powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 20/2014, 29 października 2014
20/2014 Computerworld nr 20/2014
Wiadomości

Państwo pomaga, ale czy nie przeszkadza?

Upraszczanie procedur regulacyjnych ma służyć pobudzeniu wzrostu gospodarczego i zwiększaniu konkurencyjności Unii Europejskiej. Dla biurokratów unijnych to wyzwanie niebanalne, bo rynki regulowane miały zapewnić rozwój konkurencji, a nie przeszkadzać. Czytaj więcej »

Technologie
Porządkowanie firewalli

Porządkowanie firewalli

Nie ma znaczenia, ile firma wyda na ochronę sieci. Jeśli administrator sieci nie dopilnuje konfiguracji zapory sieciowej, całe nakłady niewiele dadzą. Warto poznać najlepsze praktyki konfiguracji firewalli. Czytaj więcej »

Platformy deweloperskie dla wszystkich

Rynek usług chmurowych dojrzewa. Oferty dostawców IT rozwijają się od dotychczas popularnego modelu IaaS w kierunku kompleksowych środowisk PaaS, wspieranych przez sklepy z aplikacjami biznesowymi. Czytaj więcej »

Wydajne testowanie

Coraz mniej projektów i przedsięwzięć biznesowych, zwłaszcza kluczowych dla działalności firmy, odbywa się bez wykorzystania technologii IT. Wysokie koszty ewentualnych błędów mogą być bardzo dotkliwe. Taniej wychodzi staranne testowanie jakości tworzonego oprogramowania. Czytaj więcej »

Wygodniejsze miasto dzięki internetowi rzeczy

Wygodniejsze miasto dzięki internetowi rzeczy

Intel startuje z wielkim programem badawczym w Londynie. Analiza danych z tysięcy czujników w różnych jego punktach ma wskazać, jak poprawić jakość życia mieszkańców wielkiego miasta. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo to świadomość zagrożeń wspierana przez technologię

Bezpieczeństwo to świadomość zagrożeń wspierana przez technologię

O właściwym rozumieniu bezpieczeństwa IT w nowoczesnych organizacjach, najmniej spodziewanych zagrożeniach oraz koncepcji Security Connected opowiada Wim van Campen, wiceprezes McAfee, part of Intel Security w regionie Europy Północnej i Wschodniej. Czytaj więcej »

Pozytywna energia

Paul-François Cattier, wiceprezes Schneider Electric ds. data center, przytacza prognozę firmy, zgodnie z którą do 2050 roku podwoi się zużycie energii na świecie. Głównym wyzwaniem będzie zwiększanie wydajności systemów zarządzania tym zasobem. Czytaj więcej »

Osiem najważniejszych trendów big data

Osiem najważniejszych trendów big data

Oczekiwania i technologie związane z analityką big data zmieniają się w zawrotnym tempie. Wytypowaliśmy osiem najważniejszych nurtów i zagadnień, które należy śledzić, aby pozostać o krok przed swoimi konkurentami. Czytaj więcej »

Wydarzenia
ENFACE: KORNELIA SHEHADIE...

ENFACE: KORNELIA SHEHADIE...

dyrektor operacyjna w założonej przez siebie Trigrze, której produkty uczestniczą w największych konkursach gier na świecie. Czytaj więcej »

Zarządzanie
SDS przyspieszy wdrażanie chmury

SDS przyspieszy wdrażanie chmury

Wyzwania związane z zarządzaniem danymi znacznie spowolniły wdrażanie infrastruktury chmurowej w przedsiębiorstwach. Jedynie niewielki odsetek firm korzysta z chmury do obsługi najistotniejszych aplikacji, nie licząc kilku aplikacji SaaS. Ten stan rzeczy może odmienić Software Defined Storage. Czytaj więcej »

Wielopoziomowy kontakt z klientem

Scalanie różnych kanałów komunikacji, automatyzacja i świadczenie usług w modelu chmury to najważniejsze trendy w rozwoju współczesnych contact centers. Czytaj więcej »

Elektroniczny obieg faktur w Ergonie

Międzynarodowy producent sprężanych prefabrykatów betonowych i dostawca wysokiej jakości usług inżynieryjnych, transportu i budowy Ergon, używa systemu Comarch ECM do obiegu faktur zakupowych. Czytaj więcej »

Turystyka na platformie

Wezyr Holidays Coral Travel, biuro turystyczne należące do międzynarodowego koncernu OTI Holding, wdrożyło platformę komunikacyjną Customer Interaction Center (CIC) firmy Interactive Intelligence. Czytaj więcej »

Komunikacja urzędów z niesłyszącymi

Starostwo Powiatowe we Wrocławiu i Starostwo Powiatowe w Bolesławcu komunikują się z niesłyszącymi obywatelami za pomocą komunikatora Microsoft Lync. Czytaj więcej »

Informatyzacja zabrzańskiego szpitala miejskiego

Szpital Miejski w Zabrzu zostanie wyposażony w system Asseco Medical Management Solutions. Kompleksowa informatyzacja szpitala będzie kosztowała blisko 3 mln zł brutto. Czytaj więcej »

Na AGH Big Data w praktyce

IBM przekazał Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Pure Data System for Analytics. System pozwalający bardzo szybko analizować ogromną ilość danych, posłuży studentom i doktorantom do prowadzenia badań naukowych i pisania prac dyplomowych. Czytaj więcej »

Jak długo?

W czasach, gdy pobierałem nauki, i to na wszystkich kolejnych poziomach, zajęcia odbywały się przez sześć dni w tygodniu, z łagodniejszym wymiarem w sobotę, kiedy lekcji było tylko pięć. Nie inaczej było w pierwszych latach pracy. Jej tydzień liczył 46 godzin, z sześcioma zamiast ośmioma w sobotę. Z czasem, ale to już w latach 70., pojawiły się pierwsze wolne soboty. Dla... Czytaj więcej »

Innowacyjność to tylko droga do celu

Innowacyjność to tylko droga do celu

Jeżeli nie określimy dokładnie, jakie efekty mają przynieść innowacyjne projekty, nie osiągniemy sukcesów na polu nowoczesnej gospodarki. Samo dążenie do innowacyjności nie wystarczy. Czytaj więcej »

Opinie

Głupi i leniwi

Jeden z moich szefów w zwykł mawiać: user jest głupi i leniwy. Tak człowiek mediów klasyfikował przeciętnego czytelnika, widza czy słuchacza, a w szczególności użytkowników serwisów internetowych. Buntowałem się wtedy, bo jakże to można tak pogardzać swoimi, bądź co bądź, klientami, płacącymi nie pieniędzmi, ale czasem spędzonym z medium, dzięki czemu reklamodawca... Czytaj więcej »

Uziemieni

Podczas studiów i z początkiem zawodowej kariery człowiek wierzy w doniosłość swej roli na tym padole. Ma się wtedy wrażenie, że można zmienić świat i na pewno można wiele, chociaż nie do końca wiadomo, co. Z biegiem czasu rzeczywistość wygrywa z marzeniami i wiarą. W przypadku informatyków wizje kończą się tam, gdzie zaczynają się użytkownicy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...