powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2014

Wydanie 10/2014, 13 października 2014
10/2014
Bezpieczeństwo
IT na podsłuchu

IT na podsłuchu

Przechwytywanie danych poprzez „podsłuchiwanie” promieniowania emitowanego przez sprzęt komputerowy to technika znana od wielu lat. Prawdopodobnie urządzenia do „podsłuchiwania” systemów komputerowych są już dostępne nie tylko dla służb specjalnych państw, lecz także innych organizacji – w tym przestępczych. Czym jest zjawisko elektromagnetycznej emisji ujawniającej i jak... Czytaj więcej »

Centrum danych
Pamięci masowe pod kontrolą oprogramowania

Pamięci masowe pod kontrolą oprogramowania

Pamięci masowe coraz silniej przykuwają uwagę producentów starających się stworzyć produkty, które zmniejszą lub wyeliminują problemy związane z tradycyjnym przechowywaniem danych. Dlatego koncepcja Software Defined Storage zatacza coraz szersze kręgi. Czytaj więcej »

Trendy w świecie pamięci masowych

Pamięci masowe to raczej mało fascynujący temat, ale w ostatnim czasie to właśnie w tym obszarze można było obserwować najbardziej fascynujące nowinki technologiczne. Rzeczywiście, ta branża przechodzi sporą transformację, m.in. za sprawą stopniowej wymiany twardych dysków na znacznie szybsze rozwiązania oraz możliwości korzystania z przestrzeni dyskowej w chmurze. Czytaj więcej »

Dobra pogoda dla robotów

Dobra pogoda dla robotów

Choć nie należy oczekiwać, że w najbliższych latach po ulicach zaczną chodzić człekokształtne roboty, a nad ich głowami pojawi się chmura dronów, wszystko wskazuje na to, że rozwój technologii robotycznych ulega ogromnemu przyspieszeniu. Czytaj więcej »

Komunikacja
Matematyka zamiast retransmisji

Matematyka zamiast retransmisji

Duńscy naukowcy, współpracując z badaczami z MIT oraz Caltech, opracowali nowy sposób transmisji danych przez Internet, wykorzystując do tego celu równania matematyczne zamiast przesyłania tradycyjnych pakietów. Czytaj więcej »

Oprogramowanie

Ład i porządek w zasobach IT

W miarę powiększania się przedsiębiorstwa oraz infrastruktury IT coraz trudniej zachować porządek i wiedzę o tym, gdzie znajdują się poszczególne elementy środowiska IT. W związku z tym zamierzamy przyjrzeć się rozwiązaniom w zakresie ewidencji oprogramowania i sprzętu, audytu oraz wspomnieć o dobrych praktykach, które pozwolą na bieżąco kontrolować, co w infrastrukturze... Czytaj więcej »

Sieci
Regionalne Sieci Szerokopasmowe

Regionalne Sieci Szerokopasmowe

Zgodnie z Raportem Prezesa UKE dotyczącym pokrycia terytorium Polski infrastrukturą telekomunikacyjną i publicznymi sieciami telekomunikacyjnymi, w 2013 roku wybudowano 7,1 tys. km nowych sieci światłowodowych, a przyjęty w tym roku Narodowy Plan Szerokopasmowy zakłada zapewnienie dostępu do Internetu o prędkości 30 Mb/s dla wszystkich gospodarstw domowych do 2020 roku. Czytaj więcej »

Testy i porównania

FortiDDoS 400B ochrona przed atakami DDoS

Przeznaczeniem urządzeń z serii FortiDDoS, oferowanych przez firmę Fortinet, jest zapewnianie ochrony systemów firmowych przed zagrożeniami typu DDoS. Mieliśmy okazję sprawdzić możliwości jednego z wchodzących w skład tej rodziny modelu – FortiDDoS 400B. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...