powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 11/2014, 21 maja 2014
11/2014 Computerworld nr 11/2014
W centrum uwagi
Innowacyjność w czasach nowej ekonomii

Innowacyjność w czasach nowej ekonomii

W start-upach i „zwinnych” przedsiębiorstwach miejsce prawdziwych innowacji zajęły niby-odkrycia i pseudowynalazki. Dystans wobec logiki i kultury dotcomu może okazać się siłą firm nowej generacji. Kto nie ulegnie terrorowi klikalności i oglądalności reklam jako jedynego kryterium powodzenia, może osiągnąć sukces. Czytaj więcej »

Wiadomości

Reputacja przekuta w zysk - czyli dbajmy o SSL

Certyfikat SSL uznawany za podstawowy standard bezpieczeństwa w Internecie organizacje wciąż wykorzystują wybiórczo - głównie do stron transakcyjnych. Z drugiej strony rośnie w Polsce sprzedaż certyfikatów o najwyższej walidacji. Czytaj więcej »

Technologia przyciąga kapitał

Siódemka SA, Lider Informatyki 2012 w konkursie Computerworld, po połączeniu z DPD będzie jednym z dwóch największych graczy na polskim rynku kurierskim. Czytaj więcej »

ENFACE: DARIUSZ MAZURKIEWICZ...

ENFACE: DARIUSZ MAZURKIEWICZ...

... prezes SkyCash, innowacyjnej spółki, którą rozwinął od podstaw, żeby przekonać klientów do mobilnych płatności ułatwiających codzienne życie Czytaj więcej »

Bolączki polskiego IT w soczewce

Bolączki polskiego IT w soczewce

W najnowszym rankingu „Global Information Technology Report” pod względem wykorzystania internetu i technologii ICT Polska zajęła 54, miejsce spośród 148 klasyfikowanych krajów. W ciągu roku spadliśmy aż o pięć pozycji. Jakie płyną z tego wnioski? Czytaj więcej »

Technologie
MPLS: bezpieczna komunikacja

MPLS: bezpieczna komunikacja

Wiele firm rezygnuje z dzierżawionych łączy, przechodząc na znacznie tańszy MPLS VPN. Taką usługę ma w ofercie większość operatorów sieciowych, a technologie MPLS jest rozwijana i doczekała się już istotnych udoskonaleń. Czytaj więcej »

Backup w centrach danych

Backup w centrach danych

Rosnąca ilość danych, wprowadzanie nowych aplikacji oraz wysokie wymagania dotyczące dostępności systemów sprawiają, że backup jest pod silną presją. Dużo wskazuje na to, że świat kopii zapasowych czekają istotne zmiany. Czytaj więcej »

Backup do chmury

Backup do chmury

Razem z rozwojem nowoczesnych systemów IT, które składują coraz więcej informacji, pojawiły się rozwiązania i usługi przechowywania danych w zasobach zewnętrznych. Przedstawiamy typowe scenariusze wykorzystania takich usług i urządzeń. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Serwer własny, ale usługi mieszane

Większość małych i średnich przedsiębiorstw utrzymuje własne serwery, jednak coraz więcej usług serwerowych kupowanych jest u zewnętrznych dostawców. Nowo powstające firmy wybierają często model całkowicie usługowy. Czytaj więcej »

Powstają „elektroniczne kajdanki”

Wrocławska firma SMT Software, Impel Security Polska, EBS i ITM Poland tworzą na zlecenie Ministerstwa Sprawiedliwości kompleksowy System Dozoru Elektronicznego. Czytaj więcej »

Kompleksowa informatyzacja szpitali w Opolu i Branicach

Asseco Poland wprowadzi e-usługi medyczne w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Neuropsychiatrycznym im. Św. Jadwigi w Opolu oraz w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Ks. J. Nathana w Branicach. Wartość umowy wynosi około 1,65 mln zł brutto. Czytaj więcej »

System IFS Applications wspiera biznes CeDo

Polski oddział jednego z największych w Europie dostawców produktów jednorazowego użytku, wdrożyła system IFS Applications. Czytaj więcej »

Comarch na Dominikanie

Banco Popular Dominicano, jeden z największych banków Republiki Dominikany korzysta z Comarch Loyalty Management. Czytaj więcej »

ENERGO-TEL serwisuje światłowody

Polkomtel, operator sieci Plus wybrał ENERGO-TEL S.A. do utrzymania i serwisu traktów światłowodowych w trzech województwach na południu kraju. Czytaj więcej »

Platforma do tworzenia innowacji

Osiemnaście polskich uczelni skorzysta z platform Intel Galileo. Galileo to płyta deweloperska z procesorem Intel(R) Quark SoC X1000, która w łatwy i przystępny sposób umożliwia tworzenie interaktywnych urządzeń i środowisk. Czytaj więcej »

Postęp

Spore zagęszczenie rocznic i świąt – od rocznicy Porozumień Okrągłego Stołu po Święto Konstytucji – było okazją do niekończących się festynów i pikników. Czytaj więcej »

Kontrahenci w zasięgu ręki

Kontrahenci w zasięgu ręki

O jakości usług B2B decyduje możliwość szybkiego kontaktu z klientem. Dlatego firmy inwestują w systemy, które zapewniają ciągłą i bezawaryjną pracę, a czas serwisu skracają do kilku godzin. Czytaj więcej »

Opinie

Pożegnanie z Nokią

Ta firma miała wszystko: fajną historię marki, oddanych fanów, zaufanie klientów, świetne produkty, pomysły na nowe obszary działalności, które otwierały szerokie perspektywy rozwoju. Co stało się, że w ciągu kilku lat Nokia skarlała, a teraz niemalże znika z rynku, wchłonięta przez Microsoft? Czytaj więcej »

Tyle krzyku

Sporo ostatnio mówiło się o portalu Emp@tia powstałym na zamówienie MPiPS. Głosy te nie świadczyły o empatii czy sympatii, ale były wyrazem zdegustowania pomysłami za grube miliony. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...