powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 08/2014, 16 kwietnia 2014
08/2014 Computerworld nr 08/2014
BI

Analityka biznesowa wchodzi do mniejszych firm

W dzisiejszym skomplikowany środowisku biznesowym coraz częściej także

małe firmy sięgają po narzędzia Busness Intelligence. Bez nich trudno obecnie utrzymywać konkurencyjność na rynku. Czytaj więcej »

Najlepsze i najgorsze praktyki wdrożeń BI

Oprogramowanie klasy Business Intelligence ułatwia organizacjom uzyskanie dostępu do informacji umożliwiających podejmowanie świadomych decyzji biznesowych, a w konsekwencji osiąganie zamierzonych celów. Jednak, tak jak z każdą technologią, wdrożenie, rozwój i praktyki użytkowników odgrywają decydującą rolę w osiągnięciu sukcesu projektu BI lub zaliczeniu porażki. Czytaj więcej »

Zabezpieczanie danych i dostępu do chmury publicznej

Rozważając wykorzystanie chmury publicznej do uruchamiania firmowych aplikacji i przechowywania danych, należy wziąć pod uwagę szereg nowych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo. Czytaj więcej »

CRM

Sukces pod znakiem zapytania

Strategia CRM polega na wykorzystaniu technologii do uporządkowania procesów związanych z obsługą klienta. Jeśli system działa sprawnie, przynosi organizacjom szereg korzyści. Jednak zaskakująco często takie projekty wdrożeniowe kończą się niepowodzeniem. Czytaj więcej »

Ukryte koszty wdrażania systemów CRM

Ukryte koszty wdrażania systemów CRM

Wybór taniego rozwiązania CRM może się początkowo wydawać dobrą decyzją. Jeśli jednak system nie skaluje się do rosnących potrzeb firmy, w dłuższym okresie taka inwestycja będzie bardziej kosztowna. Ponadto, składając ofertę na dostawę oprogramowania i wdrożenie, producenci wolą nie wspominać o wielu czynnikach generujących dodatkowe wydatki. Czytaj więcej »

ERP

Mniejsze przedsiębiorstwa w kolejce po ERP

Małe i średnie przedsiębiorstwa nadrabiają zaległości i sięgają po systemy ERP. Choć budżety na wdrożenia są tu niższe to wymagania wobec systemów podobne jak w korporacjach Czytaj więcej »

ERP coraz bardziej branżowe

Branżowe wersje skracają czas wdrożeń i zmniejszają jego koszty. Pozwalają ponadto korzystać firmom w unikanego doświadczenia konsultantów zdobytego w podobnych organizacjach Czytaj więcej »

Boom na rozwiązania ERP w chmurze ciągle przed nami

Migracja systemów ERP do chmury to proces ewolucyjny. Długo jeszcze najpopularniejszy będzie model hybrydowy, w którym do chmury przenoszone są najczęściej procesy drugorzędne Czytaj więcej »

Mobilność, specjalizacja, analityka - najważniejsze wyzwania w rozwoju ERP

Rozmowa z Alastairem Sorbie prezesem korporacji IFS Czytaj więcej »

Pięć trendów rozwoju ERP

Pięć trendów rozwoju ERP

Oprogramowanie ERP nie podlega szybkim zmianom. Jednak w ostatnich latach ukształtowały się siły, które mogą w sposób fundamentalny zmienić ten obszar. Nachodzące zmiany podążają w różnych kierunkach. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...