powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 21/2014, 5 listopada 2014
21/2014 Computerworld nr 21/2014
W centrum uwagi
Samochodem po informacje

Samochodem po informacje

Na samochód autonomiczny, który zamierza samodzielnie produkować Google, nie należy patrzeć w kategoriach rozwoju branży motoryzacyjnej. To przede wszystkim nowy wymiar komunikacji sieciowej, nowy interfejs globalnego systemu informacyjnego. Czytaj więcej »

Droga w chmurze informacji

Droga w chmurze informacji

O potencjale biznesowym tkwiącym na styku systemów przetwarzania informacji i przemysłu motoryzacyjnego świadczy zainteresowanie projektami inteligentnych pojazdów ze strony wielu potentatów branży ICT. Czytaj więcej »

Wiadomości
iPhone 6 nie do złamania dla NSA?

iPhone 6 nie do złamania dla NSA?

Zapewnienia Apple, że iPhone 6 daje wysoki poziom bezpieczeństwa danych są mocno na wyrost, a z kolei lament podniesiony przez agencje bezpieczeństwa USA wydaje się nieszczery. Czytaj więcej »

TETRA polityczna

Wśród listy przedsięwzięć teleinformatycznych, których nie udało się MSW doprowadzić do dojrzałej fazy eksploatacyjnej, szczególne miejsce zajmuje ogólnopolski system łączności radiowej TETRA, który po 15 latach przygotowań wciąż nie powstał. Czytaj więcej »

Regionalne sieci na finiszu

Regionalne sieci na finiszu

Duże projekty budowy sieci szkieletowo-dystrybucyjnych dofinansowanych z funduszy unijnych zakończyły się już w Pomorskiem i Lubuskiem. Najbardziej zagrożony jest ten w Małopolsce. Czytaj więcej »

Dystrybutorzy energii inwestują w IT

Dystrybutorzy energii inwestują w IT

Branża IT zgodnie ocenia, że w najbliższych latach sektor energetyczny stanie się ogromnym rynkiem zbytu dla rozwiązań teleinformatycznych. Czego będą potrzebować operatorzy i na czym najlepiej zarobią dostawcy systemów informatycznych? Czytaj więcej »

Technologie
SSD usunie trudności w komunikacji

SSD usunie trudności w komunikacji

Nie ma wątpliwości, że w dającej się przewidzieć przyszłości nośniki SSD będą siłą napędową innowacji w świecie pamięci masowych. Wciąż jednak sporo udoskonaleń wymagają komunikacja sieciowa i interfejsy dyskowe, ponieważ to one obecnie stanowią wąskie gardło w komunikacji między serwerami a macierzami. Czytaj więcej »

Dziedzinowe wykorzystanie systemów big data

Dziedzinowe wykorzystanie systemów big data

Analiza wyników przygotowanego przez Computerworld we współpracy z IBM Polska raportu „Big Data+” wskazuje, że rozwiązania te cieszą się największą popularnością w obszarze marketingu i sprzedaży. Czytaj więcej »

Wydarzenia
ENFACE: RADOSŁAW SEMKŁO...

ENFACE: RADOSŁAW SEMKŁO...

... Dyrektor Pionu Telekomunikacji i Mediów w Asseco Poland, który wdrażał największe telekomunikacyjne systemy CRM w Polsce i bierze udział w tworzeniu kolejnego. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Informatyzacja szpitala w Rybniku

Za 4,6 mln zł brutto konsorcjum firm Netology i Asseco Poland przeprowadzi informatyzację Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku. Czytaj więcej »

Lepsze łącza dla operatora

T-Mobile wprowadza w Stanach Zjednoczonych rozwiązanie Ericsson eSRVCC, żeby poprawić wydajność sieci i zapewnić płynną mobilność głosową Voice over LTE (VoLTE) przy komutacji łączy. Czytaj więcej »

Rehabilitacja z UNIT4 TETA

W sześciu placówkach opiekuńczo-rehabilitacyjnych MEDI-systemu na Mazowszu zostanie uruchomione oprogramowanie biznesowe firmy UNIT4 TETA. Czytaj więcej »

Ptak Moda używa Navireo

Ptak Moda – polski showroom zrzeszający ponad 500 producentów odzieży – zastosował system ERP Navireo firmy InsERT. Czytaj więcej »

IFS Applications w stoczni

Firma Grandweld Shipyards, zajmująca się budową i remontami statków oraz budownictwem morskich na całym świecie, wdroży system IFS Applications do ujednolicenia systemu obiegu informacji. Czytaj więcej »

Agenty nVision w Piotrkowie Trybunalskim

Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego wdrożył pełny pakiet Axence nVision obejmującego 500 monitorowanych urządzeń. Czytaj więcej »

Informatyk w roli doradcy

Rzeczywistość gospodarcza wymusza zmiany działania na styku biznesu i IT. Badania potwierdzają, że takie zmiany rzeczywiście zachodzą. Działy informatyczne wchodzą w nową rolę doradcy dla biznesu i mają coraz większy udział w realizacji celów biznesowych. Czytaj więcej »

Бог тройцу любит albo Software Defined Errors

Cytowałem już chyba na tych łamach albo w tym nawet miejscu prof. Briana Warboysa z Uniwersytetu w Manchesterze z trzema największymi, jego zdaniem, wpadkami informatyki. Obciążały one po równo: programowanie (Therac 25 – nadmierne dawki promieniowania w radioterapii), projektowanie (błędne założenia i paraliż pogotowia ratunkowego w Londynie) i eksploatację (katastrofa rakiety... Czytaj więcej »

Miasta przyszłości integrują dane

Zainicjowany przez Cisco program „Polskie Miasto Przyszłości” ma skłonić samorządy do otwierania i integracji źródeł danych. Czytaj więcej »

Opinie

Kwestia czasu

Bolączką polskiego systemu gospodarczego jest słaby system sądowniczy. Jego słabość zasadza się na kilku wadach. Czytaj więcej »

Czas

Na każdego przychodzi moment, kiedy trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jak chce się pokierować swoim życiem. Wiadomo, że w gruncie rzeczy chodzi o karierę zawodową, przynajmniej w większości przypadków, gdyż jedynie praca pozwala na zdobycie środków finansowych, jeśli nie mamy sprytu lub układów, aby pozyskać je inaczej. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...