powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 15/2014, 27 sierpnia 2014
15/2014 Computerworld nr 15/2014
W centrum uwagi
Intuicja kontra twarde dane

Intuicja kontra twarde dane

Przedsiębiorstwo, które chce odejść od arbitralnych decyzji menedżerów na rzecz rozstrzygnięć wynikających z analizy danych, musi przygotować się na tektoniczne zmiany w swojej kulturze organizacyjnej. Czytaj więcej »

Wiadomości
Klient musi być w centrum zainteresowania banku

Klient musi być w centrum zainteresowania banku

Banki powinny odważniej sięgać po informacje o klientach z mediów społecznościowych. Jeśli zaprzepaszczą tę szansę, wyrośnie im groźna konkurencja - przewiduje Andy Hirst, wiceprezes działu rozwiązań dla bankowości w firmie SAP. Czytaj więcej »

Wielkie dane w polskich organizacjach

Wielkie dane w polskich organizacjach

Wyniki przygotowanego przez Computerworld we współpracy z IBM Polska raportu „Big Data+” dowodzą, że choć wdrażanie rozwiązań do analizy wielkich danych wymaga poważnych nakładów, aż 58% polskich organizacji już takie systemy posiada bądź planuje ich wdrożenie. Czytaj więcej »

Technologie

Zapotrzebowanie na mobilne ERP

Coraz więcej funkcji w systemach ERP udostępnianych jest poprzez urządzenia przenośne. Koszty takich rozwiązań nie są duże, a wygoda pracy ogromna. Mobilność ERP będzie w kolejnych latach jednym z najważniejszych trendów na rynku oprogramowania biznesowego Czytaj więcej »

Social Business w komunikacji firm

Social Business w komunikacji firm

Wewnętrzne sieci społecznościowe są stosowane przez coraz więcej przedsiębiorstw do komunikacji i współpracy. Do końca 2014 roku mogą stanowić podstawowe narzędzie komunikacyjne w 20 proc. firm. Czytaj więcej »

Bez presji nie ma bezpieczeństwa

Bez presji nie ma bezpieczeństwa

Nieco ponad dekadę temu wieszano psy na Microsofcie za poziom bezpieczeństwa produktów tej firmy. Jednymi z najostrzejszych krytyków byli młodzi ludzie, jak Ci, którzy założyli Google. Dzisiaj Microsoft może być wzorem do naśladowania dla firm takich, jak wyszukiwarkowy gigant. Czytaj więcej »

Zarządzanie ciągłością biznesową w niepewnych czasach

Zarządzanie ciągłością biznesową w niepewnych czasach

Zarządzanie ciągłością biznesową w trudnych ekonomicznie czasach jest podwyższonym wyzwaniem. Obawy, w którym kierunku pójdzie gospodarka, w związku z tym oszczędne gospodarowanie środkami finansowymi, mają wpływ również na opracowywanie planów ciągłości biznesowej i przywracania po klęskach. Jednak katastrofy naturalne zdarzają się w każdym klimacie, także w Polsce. Czytaj więcej »

Wydarzenia
ENFACE: BARTŁOMIEJ SITEK...

ENFACE: BARTŁOMIEJ SITEK...

...inżynier oprogramowania w firmie Cerego Japan, laureat konkursu NASA. Jako ambasador programu e-Skills for Jobs 2014, prowadzonego przez Komisję Europejską, zachęca młodych ludzi do rozwijania umiejętności cyfrowych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

IFS usprawnia komunikację w Krakowie

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA (MPK SA) w Krakowie przeprowadziło aktualizację używanego systemu IFS Applications™, zwiększając efektywność w takich obszarach, jak zarządzanie projektami i dokumentacją, gospodarka magazynowa i remonty. Czytaj więcej »

Zwinna firma potrzebuje nowej organizacji

Zwinna firma potrzebuje nowej organizacji

Wdrożenie metod agile często prowadzi do rozczarowań. Zwinność zostaje ograniczona przez hierarchię. Rozwiązanie może przynieść teoria kręgów i holokracja. Czytaj więcej »

Jeszcze wakacyjnie

Ten 1 sierpnia i ta w nim godzina były w tym roku oczekiwane szczególnie. No, może nie w całej Polsce, ale jednak. Oczekiwaniu towarzyszyły niemałe emocje, bo do końca nie było wiadomo, będzie czy nie? Kto jednak, tak jak ja, wpisał to sobie do kalendarza ileś tam miesięcy wcześniej, nie mógł zapomnieć, ale też nie miał się gdzie upewnić, bo środki przekazu solidarnie... Czytaj więcej »

Scrum nie jest uniwersalnym rozwiązaniem

Scrum nie jest uniwersalnym rozwiązaniem

Wielu projektów IT nie udaje się zrealizować w planowanym czasie i budżecie. Na domiar złego okazuje się, że w trakcie prac zmieniły się potrzeby biznesu. Metodyki agile dają nadzieję uniknięcia tych problemów, ale oznaczają także pewne koszty i ryzyko. Czytaj więcej »

CodiLime w Krzemowej Dolinie

Warszawska firma świadcząca usługi programistyczne CodiLime została wybrana przez Grupę NTT do wsparcia operacji w centrum danych spółki w Palo Alto i San Jose. Czytaj więcej »

Microsoft uczy studentów biznesu

Niezależne Zrzeszenie Studentów w całej Polsce wprowadza Office 365. Celem wdrożenia jest ujednolicenie komunikacji i usprawnienie współpracy między oddziałami. Korzystający z usług studenci nabywają umiejętności pracy w stylu biznesowym. Czytaj więcej »

Asseco wchodzi z LTE do Wołomina

Asseco Poland zbuduje radiową sieć szerokopasmową w technologii LTE i dostarczy komputery rodzinom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym w podwarszawskiej gminie Wołomin. Czytaj więcej »

System IFS pomaga warszawskim wodociągom

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie SA wdrożyło system IFS Applications™ do usprawnienia procesów biznesowych. Czytaj więcej »

Oracle u dystrybutora energii

TAURON Dystrybucja SA wdrożyła system analityczno-raportowy (moduł analiz BI) oraz platformę dostępu mobilnego do analiz i raportów (e-Controlling). Czytaj więcej »

Opinie

Udział osobisty

Do rangi tak zwanego obciachu, mówiąc kolokwialnie, mogą pretendować różne zjawiska, i to w rozmaitych dziedzinach. Najczęściej są to pewne rodzaje zachowań bądź estetyki, które określane bywają potocznie jako wiocha, co z reguły nie jest sprawiedliwe dla mieszkańców tej ostatniej. Czytaj więcej »

O bezsensie planowania przyszłości

Wrzesień: początek szkoły, korki w miastach, podmuch jesieni. Szczególnie teraz czuje się moc przemijania. Liście żółkną, wiatr wieje, deszcze coraz częstsze. Żadna tam złota polska jesień, przecież wszystko gnije i obumiera. Łatwo wtedy o refleksję nad następstwem nie tylko pór roku, ale całych pokoleń. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...