powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 14/2014, 25 czerwca 2014
14/2014 Computerworld nr 14/2014
W centrum uwagi
Aplikacje w chmurze

Aplikacje w chmurze

Technologia cloud computing ma już silną pozycję w biznesie i codziennie zdobywa nowe przyczółki. Dziś chmura to nie tylko narzędzia do współpracy online, dostępne publicznie repozytoria plików czy rozwiązania komunikacyjne. Dzięki nowym frameworkom programiści są w stanie błyskawicznie tworzyć, dopasowywać i dostarczać firmom niezbędne do pracy narzędzia. Czytaj więcej »

Wiadomości
ENFACE: PAWEŁ KACPEREK...

ENFACE: PAWEŁ KACPEREK...

…prezes spółki Location-Based Media, którego celem jest popularyzacja usług nawigacyjnych i lokalizacyjnych w Polsce Czytaj więcej »

Rozbudowa cyfrowych kompetencji państwa

Rozbudowa cyfrowych kompetencji państwa

Z dr. Nikodemem Bończa Tomaszewskim, dyrektorem Centralnego Ośrodka Informatyki (COI), rozmawiają Tomasz Bitner i Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Technologie
Bez API nie ma komunikacji

Bez API nie ma komunikacji

Firmy koncentrują się na zarządzaniu urządzeniami mobilnymi oraz ich bezpieczeństwie, ale największej uwagi wymagają aplikacje i dane przechowywane w urządzeniach. To jeden z powodów, dla których warto przyjrzeć się znaczeniu interfejsów API w ekosystemie IT. Czytaj więcej »

Baza w pamięci

Baza w pamięci

Rozwój technologii przetwarzania danych umożliwił radykalne przyspieszenie zadań, które do niedawna kojarzone były z długim czasem obliczeń. Technologia in-memory stała się kamieniem milowym, skracając wykonanie niektórych raportów nawet tysiąc razy. Czytaj więcej »

Bitwa o chmurę

Bitwa o chmurę

Wybór platformy do budowy chmury nie jest prosty. Oferta produktów to chaotyczny mikst i brakuje wyraźnych wskazówek, kto utrzyma się na rynku, a kto wypadnie z obiegu. Czytaj więcej »

Macierz dyskowa do wirtualizacji serwerów

Skoordynowane strategie budowy wirtualizacji oraz infrastruktury macierzowej pozwalają osiągnąć lepszą wydajność, bardziej precyzyjne planowanie pojemności i lepszą ochronę przed awariami. Czytaj więcej »

Wirus z adserwera

Wirus z adserwera

Nawet firmy przykładające dużą wagę do bezpieczeństwa mogą paść ofiarą ataków, w których do przemycenia złośliwego kodu wykorzystywane są treści dystrybuowane przez serwery reklam. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Informatyka w leasingu

Leasing nie jest w Polsce rozpowszechnioną opcją zakupu rozwiązań informatycznych. Jednak coraz więcej firm przekonuje się do tego modelu. Jak prognozuje Związek Polskiego Leasingu w roku 2014 leasing IT ma szansę odnotować wreszcie dwucyfrowy wzrost. Czytaj więcej »

Terminale dla przedsiębiorców

InPost Finanse we współpracy z firmą SumUp wprowadza usługę SumUp by InPost umożliwiającą odbieranie płatności kartą za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu. Czytaj więcej »

Zarządzanie pracownikami Żabki

Żabka Polska sp. z o.o. wdrożyła system SAP HCM do zarządzania kapitałem ludzkim. Projekt zrealizowały firmy GAVDI Polska SA i SI-Consulting SA. Czytaj więcej »

Konduktorzy z tabletami

PKP Intercity zawarło umowę na zakup 1900 tabletów, które ułatwią pracę konduktorom

i usprawnią zarządzanie informacjami w firmie. Wartość kontraktu to prawie 1,3 mln zł netto. Czytaj więcej »

IFS wspomaga procesy biznesowe w Jotun

Producent farb i lakierów Grupa Jotun wprowadza IFS Applications w swoich placówkach w Europie, Azji i obu Amerykach. Czytaj więcej »

Technologie na Mundialu

Trwające właśnie w Brazylii Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to nie tylko turniej sportowy, ale także pokaz nowych technologii. Czytaj więcej »

Aplikacja „Powstanie Warszawskie”

Muzeum Powstania Warszawskiego wspólnie z firmami Y&R Mobile i GoMega przy wsparciu finansowym PZU stworzyło aplikację mobilną „Powstanie Warszawskie”. Czytaj więcej »

Recepta na mobilność

Tylko miesiąca potrzebowała firma Integrated Solutions na wyposażenie przedstawicieli medycznych Polfy Tarchomin w nowy sprzęt, który ułatwia pracę i oszczędza kręgosłupy pracowników. Czytaj więcej »

Wakacyjnie?

Próbuję włączyć się do swojej poczty z nie swojego komputera, kilka granic od domu (czy granice, przynajmniej w Europie, znaczą jeszcze coś więcej, niż granica między gminą A a gminą B?). Czytaj więcej »

Opinie

Zmiany, zmiany, zmiany

Ludzie mają często skłonności do zachowań konserwatywnych, przez co nie przepadają za zmianami. Przynajmniej niektórzy. Na szczęście jest też spora grupa entuzjastów nie lubiących stagnacji. Chyba dzięki nim istnieje jakikolwiek postęp. Czytaj więcej »

Genialne, zwariowane i takie sobie

Wakacje za pasem. I tak nic nie zagłuszy wewnętrznego monologu drzemiącego w nas racjonalizatora-wynalazcy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...