powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2014

Wydanie 09/2014, 8 września 2014
09/2014
Bezpieczeństwo
Prawdy i mity na temat backupu

Prawdy i mity na temat backupu

Ochrona danych to bardzo nielubiany obszar informatyki, którego przydatność jest często kwestionowana (do czasu, aż coś się wydarzy). Dlatego warto przyjrzeć się wyzwaniom, z jakimi zmagają się firmy w zakresie backupu i przywracania, a także rozwiać szereg błędnych przekonań i metod funkcjonujących w tym obszarze. Czytaj więcej »

Centrum danych

Bezpieczeństwo fizyczne centrum danych

Bezpieczeństwo fizyczne infrastruktury to, według jednej z definicji, „zastosowanie fizycznych przeszkód i procedur kontroli, jako sposobów ochrony przed zagrożeniami dla zasobów i informacji wrażliwej”. Jeżeli dostatecznie nie zadbamy o kontrolę przed nieupoważnionym dostępem oraz nie wyposażymy obiektu w systemy ochrony przeciwpożarowej, nie można mówić o zagwarantowaniu... Czytaj więcej »

Zabezpieczenie zasilania infrastruktury konwergentnej

Obecnie centra danych potrzebują sprawniejszego zarządzania, a według wielu ekspertów zapewni je infrastruktura konwergentna. Systemy zasilania gwarantowanego przeznaczone dla takiej infrastruktury muszą być dostosowane do zmiennego obciążenia poszczególnych serwerów. Czytaj więcej »

Chmura i przyszłość serwerów

Chmura i przyszłość serwerów

Na rozwój rynku i technologii związanych z serwerami poważny wpływ ma bieżąca sytuacja ekonomiczna, nowe modele biznesowe i technologie związane z rozwojem oprogramowania, ale w dającej się przewidzieć przyszłości serwery wciąż będą podstawowym elementem infrastruktury sprzętowej zapewniającej działanie aplikacji i usług. Czytaj więcej »

Komunikacja
SIP – przyszłość komunikacji zintegrowanej

SIP – przyszłość komunikacji zintegrowanej

Protokół SIP zrewolucjonizował mechanizmy komunikacji. Obecnie jest powszechnie wykorzystywany do zapewnienia komunikacji głosowej, połączeń wideo, konferencji, wewnętrznej komunikacji IM czy funkcji sprawdzania dostępności. Session Initiation Protocol stanowi także idealne rozwiązanie integracji urządzeń BYOD z mechanizmami wewnętrznej komunikacji. Czytaj więcej »

BYOD – Jak przygotować firmę na to, co nieuniknione?

BYOD – Jak przygotować firmę na to, co nieuniknione?

Jeszcze całkiem niedawno pracownicy byli zadowoleni, gdy otrzymywali sprzęt od pracodawcy i mogli go wykorzystywać również poza firmą. Zabierając do domu laptopy i telefony używali ich nie tylko do realizacji obowiązków służbowych, ale również do korzystania z Internetu, oglądania filmów, czy słuchania muzyki. Od jakiegoś czasu sytuacja ta diametralnie się zmienia. Pracownicy... Czytaj więcej »

Sieci
Analiza wydajności i optymalizacja WAN

Analiza wydajności i optymalizacja WAN

W ostatnich latach, wraz z upowszechnieniem się technologii światłowodowych, łącza WAN stały się szybsze, jednak nadal wiele lokalizacji dysponuje łączami o prędkości maksymalnej wynoszącej kilka megabitów na sekundę. Najłatwiejszym, a zarazem najgorszym rozwiązaniem problemu jest zwiększenie dostępnej przepustowości łącza. Lepsze będzie wprowadzenie technologii... Czytaj więcej »

Testy i porównania

Serwer NAS QNAP TS-670 Pro - centrum danych i multimediów w jednym urządzeniu

Każdy doświadczył kiedyś braku przestrzeni dyskowej na zapisanie danych. Użytkownicy prywatni mogą rozwiązać ten problem używając kolejnego napędu pendrive lub nagrywając płytę, a co w takich przypadkach z danymi firmowymi. Z reguły przedsiębiorstwa przetwarzają dużo większe ilości danych. Oprócz plików, które modyfikowane są na bieżąco dochodzi również kwestia... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...