powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 17/2014, 24 września 2014
17/2014 Computerworld nr 17/2014
DATA & INFORMATION MASTER
Przekroje i konteksty skutecznego tradera

Przekroje i konteksty skutecznego tradera

Intuicyjny i nietabelaryczny widok danych wyjaśnia schematy i strategie tradingowe, a zarząd inspiruje do formułowania nowych celów. Czołowy gracz na globalnym rynku instrumentów pochodnych, firma OSTC, wie, z czego wynikają jego sukcesy. Czytaj więcej »

MSP

Sztuczna inteligencja wspomaga biznes

Stanusch Technologies pokazuje, jak można rozwinąć firmę, opracowując i wprowadzając zaawansowane technologie. Na razie korzysta z nich rynkowa awangarda, ale wszystko wskazuje, że popularność technologii będzie szybko rosła. Czytaj więcej »

SEKTOR UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ
Technologiczna rewolucja w wodociągach

Technologiczna rewolucja w wodociągach

Do tegorocznego Konkursu Lider Informatyki Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie zgłosiło trzy projekty. Wszystkie z nich znacznie poprawiły efektywność wykonywanych przez spółkę działań. Czytaj więcej »

Uczelnia zarządzana procesowo

Do konkursu Lider Informatyki Uniwersytet Medyczny w Łodzi zgłosił w tym roku dwa powiązane ze sobą projekty. Przyczynią się one do znaczącej poprawy efektywności zarządzania uczelnią oraz podniesienia jakości kształcenia. Czytaj więcej »

Na fali wznoszącej

Na fali wznoszącej

Kompleksowy projekt 3,14_Port_Integrator wydatnie zwiększył wydajność procesów biznesowych Zarządu Portów Morskich Szczecin i Świnoujście SA, zapewniając firmie miejsce wśród ścisłych finalistów Konkursu Lider Informatyki 2014. Czytaj więcej »

Służba zdrowia
Informatyzacja szpitala na finiszu

Informatyzacja szpitala na finiszu

Od poprzedniego Konkursu Computerworld Lider Informatyki Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu został wyposażony w zintegrowany system zarządzania lekiem UNIDOSE i dwie hybrydowe sale operacyjne. Czytaj więcej »

Kreatywna informatyzacja

Szpital Specjalistyczny Ducha Świętego w Sandomierzu rozwija i modyfikuje systemy IT w celu poprawy jakości leczenia, usprawnienia zarządzaniu u siebie i ułatwienia pracy kolejnym informatyzowanym placówkom. Czytaj więcej »

Premie za technologie

Program Restrukturyzacji Naprawczej Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach pozwolił placówce osiągnąć płynność finansową i zyskać pozycję regionalnego lidera nowych technologii. Teraz to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie placówek medycznych w Polsce. Czytaj więcej »

Handel i usługi
Automatyzacja w transporcie paliw

Automatyzacja w transporcie paliw

Optymalizacja procesów i wdrożenie nowego oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem przynosi bardzo dobre efekty biznesowe. Właśnie takim kompleksowym wdrożeniem może się pochwalić Operator Logistyczny Paliw Płynnych. Czytaj więcej »

Nasz klient nie może czekać

Empik wdrożył rozwiązanie mobilne, które pozwala obsłużyć klienta i przeprowadzić transakcję w dowolnym miejscu sklepu, a nie tylko przy ladzie kasowej. Przy niewielkim budżecie projektu udało się skutecznie rozładować kolejki do kas. Czytaj więcej »

Poczta nowoczesna i prosta

Znaczek pocztowy kupowany przez internet, pocztówka wysyłana z telefonu? To dopiero początek przeobrażeń na rynku usług pocztowych, które idą w kierunku pełnej elektronizacji korespondencji. Czytaj więcej »

Bankowość i finanse
PZU gotowe na atak szczytowy

PZU gotowe na atak szczytowy

W PZU SA, największym polskim towarzystwie ubezpieczeniowym, zachodzi epokowa zmiana. Projekt Everest ma unowocześnić i udoskonalić pracę całej firmy. Czytaj więcej »

Handel wspomagany

ING Bank Śląski ma najnowocześniejszy dealing room spośród instytucji finansowych w Polsce. Ale bank myśli nie tylko o swoich pracownikach. Poprzez internetową platformę ALEO mogą handlować przedsiębiorcy, nawet jeśli nie są klientami banku. Czytaj więcej »

Mobilność we krwi

Meritum Bank buduje strategię biznesową, uwzględniając innowacyjne technologie. Jako pierwszy bank w Polsce umożliwił klientom otwarcie konta poprzez aplikację w smartfonie. Jest pionierem bankowości głosowej, którą rozwija razem z trójmiejskimi firmami IT. Czytaj więcej »

Sektor publiczny
Szczecińska Nasza Klasa

Szczecińska Nasza Klasa

Czy można stworzyć publiczną usługę IT odpowiadającą na potrzeby obywateli tak, że liczba korzystających z niej osób wzrasta w ciągu roku prawie trzykrotnie? Szczeciński Portal Edukacyjny udowadnia, że można, zapewniając miastu tytuł Lidera Informatyki w kategorii Sektor publiczny. Czytaj więcej »

Dolnośląskie MIT

Projekt Modernizacji Infrastruktury Teleinformatycznej, zrealizowany z rozmachem i stawiający fundamenty nowoczesnego modelu administracji, zapewnił Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego miejsce w finale Konkursu Lider Informatyki 2014. Czytaj więcej »

IT dla wszystkich w Małopolsce

Projekty teleinformatyczne, realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, cechuje daleko posunięte zaangażowanie i otwartość wobec setek partnerów: innych samorządów, ich jednostek organizacyjnych czy małopolskich stowarzyszeń. Mogą liczyć na wsparcie. Czytaj więcej »

Przemysł
Sprawna komunikacja i szybkie raporty

Sprawna komunikacja i szybkie raporty

Hempel, firma z branży chemicznej należąca do największych producentów farb na świecie, ulokowała w Polsce jedno ze swoich dwóch centrów IT. Tu powstały projekty, które zapewniają globalnej korporacji sprawną komunikację i efektywne działanie na międzynarodowych rynkach. Czytaj więcej »

Sprawność procesów i komunikacji

Grupa Pfleiderer Grajewo SA stanęła przed wyzwaniem związanym z modernizacją najważniejszych procesów biznesowych. Wdrożono także nowoczesną komunikację i rozwiązanie do zarządzania cyklem życia klienta. To wniosło nową jakość w działanie przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Komunikacja, samoloty i śmigłowce

Wdrożenie sprawnej platformy komunikacji powoduje radykalną poprawę obiegu informacji w przedsiębiorstwie. Takim wdrożeniem mogą poszczycić się Polskie Zakłady Lotnicze Mielec, firma z grupy Sikorsky, działająca w branży technologii lotniczych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...