powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 12/2014, 4 czerwca 2014
12/2014 Computerworld nr 12/2014
Wiadomości
Desktop inaczej - coraz więcej All-in-One na biurkach

Desktop inaczej - coraz więcej All-in-One na biurkach

Rynek komputerów AiO rośnie średnio 13 proc. rocznie. Wraz z możliwością obsługi ekranów dotykowych zainteresowanie nimi wzrasta. W wielu zastosowaniach sprzęt ten może być świetną alternatywą dla klasycznych desktopów. Czytaj więcej »

ENFACE: KAMIL BARGIEL...

ENFACE: KAMIL BARGIEL...

...prezes firmy SentiOne, która za narzędzie do monitorowania internetu została laureatem nagrody Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na najbardziej „Innowacyjny Projekt – Technologie Zarządcze”. Czytaj więcej »

Systemy wsparcia dla branży ubezpieczeniowej

Systemy wsparcia dla branży ubezpieczeniowej

Branża ubezpieczeniowa inwestuje krocie w nowe platformy do obsługi polis, rozliczeń i likwidacji szkód. Główną przesłanką są przestarzałe systemy o niskiej wydajności, utrudniające firmom skuteczną konkurencję. Czytaj więcej »

Technologie

Rzeczy zawładną internetem

Internet Przedmiotów może okazać się największym przełomem technologicznym w historii sieci. Będzie początkiem nowej rzeczywistości biznesowej, w której część firm może nie odnaleźć. To zadanie dla szefów informatyki: przygotować firmę na nadciągającą wielką zmianę. Czytaj więcej »

Aplikacje w chmurze, a zapora sieciowa

Aplikacje w chmurze, a zapora sieciowa

Istotnym aspektem migracji do chmury jest bezpieczeństwo. Jednym z obszarów wymagających uwagi jest konfiguracja firewalli, a także innych urządzeń zapewniających aplikacjom bezpieczną komunikację sieciową. Czytaj więcej »

Backup wirtualnych maszyn

Backup wirtualnych maszyn

Serwery wirtualne wymagają specyficznego podejścia do kwestii tworzenia ich kopii zapasowych. Dlatego dużą popularność zdobyły systemy backupu przeznaczone do tego typu środowisk. Czytaj więcej »

Przyszłość firewalli

Przyszłość firewalli

Zapory sieciowe to obecnie obowiązkowe zabezpieczenie stosowane w sieciach. Czy jednak w przyszłości zdominowanej przez chmurę, wirtualizację i SDN ruch nadal będzie przez nie filtrowany? Czytaj więcej »

Zarządzanie

ERP w kolorze białym

Systemy ERP coraz częściej trafiają do placówek służby zdrowia, gdyż widzą one konieczność wdrażania zintegrowanych rozwiązań. Posiadanie wyspowych aplikacji w tak skomplikowanych środowiskach jak np. szpitale utrudnia zarządzanie. Czytaj więcej »

Portale PZU w krajach bałtyckich

MakoLab SA zawarła z PZU Litwa kontrakt na stworzenie trzech portali dla krajów bałtyckich. Umowa obejmuje także opracowanie aplikacji webowych umożliwiających przygotowywanie polis, dostęp do danych ubezpieczeniowych i zawieranie ubezpieczeń w trybie on-line. Czytaj więcej »

Biometria w Łomży

Urząd Miejski w Łomży i firma ITCARD SA podpisały list intencyjny w sprawie uruchomienia „Biometrycznej Łomży” - pierwszego w Polsce programu w obszarze płatności i usług publicznych z wykorzystaniem technologii biometrycznej. Czytaj więcej »

Terminale na festiwalach muzycznych

Firma Ingenico dostarczy terminale płatnicze na Open’er Festival w Gdyni, Orange Warsaw Festival i Selector Festival w Warsawie oraz katowicki OFF Festival. Czytaj więcej »

GTS w łódzkich wodociągach

W ciągu dwóch lat GTS Poland zbuduje sieć firmową dla Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi. Firma zbuduje sieć, która połączy siedzibę oraz dwa oddziały. Czytaj więcej »

Zarządzanie poprzez cele w chmurze

Zajmująca się konsultingiem technologicznym firma GAVDI Polska S.A. wdrożyła w firmie Mondial Assistance oprogramowanie SAP SuccessFactors. Czytaj więcej »

Comarch w cukrowniach

Pfeifer & Langen, spółka produkcyjna, w skład której wchodzą cukrownie, podpisała umowę na wdrożenie rozwiązania Comarch ECM. Czytaj więcej »

IP na wszystkim

Mój amerykański, greckiej proweniencji, kolega (kontakt utrzymujemy tylko na odległość) zamierza na jesieni wydać kolejną książkę. Tak jak w poprzednich zajmie się w niej tym, co według niego wyniknie w przyszłości z dokonań i osiągnięć naszej branży. Czytaj więcej »

Technicy IT potrzebni od zaraz

Technicy IT potrzebni od zaraz

Powierzanie informatykom po studiach zadań, do których realizacji wystarczy nauka roczna czy dwuletnia, to ogromne marnotrawstwo. Czytaj więcej »

Opinie

Granica

Ciekawe, czy rynek oprogramowania ulegnie kiedyś nasyceniu. Z jednej strony wymyślać i tworzyć można bardzo dużo w tej niematerialnej dziedzinie, z drugiej jednak strony trzeba mieć rynek odbiorców, którzy zechcą z tego korzystać. Czytaj więcej »

Po co nam tyle domen?

Przeczytałem właśnie alarmującą wiadomość, że dynamika przyrostu nowych domen w Polsce wyhamowała i w 2013 r. przybyło ich tylko 2,5%. Do historii odeszły więc lata 2005 czy 2008, kiedy przyrosty roczne sięgały ponad 60%. Obecnie mamy blisko 2,5 mln domen. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...