powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 07/2014, 9 kwietnia 2014
07/2014 Computerworld nr 07/2014
W centrum uwagi
Sąd nad inwigilacją

Sąd nad inwigilacją

W dyskusji o aferze PRISM ścierają się argumenty polityczne, biznesowe i technologiczne. Program zapobiegł 20 atakom terrorystycznym, ale wywołał kryzys zaufania do amerykańskich władz i firm technologicznych. Czy wolność daje się jeszcze pogodzić z bezpieczeństwem? Czytaj więcej »

Wiadomości
ENFACE: JADWIGA NOWOTNIK...

ENFACE: JADWIGA NOWOTNIK...

... dyrektor departamentu odpowiedzialnego za współpracę Asseco Poland z agencjami NATO i UE, który specjalizuje się m.in. w rozwiązaniach klasy cyber defence Czytaj więcej »

Big Data i tajemnica lotu MH370

Przetwarzając dane z satelitów z wykorzystaniem autorskiego modelu analitycznego i narzędzi Big Data, brytyjska firma Inmarsat z dużą dokładnością określiła miejsce katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego. Nie była to jedyna organizacja, która zaprzęgła Big Data do poszukiwań zaginionej maszyny. Czytaj więcej »

Zaawansowane funkcje w aplikacjach biznesowych

Zaawansowane funkcje w aplikacjach biznesowych

W II kwartale bieżącego roku Microsoft wprowadzi na rynek nowe wersje swoich aplikacji dla biznesu: Dynamics AX – systemu klasy ERP do zarządzania przedsiębiorstwem – a także Dynamics CRM, służącego do obsługi klientów. Czytaj więcej »

Rozliczanie danych wrażliwych

Trybunał Konstytucyjny może decydować o konieczności poprawy przepisów o uprawnieniach operacyjnych służb. Nie da się jednak uregulować tego, by wszyscy obywatele ufali, że służby działają wyłącznie w granicach przepisów. Czytaj więcej »

Technologie
Efekt szybkości

Efekt szybkości

Liczba danych rośnie błyskawicznie, jednak aby odnosić korzyści z ich zbierania i integracji firmy i organizacje muszą wdrażać rozwiązania, które umożliwią analizowanie ich w czasie rzeczywistym. Nadchodzi czas Big Fast Data. Czytaj więcej »

Przenoszenie aplikacji biznesowych do chmury

Sama myśli o przeniesieniu systemu CRM czy ERP do chmury może wywołać wśród kierownictwa zimne poty. Dlatego, jeśli już uda się przeforsować taki pomysł, dział IT musi dołożyć starań, aby proces migracji przebiegł bezproblemowo. Czytaj więcej »

Wykrywanie błędów w sieciach SDN

Sieci definiowane programowo przynoszą wiele korzyści, jak skalowalność czy optymalizacji ruchu. Nie dostrzega się jednak wyzwań, które stawiają. Jednym z istotnych problemów jest wykrywanie błędów i zapobieganie ich występowaniu. Czytaj więcej »

Olimpijska infrastruktura

Budowa i obsługa infrastruktury informatycznej Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi była największym sportowym kontraktem IT na świecie. W projekt zaangażowanych było 3000 osób na całym świecie, dokładnie tyle, ilu sportowców wystartowało na olimpiadzie. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Kielecki Uniwersytet w sieci

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach uruchomił nowoczesną sieć WLAN zbudowaną na podstawie rozwiązań firmy Meru Networks. Czytaj więcej »

Przewalutowanie w bankomatach

Spółdzielcza Grupa Bankowa wprowadza w swoich bankomatach usługę dynamicznego przewalutowania. Czytaj więcej »

CRM w LektorKlett

LektorKlett, wydawca podręczników i słowników oraz literatury fachowej i materiałów dydaktycznych wdrożył system CRM firmy Update. Czytaj więcej »

UNIZETO pomaga osobom niepełnosprawnym

Unizeto Technologies przekazało Fundacji Avalon moduł oprogramowania, który pozwoli na zautomatyzowanie wykorzystania podpisu elektronicznego CERTUM podczas obsługi rejestracji osób niepełnosprawnych. Czytaj więcej »

Zarządzanie ruchem w Koszalinie

PKP Informatyka zbuduje Inteligentny System Sterowania Ruchem (ITS) w największym mieście Pomorza Środkowego. Czytaj więcej »

Okulary Google w firmie

Inteligentne okulary Google mają trafić na rynek amerykański jeszcze w tym roku. Ich możliwości nie ograniczają się tylko do świata konsumenckiego. Biznesowy potencjał rozwiązania wydaje się interesujący, choć na razie niepewny. Czytaj więcej »

Pięć typowych błędów w umowach wdrożeniowych

Pięć typowych błędów w umowach wdrożeniowych

Niepowodzenie projektu IT ma o wiele większe skutki niż wartość samej umowy. Nie jest możliwe napisanie idealnego, precyzyjnego i niepozbawionego pola do interpretacji kontraktu, ale zbyt często zgadzamy się na zapisy jawnie prowokujące do sporów, których warto unikać. Czytaj więcej »

Ciepło szuka wiedzy

Wdrożona przez PGNiG TERMIKA SA polityka zarządzania wiedzą ma na celu utrzymanie kluczowych kompetencji, wzrost produktywności, poprawę jakości decyzji i redukcję kosztów. Czytaj więcej »

Opinie

Cisza w eterze

Wydarzenia na Ukrainie pokazują, że nie ma we współczesnym świecie nic pewnego. To, że mamy dziś względny spokój, pokój, ciepło w mieszkaniach i żywność, nie oznacza, że tak będzie zawsze. Nikomu nie życzę, by czarne scenariusze spełniły się na naszych oczach, ale gdy słychać o rozruchach, blokadach, powstaniach i walkach, wtedy przychodzi czas refleksji. Czytaj więcej »

Pojedynczo, proszę

Pamiętam czasy, gdy klient urzędu był niewygodnym petentem. Pamiętam dlatego, że ciągle mi się o tym przypomina, gdy korzystam z instytucji o urzędniczej proweniencji. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...