powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2014

Wydanie 05/2014, 13 maja 2014
05/2014
Bezpieczeństwo
Zamieszanie w bezpieczeństwie

Zamieszanie w bezpieczeństwie

Rynek rozwiązań związanych z bezpieczeństwem systemów IT wszedł w fazę dużych przemian. W zasadzie wszyscy producenci próbują opracować nowe mechanizmy i architektury, które pozwoliłyby na zahamowanie niekorzystnego trendu deprecjacji znaczenia dotychczas oferowanych systemów bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Centrum danych
Jak chłodzić małą serwerownię

Jak chłodzić małą serwerownię

Niezawodne działanie systemu teleinformatycznego w reżimie „24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku” w znacznym stopniu zależy od zapewnienia odpowiednich warunków chłodzenia, w szczególności umożliwienia swobodnego przepływu powietrza. chłodzenie małych, rozproszonych środowisk IT wymaga jednak specyficznego podejścia do planowania i projektowania systemów... Czytaj więcej »

Systemy pamięci masowych – ofensywa układów NAND/flash

Systemy pamięci masowych – ofensywa układów NAND/flash

Pamięci masowe stanowią integralną część każdego systemu informatycznego. Jeśli zapytamy użytkownika, aby wymienił trzy najważniejsze elementy systemu, to usłyszymy najczęściej taką odpowiedź: silne serwery, szybko pracująca sieć LAN i pamięci masowe, najlepiej takie, które mają dużą pojemność, są zawszy dostępne i można nimi łatwo zarządzać. Czytaj więcej »

Kolokacja serwerów

Inwestycja we własne centrum danych wymaga wielomilionowych nakładów. To jeden z powodów, dla którego przedsiębiorstwa, dostawcy hostingu i operatorzy telekomunikacyjni decydują się na wynajem przestrzeni technicznej do kolokacji swoich serwerów. Ale nawet jeśli działasz w skali mikro, kolokacja może być tym, czego potrzebuje twoja firma. Czytaj więcej »

Komunikacja
Fibre Channel w odwrocie

Fibre Channel w odwrocie

Fibre Channel, wbrew zapowiedziom, nie zniknie szybko z rynku. Jednak ta technologia nie oferuje już takiej przewagi nad Ethernetem, jak było to jeszcze kilka lat temu. Dlatego będzie stopniowo wypierana, utrzymując się głównie tam, gdzie dokonano wcześniej inwestycji w macierze SAN. Czytaj więcej »

Oprogramowanie

Citrix Xen Server 6.2 – otwarta wirtualizacja

W połowie ubiegłego roku Citrix zdecydował się wraz premierą wersji 6.2 serwerowej wersji swojego wirtualizatora na jego udostępnienie w pełnej wersji za darmo. Aby pobrać to oprogramowanie wystarczy bezpłatna rejestracja na stronie Citrix. Co ważne oprogramowanie to nie ma żadnych ograniczeń funkcjonalnych , do których przyzwyczaił nas nas na przykład VMware w przypadku darmowej... Czytaj więcej »

Sieci

Tajniki VPN-u

Tunel VPN umożliwia bezpieczne połączenie przez internet dwóch lub większej liczby sieci LAN. Komputery, umieszczone w różnych sieciach, mogą komunikować się ze sobą w taki sam sposób, jakby były w tej samej sieci lokalnej. W artykule omawiamy konfiguracje VPN na przykładzie różnych urządzeń i przeznaczone do różnych zastosowań. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Bezpieczeństwo zintegrowane dla każdego

Ochrona sieci, stacji roboczych i użytkowników za pomocą jednego urządzenia? Jeszcze całkiem niedawno małe i średnie firmy nie mogły sobie pozwolić na takie rozwiązania. Dziś sytuacja zmieniła się na tyle, że wielu producentów urządzeń UTM dostosowuje swoją ofertę również do potrzeb i możliwości niewielkich przedsiębiorstw. Przykładem takiego działania jest firma Netasq i... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...