy może być Napoleonem

Każdy może być Napoleonem

Lider to przewodnik. Prowadząc ludzi do wyznaczonego celu, potrafi go nie tylko sam zobaczyć, ale tak pokazać, żeby inni także chcieli go osiągnąć. Czytaj więcej »

Świadomi swojej wartości

Na to, ile informatyk może zarobić składa się wiele czynników. Znaczenie ma nie tylko specjalizacja, kwalifikacje i forma zatrudnienia, ale również umiejętność rozmawiania o podwyżce. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...