powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 19/2014, 15 października 2014
19/2014 Computerworld nr 19/2014
W centrum uwagi
Komputerowy poligon

Komputerowy poligon

Szkolenie żołnierzy ma obecnie coraz bardziej wirtualny charakter. W powszechnym użyciu są komputerowe symulatory do trenowania obsługi sprzętu bojowego i wykonywania zadań na polu walki. Czytaj więcej »

Wojsko skuteczniejsze dzięki informacji

Wojsko skuteczniejsze dzięki informacji

Coraz częściej nie sprzedaje się już wojsku samej wyrzutni rakiet, samego radaru, pojazdu opancerzonego czy wozu dowodzenia. Wszystko to sprzedaje się razem jako zintegrowany system obrony powietrznej lub przeciwrakietowej. Elementem spajającym rozwiązanie jest system pozyskiwania i przetwarzania informacji. Czytaj więcej »

Wiadomości
Windows 10: 7 ważnych funkcji dla biznesu

Windows 10: 7 ważnych funkcji dla biznesu

Microsoft wyciąga wnioski z porażki Windows 8 na rynku korporacyjnym. Windows 10 został upakowany funkcjami, na które czeka biznes. Wracają też rozwiązania z wcześniejszych wersji systemu, które dobrze sprawdzały się w firmach. Czytaj więcej »

Najszybsze laboratorium świata

Najszybsze laboratorium świata

W przyszłym roku w łódzkim parku technologicznym zostanie uruchomiony ARUZ - pierwszy na świecie tak szybki symulator badań laboratoryjnych Czytaj więcej »

Analiza danych kontra intuicja menedżera

Analiza danych kontra intuicja menedżera

W trakcie Kongresu Lider Informatyki prezes Comarchu, prof. Janusz Filipiak rozmawiał z redaktorem naczelnym Computerworlda, Tomaszem Bitnerem o znaczeniu intuicji i analizy danych w podejmowaniu decyzji biznesowych. Czytaj więcej »

Technologie
Pięć kroków do bezpiecznego BYOD

Pięć kroków do bezpiecznego BYOD

Znalezienie kompromisu pomiędzy umożliwieniem pracownikom swobodnego, zdalnego dostępu do korporacyjnych zasobów a zapewnieniem bezpieczeństwa i zgodności z przepisami prawa to trudne zadanie dla każdej organizacji planujące wdrożenie mobilności i BYOD. Czytaj więcej »

6 mitów bezpieczeństwa w małych i średnich firmach

Wielu ekspertów od bezpieczeństwa uważa, że kradzieże danych są nieuniknione. Jeśli rzeczywiście tak jest, organizacje mogą podjąć kroki, które ograniczą straty. W przypadku mniejszych firm są też sposoby, które umożliwiają znaczne ograniczenie ryzyka dojścia do udanego włamania. Czytaj więcej »

UKE sprawdzi, czy operator nie oszukuje

UKE sprawdzi, czy operator nie oszukuje

Klienci operatorów telekomunikacyjnych w Polsce będą mieć bardziej wiarygodne dane o jakości usług telekomów. W 2015 roku ruszą pomiary w sieciach mobilnych, a UKE przygotowuje narzędzie do oceny parametrów jakości sieci szerokopasmowych budowanych ze wsparciem funduszy unijnych. Czytaj więcej »

Pogoda dla dużych graczy

Pogoda dla dużych graczy

Obecnie duże organizacje stają się bardziej innowacyjne w obszarze IT niż niewielkie start-upy. Trend ten utrzyma się w ciągu najbliższych 3–5 lat. Potwierdza to przeprowadzone przez firmę Accenture badanie, którego wyniki zawarto w raporcie „Technology Vision 2014”. Czytaj więcej »

Wydarzenia
ENFACE: Radosław Mączyński…

ENFACE: Radosław Mączyński…

… wiceprezes DomDaty, poznańskiej firmy programistycznej, która pomaga m.in. niemieckim i holenderskim koncernom zarządzać energią, nieruchomościami, logistyką i finansami Czytaj więcej »

Zarządzanie

Mobilność przyszłości: AirWarch Connect 2014

Wykorzystanie urządzeń mobilnych stało się codziennym doświadczeniem setek milionów ludzi na całym świecie. Oczywiste jest zatem, że przedsiębiorcy będą na coraz szerszą skalę wykorzystywać wynikające z tego możliwości, a dostawcy IT - oferować produkty umożliwiające organizacjom rozwój firmowych rozwiązań mobilnych. Czytaj więcej »

Mobilność daje korzyść po uporządkowaniu procesów biznesowych

Firmy w Polsce i w Europie mają takie same potrzeby informatyczne. Różnicę widać tylko po stronie kosztów – mówi Leif-Olof Wallin, analityk Gartnera, szef badań z obszaru sieci i mobilności. Czytaj więcej »

Kosmetyki Oriflame w chmurze

Producent i dystrybutor kosmetyków Oriflame wybrał chmurowe rozwiązanie CaaS Contact Center firmy Interactive Intelligence, żeby usprawni i ujednolicić obsługę klientów w ponad 50 krajach. Czytaj więcej »

Asseco w inteligentnym mieście

Zarząd Miasta w Opolu buduje Optyczną Sieć Teleinformatyczną, do której zostaną podłączone instytucje publiczne, w tym uczelnie i kilkadziesiąt szkół. Czytaj więcej »

T-Systems Polska pomaga PKP Intercity sprzedawać bilety

Teleinformatyczna spółka grupy Deutsche Telekom i PKP Informatyka rozpoczęły wdrażanie systemu wsparcia sprzedaży biletów (RMS) dla PKP Intercity. Czytaj więcej »

Platforma e-KRK dla przedsiębiorców

Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło system teleinformatyczny, który pozwala przedsiębiorcom na sięgnięcie online do Krajowego Rejestru Karnego. System teleinformatyczny dostarczyła Sii w konsorcjum z wrocławską firmą Cohesiva. Czytaj więcej »

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku z pakietem e-Usług

USK w Białymstoku zawarł z CompuGroup Medical Polska umowę na wdrożenie systemu szpitalnego CGM CLININET, umożliwiającego zarządzanie pracą jednostki w części medycznej i administracyjnej. Czytaj więcej »

Morgan Motor Company z turbodoładowaniem IFS

Brytyjski producent samochodów sportowych Morgan Motor Company wdraża system IFS Applications™ jako nowe rozwiązanie ERP. Czytaj więcej »

IFA 2014, czyli Polska rulez

Tegoroczne berlińskie Targi elektroniki powszechnego użytku (IFA) skojarzyły mi się jakoś z łódzkimi Film-Video-Foto (inne polskie akcenty – na końcu). Nie ze względu na skalę, bo ta jedna berlińska impreza ma powierzchnię jak wszystkie imprezy targowe w Polsce wzięte razem. Czytaj więcej »

Opinie

Spokojnie jak na wojnie

W amerykańskim serwisie Extreme Tech można znaleźć film, na którym w domowych warunkach, na małej wielkości drukarko-frezarce, bez udziału człowieka, wykonywana jest niewielka metalowa część. Urządzenie, które potrafi to zrobić, to ascetyczny czarny sześcian o boku ok 40 cm. Czytaj więcej »

Obraz na miarę epoki

Jak pokazuje praktyka, w ciągu kilkudziesięciu lat rozwój technologiczny może potoczyć się w szybszym tempie, niż zakładano. Często też kierunek rozwoju nie pokrywa się z wcześniejszymi wyobrażeniami, które często okazują się dziecinne w zestawieniu z rzeczywistością. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...