powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 13/2014, 18 czerwca 2014
13/2014 Computerworld nr 13/2014
Wiadomości
Mocne odbicie

Mocne odbicie

Przychody firm informatycznych działających w Polsce wzrosły w 2013 r. o 17%. Od lat nie obserwowaliśmy tak szybkiego rozwoju branży. W poprzednich latach, po kryzysie lat 2008–2009, sektor IT rósł w tempie zbliżonym do 8% rocznie. Czytaj więcej »

ENFACE: ADAM GŁOS...

ENFACE: ADAM GŁOS...

...prezes Tax Care, który połączył księgowość z cloud computingiem Czytaj więcej »

Technologie
Bezpieczeństwo na wynos

Bezpieczeństwo na wynos

Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych stanowi dziś poważny problem z , z którym muszą się zmierzyć przedsiębiorstwa i indywidualni użytkownicy. Pozostawienie ich bez ochrony to droga do utraty danych i strat finansowych. Czytaj więcej »

Chmura: rozdmuchane obawy

Chmura: rozdmuchane obawy

Kwestie bezpieczeństwa nie powinny powstrzymywać przedsiębiorstw przed korzystaniem z chmur publicznych, jeśli tylko dany przypadek ma uzasadnienie biznesowe. Czytaj więcej »

Replikacja w procedurach disaster recovery

Replikacja w procedurach disaster recovery

Dostępność produktów umożliwiających replikację stale się zwiększa i firmy coraz częściej włączają tę technologię w swoje procedury przywracania po awarii. Pozwala ona skrócić czas przestoju systemów. Czytaj więcej »

Jak wysoka ma być wysoka dostępność

Jak wysoka ma być wysoka dostępność

Strategia ochrony danych obejmuje kilka powiązanych ze sobą obszarów. Nadmierne dbanie o jeden z nich może prowadzić do problemów w pozostałych, a w konsekwencji również do niepotrzebnych wydatków. Czytaj więcej »

Konwergentna infrastruktura

Konwergentna infrastruktura

Chaos, złożoność, gigantyczne koszty utrzymania to wyzwania, z jakimi mierzą się administratorzy infrastruktury informatycznej. Wirtualizacja z łatwością tworzenia nowych maszyn stała się częścią problemu, a nie jego rozwiązaniem. Dziś centra danych potrzebują sprawnego zarządzania. Według dostawców przynosi je konwergentna infrastruktura. Czy naprawdę? Czytaj więcej »

Zarządzanie
Zunifikowana komunikacja trafia do mniejszych firm

Zunifikowana komunikacja trafia do mniejszych firm

Rozwiązania Unified Communications wdrażane były dotąd głównie przez duże firmy. Możliwość korzystania z nich w modelu chmury poszerzyła krąg odbiorców - coraz częściej są to nieduże przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Podkładka

Udało nam się w końcu pracowicie wystukać na maszynie do pisania całą treść naszego pisma, ale zostało najważniejsze: rozdzielnik, czyli do kogo, poza adresatem, ma ono trafić. Czytaj więcej »

Droga jakość w IT, a jej brak jeszcze droższy

Droga jakość w IT, a jej brak jeszcze droższy

Wiele firm sprawdza jakość tworzonego bądź używanego oprogramowania. Rzadziej szefowie IT zastanawiają się, ile taka weryfikacja faktycznie kosztuje i jak zmniejszyć wydatki na testy. Czytaj więcej »

Ferratum na polskiej platformie

Fińska Grupa Ferratum kupiła system SALESmanago Marketing Automation krakowskiej spółki Benhauer. Czytaj więcej »

Infovide-Matrix w sanockim STOMIL-u

Spółka Infovide-Matrix podpisała umowę z Sanockimi Zakładami Przemysłu Gumowego „STOMIL SANOK” SA na upgrade techniczny Systemu SAP ERP. Czytaj więcej »

Impuls EVO zarządza kopalnią w Wieliczce

Kopalnia Soli „Wieliczka” wprowadziła Impuls EVO, system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem. Czytaj więcej »

ERP Navireo w bielskim Teatrze Polskim

Teatr Polski w Bielsku-Białej usprawnia działalność biznesową dzięki systemowi ERP Navireo firmy InsERT. Czytaj więcej »

Telewizor kupuje w Almie

Samsung w telewizorach typu Smart z serii E i F udostępnił aplikację Alma24, która umożliwia zakupy w sieci delikatesów Alma. Czytaj więcej »

Pułapka heterogenicznego środowiska

Pułapka heterogenicznego środowiska

Za wieloma departamentami IT ciągnie się balast polityki, która doprowadziła do stworzenia złożonych heterogenicznych środowisk. Złożoność rodzi złożoność, prowadząc do skomplikowanej struktury. Bez narzędzi zarządzania trudno wyrwać się z błędnego koła. Czytaj więcej »

Zarządzanie projektami w biurach PMO

Nawet najmniejsze biuro zarządzania projektami (PMO) powinno koncentrować się na udoskonalaniu metodologii zarządzania i metod wdrożeniowych. Jest kilka sposobów, którymi może posiłkować się w sytuacji ograniczonego wpływu na zespół projektowy, aby forsować swoje pomysły. Czytaj więcej »

Opinie

Mądry po szkodzie

Zastanawiam się, czy udostępnianie możliwości internetowej rejestracji zdarzeń nie jest przez niektóre podmioty traktowane jako zło konieczne. Bowiem oprócz oferowania kanału, trzeba zadbać o jego sensowne wykorzystanie. Czytaj więcej »

Monty Python i Święty Admin

Latający Cyrk Monty Pythona reaktywuje się po 30 latach i da występ w lipcu br. Przedstawienie obejrzy na żywo 20 tys. widzów. Komicy, którzy stworzyli kanon żartów tonących w oparach absurdu, mają na koncie kilkadziesiąt skeczy i gagów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...