powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2014

Wydanie 12/2014, 9 grudnia 2014
12/2014
Bezpieczeństwo
Narzędzia do pentestów – najlepszą obroną jest atak

Narzędzia do pentestów – najlepszą obroną jest atak

Włamywacze i testerzy penetracyjni stosują wiele tych samych narzędzi i technik. Osoby odpowiadające za bezpieczeństwo również mogą użyć ich do aktywnej ochrony – wykrywania słabości zabezpieczeń. Takie podejście do bezpieczeństwa może uchronić przed włamaniami i kradzieżą danych. Czytaj więcej »

Stormshield SN500 – kompleksowa ochrona każdej sieci

Przy wyborze urządzeń do ochrony sieci coraz więcej uwagi poświęca się rozwiązaniom zapewniającym kompleksową ochronę na wielu płaszczyznach. Pozwalają one zadbać o bezpieczeństwo wszystkich elementów sieci firmowej, stacji roboczych oraz użytkowników. Przy czym mimo tego, że posiadają zaawansowane funkcje, przeznaczone są również na rynek małych i średnich firm, gdzie od... Czytaj więcej »

Skanery bezpieczeństwa w praktyce

Ważną częścią procesów penetracyjnych jest skanowanie bezpieczeństwa urządzeń oraz systemów sieciowych obecnych w sieci. Umożliwia rozpoznanie infrastruktury, zbadanie dostępnych usług, detekcję systemów operacyjnych i aplikacji. Dodatkowo identyfikowane są podatności i luki w oprogramowaniu sieciowym. Każdy element procesu skanowania stanowi dużą dawkę niezbędnych informacji... Czytaj więcej »

Centrum danych

Zabawa w projektanta

Wysokie wymagania dotyczące dostępności oraz nowe technologie budowy i konstrukcji urządzeń teleinformatycznych to wyzwania, które wymuszają konieczność wprowadzenia wielu zmian już na wstępnym etapie projektowania centrum danych. Czytaj więcej »

Oprogramowanie
Firma bez serwera

Firma bez serwera

W panującej obecnie erze mobilności pożądane jest aby mieć dostęp do informacji z każdego miejsca o dowolnej porze. Również pracownicy, którzy na co dzień przebywają poza firmą chcieliby móc pracować z taką samą wygodą, jak gdyby siedzieli przed biurkiem. Zdarza się także, że siedziby niewielkich firm na co dzień świecą pustkami. Czemu w takim razie inwestować w serwery... Czytaj więcej »

Sieci
Wi-Fi Passpoint - przełączanie bez granic

Wi-Fi Passpoint - przełączanie bez granic

Wi-Fi Passpoint to program certyfikacyjny oparty na specyfikacji HotSpot 2.0, promowany i tworzony przez organizację Wi-Fi Alliance. Opisuje mechanizmy bezpiecznego przełączania i transmisji w ogólnodostępnych sieciach bezprzewodowych. Czytaj więcej »

Wirtualizacja sieci

Wirtualizacja sieci

Wcześniej czy później sieć podzieli los serwerów. Wirtualizacja zmieni sposób, w jaki będziemy patrzeć na sieć i definiować ją. Kierunek zmian wytyczają automatyzacja i abstrakcja warstwy sprzętowej. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...