powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 18/2014, 30 września 2014
18/2014 Computerworld nr 18/2014
Human resources

Samouczek kandydata

Nie ma drugiej szansy na zrobienie pierwszego wrażenia. To prawda z elementarza efektywnej komunikacji. Jakże często zapominana. Na zrobienie pierwszego wrażenia mamy najwyżej minutę i warto tę minutę wykorzystać w pełni. Czytaj więcej »

Zyskać na zmianie

Zyskać na zmianie

Zbyt duża fluktuacja kadry zaczyna być postrzegana przez pracodawców w branży IT jako zagrożenie. Pracownicy zaś mają wobec pracodawców nieoczywiste oczekiwania. Co każda ze stron może zrobić, żeby ułatwić sobie negocjacje? Czytaj więcej »

Wirtualne targi pracy

Wirtualne targi pracy

IDG Poland SA zorganizował we wrześniu wirtualne targi pracy IT Career Expo. Pierwsze takie wydarzenie skierowane do specjalistom IT. Czytaj więcej »

Wstęp do kariery

Wstęp do kariery

Wielu znakomitych dziś menedżerów na ścieżkę zawodową skierował mentor spotkany we właściwym momencie. Rusza właśnie jesienna edycja programu e-Skills for Jobs 2014, który umożliwia inspirujące spotkania w branży IT. Czytaj więcej »

Sport pomaga w karierze

Sport pomaga w karierze

Z perspektywy każdego pracodawcy informacja w CV kandydata: „odnosiłem/łam sukcesy sportowe” powinna wywoływać reakcję podobną do odkrycia w małży perły. Jest to informacja, że trafia się okazja zatrudnienia wyjątkowego pracownika. Czytaj więcej »

Koniunktura
Rynek czeka na informatyków

Rynek czeka na informatyków

Branża IT rozwija się coraz szybciej i zaczyna jej brakować rąk do pracy. Dziś eksperci oceniają, że luka między potrzebami pracodawców a informatykami gotowymi podjąć pracę wynosi 50 tys. miejsc i będzie się powiększać. Czytaj więcej »

Rynek kandydatów

Rynek kandydatów

W Polsce najtrudniej o wykwalifikowaną kadrę techniczną, a na czołowym miejscu zawodów poszukiwanych znajdują się specjaliści IT. Czytaj więcej »

Mapa zatrudnienia informatyków

Computerworld Polska bardzo dokładnie bada polski rynek teleinformatyczny, tegoroczna edycja Raportu TOP200 pokazuje, że u 76 największych pracodawców jest zatrudnionych 41 280 osób. Czytaj więcej »

Rynek pracy
Projekt czy marka

Projekt czy marka

Informatyk na ścieżce kariery może stanąć przed wyborem, czy stać się trybikiem w maszynerii pod bardzo znaną flagą, czy realizować złożony projekt u kompletnie nieznanego pracodawcy. Nas interesuje odpowiedź na pytanie, jak taka decyzja wpływa na jego dalszy rozwój zawodowy. Czytaj więcej »

Wielka mała firma

Wielka mała firma

Przedsiębiorczość jest dziś słowem odmienianym przez wszystkie przypadki. Na wzięcie spraw we własne ręce zdecydowało się już 3 mln osób. To może być również pomysł na karierę w IT. Czytaj więcej »

Praca czeka na chętnego

Praca czeka na chętnego

Z analizy ofert pracy dla informatyków, publikowanych przez serwis Pracuj.pl w II kw. tego roku wynika, że rynek potrzebuje o 47% więcej specjalistów od bezpieczeństwa niż w analogicznym okresie ubiegłym roku. Czytaj więcej »

Nauka po dyplomie

Uczelnie wyższe wraz z firmami i organizacjami pozarządowymi starają się kształcić specjalistów potrzebnych na rynku. Dlatego powstały takie nowe kierunki studiów podyplomowych, jak informatyka śledcza, analityka biznesowa, czy projektowanie stron dla niepełnosprawnych. Czytaj więcej »

Wynagrodzenia
Elita finansowa

Elita finansowa

IT oraz telekomunikacja były w 2013 r. najlepiej opłacanymi branżami w naszym kraju. Jednak eksperci zwracają uwagę, że stawki dla pracowników poszczególnych specjalności znacznie się od siebie różnią. Również w grupie najbardziej pożądanych i najlepiej opłacanych pracowników specjaliści IT ustępują prawnikom i menedżerom sprzedaży. Czytaj więcej »

Eksport kompetencji

W przyszłym roku kraje Unii Europejskiej będą potrzebowały 509 000 pracowników ICT. To szansa również dla polskich informatyków, którzy najwięcej ofert pracy otrzymują z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Czech. Czytaj więcej »

Specjalista pilnie poszukiwany

W Polsce brakuje ok. 50 tys. pracowników IT. Najbardziej deficytową grupą są programiści. Z kolei branżą, która poszukuje informatyków najintensywniej jest szeroko pojęty sektor finansowy. Pracy nie zabraknie również dla osób specjalizujących się w Big Data i systemie operacyjnym Linux. Czytaj więcej »

Wiadomości

Firma bez dymu

Ruszyła kampania mająca zachęcać pracodawców do pomocy pracownikom w rozstaniu się z nałogiem nikotynowym. Czytaj więcej »

Sen o Warszawie... na jawie

W weekend 26 i 27 września odbyła się konferencja Warsjawa 2014 organizowana przez grupę Warsaw Java User Group (WJUG). Czytaj więcej »

Naucz się ważyć

W rozpoczynającym się roku akademickim RADWAG i testerzy.pl przeszkolą studentów informatyki w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie. Czytaj więcej »

Samsung szkoli przyszłych pracowników

Samsung Electronics Polska wspólnie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie realizuje praktyczny kurs dokształcający pod nazwą „Samsung LABO”. Jest to strategiczny program firmy Samsung z pogranicza sektora edukacji i rynku pracy, realizowany w większości państw europejskich. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...