powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2014

Wydanie 11/2014, 10 listopada 2014
11/2014
Centrum danych

Sztuka zasilania

Dużym zagrożeniem dla prawidłowego funkcjonowania systemów teleinformatycznych, są zaburzenia elektromagnetyczne, które mogą być przyczyną wadliwej pracy urządzeń lub nawet ich trwałego uszkodzenia. Dlatego warto wiedzieć jakie są ich źródła, jak się przed nimi chronić i jakie przepisy to regulują. Czytaj więcej »

Serwerowe ewolucje

Serwerowe ewolucje

Rynek serwerów staje się coraz bardziej różnorodny, a producenci wprowadzają większą liczbę modeli tworzonych specjalnie z myślą o obsłudze konkretnych aplikacji. W nadchodzących latach możemy też być świadkami radykalnych zmian, spowodowanych z jednej strony rozwojem procesorów ARM, a z drugiej popularyzacją chmur obliczeniowych i mobilności. Czytaj więcej »

Sieci
Wojna technologii – PON czy DOCSIS?

Wojna technologii – PON czy DOCSIS?

Na rynku operatorskich technologii dostępu do Internetu do niedawna dominował xDSL oraz DOCSIS. Coraz częściej widać jednak implementację technologii światłowodowych, szczególnie w nowych wdrożeniach. Czytaj więcej »

Pamięci masowe
NAS nie boi się chmury

NAS nie boi się chmury

NAS to dobre rozwiązanie dla małych i średnich firm, umożliwiające automatyczny backup, współdzielenie plików w ramach małej grupy użytkowników, a także mające własną moc obliczeniową, dzięki której można realizować bardzo różne, specjalistyczne zadania, np. obsługiwać system monitoring wideo. Czytaj więcej »

Testy i porównania

StorageCraft ShadowProtect - sposób na niezawodny backup

Przy wyborze oprogramowania do backupu kierujemy się zazwyczaj listą wspieranych systemów i usług, dopasowaniem do naszych wymagań funkcjonalnych oraz oczywiście ceną. Dużo rzadziej zwraca się uwagę na prostotę wdrożenia oraz bezproblemową konfigurację i obsługę. Te kryteria mają jednak ogromne znaczenie w skutecznym wykonywaniu kopii zapasowych, a przede wszystkim w szybkim... Czytaj więcej »

Barracuda Message Archiver – skuteczna archiwizacja poczty firmowej

Poczta elektroniczna to dzisiaj podstawa komunikacji w przedsiębiorstwach. Każdego dnia firmowe serwery pocztowe przetwarzają tysiące, a nawet setki tysięcy wiadomości dostarczając je do skrzynek adresatów. Ale co się z nimi dzieje po upływie dłuższego czasu, bo jak wiadomo rozmiary skrzynek pocztowych mają swój limit? Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Systemy centralnego zarządzania stacjami roboczymi

Sprawna kontrola nad funkcjonowaniem stacji roboczych w przedsiębiorstwie zawsze stanowiła wyzwanie dla administratorów. Bez oprogramowania do zarządzania elementami infrastruktury działy IT radziły sobie wykorzystując skrypty i konfigurując systemy bezpośrednio na komputerach. Niemniej jednak zbieranie informacji o komputerach, dbanie o aktualizacje, czy poprawne działanie systemu... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...