powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2014

Wydanie 04/2014, 14 kwietnia 2014
04/2014
Bezpieczeństwo
Ataki DDoS: wykrywanie i zwalczanie

Ataki DDoS: wykrywanie i zwalczanie

Ataki typu DDoS zdarzają się coraz częściej, a ich skala i skomplikowanie narastają. Potrafią skutecznie utrudnić działanie firmowej strony internetowej czy innych zasobów informatycznych. Warto więc wiedzieć, jak z nimi skutecznie walczyć. Czytaj więcej »

Czy usługi mogą zapewnić bezpieczeństwo IT

Czy usługi mogą zapewnić bezpieczeństwo IT

Czy bezpieczeństwo jako usługa stanie się już wkrótce podstawowym modelem ochrony firmowych systemów IT przed zagrożeniami? Analitycy Gartnera są przekonani, że taki kierunek rozwoju technologii zabezpieczeń jest nieunikniony i przytaczają poważne argumenty. Podobne opinie są też prezentowane w raportach IDC. Czytaj więcej »

Centrum danych

Co nowego w serwerach

Zmiany na rynku serwerów zachodzą równie dynamiczniej, jak w całym przemyśle IT. No może z pewną poprawką – dominują tu od lat uznane technologie i dlatego nowości owszem pojawiają się, ale nie w takich ilościach jak w innych sektorach tego przemysłu. Dzieje się tak zapewne również dlatego, iż na rynku tym od lat funkconują te same firmy. Dotyczy to zarówno producentów... Czytaj więcej »

Filtry aktywne i przełączniki statyczne

Nie tylko zasilacze UPS zwiększają bezpieczeństwa zasilania i dostępność systemu teleinformatycznego. Nie należy zapominać o innych urządzeniach, których zastosowanie również w znaczący sposób przyczynia się wzrostu niezawodności działania infrastruktury IT. Czytaj więcej »

Komunikacja
Li-Fi – świetlana przyszłość komunikacji

Li-Fi – świetlana przyszłość komunikacji

Kurczące się zasoby widma radiowego, stale rosnące zapotrzebowanie na szybką i bezprzewodową łączność sieciową sprawiają, że technologia Light Fidelity (Li-Fi) może znacząco wpłynąć na obraz współczesnej komunikacji. Dzięki Li-Fi można przesyłać dane z gigabitowymi prędkościami, używając do tego popularnych diod LED. Czytaj więcej »

Oprogramowanie

HelpDesk czy ServiceDesk?

Sprawne działanie usług IT jest podstawą funkcjonowania każdej organizacji. W przypadku, gdy realizowane są proste usługi dotyczące rozwiązywania problemów technicznych zgłaszanych przez użytkowników, mówimy o mechanizmach HelpDesk. Gdy natomiast rozważamy szerszy zakres usług, wykraczający ponad techniczne zagadnienia, dodatkowo zawierający metodologię zarządzania usługami IT,... Czytaj więcej »

Produkt roku
Produkty Roku Networlda

Produkty Roku Networlda

Przedstawiamy urządzenia sieciowe, oprogramowanie i usługi, które w naszej ocenie zasłużyły na miano Produktów Roku w kolejnej odsłonie plebiscytu redakcji Networlda. W tym roku przewidzieliśmy pięć głównych kategorii produktowych: Centrum Danych, Sieci, Oprogramowanie, Bezpieczeństwo i Komunikacja. Nagrodziliśmy produkty wyróżniające się pod względem wydajności,... Czytaj więcej »

Sieci

Drukowanie w sieci LAN – optymalizacja i wygoda dla każdego

Wykorzystanie w domu i firmie drukarek sieciowych stało się obecnie standardem. Skończyły się czasy, gdy chęć drukowania powodowała konieczność podłączenia drukarki lokalnie do komputera, a rozwiązania druku w sieci dostępne kiedyś jedynie dla firm ze względu na koszty, można teraz wykorzystywać również w domu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...