powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 06/2014, 19 marca 2014
06/2014 Computerworld nr 06/2014
W centrum uwagi
Bezpieczeństwo IT – zmiana paradygmatu

Bezpieczeństwo IT – zmiana paradygmatu

"Będziemy walczyć na plażach, będziemy walczyć na lądowiskach, będziemy walczyć na polach i na ulicach, będziemy walczyć na wzgórzach, nigdy się nie poddamy" – zapowiadał w słynnym przemówieniu z czerwca 1940 r. Winston Churchill. Jego postawę – i niezachwianą wiarę w zwycięstwo, "niezależnie od tego, jak długa i trudna będzie droga do niego" - powinni wziąć za... Czytaj więcej »

Wiadomości
Potrzebujemy nowego podejścia w e-administracji

Potrzebujemy nowego podejścia w e-administracji

Musimy stwierdzić, które systemy są kluczowe, i będziemy je realizować w pierwszej kolejności, a które muszą poczekać – stwierdza wiceminister Iwona Wendel, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, w rozmowie z Tomaszem Bitnerem. Czytaj więcej »

Stać nas na przełom

Stać nas na przełom

Administracja ma inne cele, ale powinna je realizować w podobny sposób, jak robi to biznes – stwierdza wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan w rozmowie z Tomaszem Bitnerem i Dorotą Bogucką. Czytaj więcej »

ENFACE: PAWEŁ PISARCZYK…

ENFACE: PAWEŁ PISARCZYK…

… prezes Atende Software, spółki należącej do Grupy Atende S.A., buduje pierwszą polską globalnie rozpoznawalną markę technologiczną Phoenix Systems Czytaj więcej »

Największa przemiana w historii branży IT

Największa przemiana w historii branży IT

Miliardy połączonych urządzeń, nowe przychody liczone w setkach miliardów dolarów i takie same oszczędności. O takich liczbach mówi się w kontekście upowszechnienia komunikacji M2M. Niektórzy twierdzą, że na naszych oczach rozpoczyna się największa rewolucja w historii branży IT. Czytaj więcej »

Rzeczy się łączą

Z siecią będzie nas łączyć coraz więcej urządzeń, często bez naszego świadomego udziału. Będzie to jednak jeden z najbardziej znaczących czynników zmieniających nasz styl życia i pracy w najbliższych latach. Czytaj więcej »

Technologie

Przetrwać jeszcze rok

Jedna piąta wszystkich ofiar ataków phishingowych to banki i inne instytucje finansowe. Przestępcy coraz szybciej znajdują i wykorzystują nowe luki oprogramowania, a prawo, które pozwala na skuteczną obronę zmienia się znacznie wolniej. Czytaj więcej »

SAP stawia na innowacyjność

SAP stawia na innowacyjność

Niemiecka firma twierdzi, że jest to pierwsze tego typu miejsce na świecie. Nowoczesny budynek z drewna i stali stanął nad malowniczym jeziorem znajdującym się na przedmieściach Poczdamu. Jakie to ma znaczenie? Wbrew pozorom bardzo duże. Czytaj więcej »

Odpowiedź na nowe wyzwania

Podczas konferencji Tibco Solutions Day 12 lutego 2014 firma Tibco przedstawiła nowoczesne rozwiązania zaspakajające potrzeby organizacji w dziedzinie m. in. analizy danych, Big Data, mobilności, integracji, budowy usług w chmurze, zarządzaniu procesami. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Comarch informatyzuje Elbląski Szpital Specjalistyczny

Elbląski Szpital Specjalistyczny podpisał z Comarch e-Zdrowie umowę na informatyzację. Całość projektu przewiduje rozbudowę i dostosowanie organizacji wewnętrznej placówki, wdrożenie rozwiązań usprawniających efektywną wymianę informacji (back-office) oraz budowę nowoczesnej i przyjaznej pacjentom obsługi (front-office). Czytaj więcej »

Selena wybrała Bonair

Producent chemii budowlanej, Grupa Selena zdecydowała się na wdrożenie systemu klasy ERP Microsoft Dynamics AX 2012. Partnerem wdrożeniowym została firma Bonair. Czytaj więcej »

IBM pomaga sprzedawać odzież

Jedna z większych polskich firm odzieżowych - Reckman wdrożyła rozwiązania IBM do optymalizacji marketingu cyfrowego. Czytaj więcej »

Informatyczne wsparcie producenta

Jeden z największych w Polsce dostawców energii pozyskiwanej z węgla - ENEA Wytwarzanie S.A. do końca roku zastosuje system IFS Applications 8. Czytaj więcej »

PKP Informatyka serwisuje urządzenia drukujące

PKP Informatyka została autoryzowanym partnerem XEROX. Czytaj więcej »

Warszawa komunikuje się z mieszkańcami

Urząd m.st. Warszawy uruchomił Centrum Komunikacji z Mieszkańcami „Warszawa 19115”, które umożliwia całodobowe zgłaszanie zdarzeń i uzyskanie informacji przez telefon, sms, email, czat, faks, aplikację mobilną lub samoobsługowy portal internetowy. Czytaj więcej »

Bank w galerii

W warszawskich Złotych Tarasach działa już pierwszy samoobsługowy oddział Getin Banku. Partnerami wdrożenia są Hitachi Europe oraz Wincor Nixdorf, a zastosowane technologie mają szansę na trwale zmienić oblicze bankowości. Czytaj więcej »

Desktopowa hybryda

Desktopowa hybryda

Obniżanie kosztów utrzymania środowisk desktopowych wiedzie przez wirtualizację, ale różnorodne oczekiwania użytkowników sprawiają, że nie da się osiągnąć zadowalających efektów za pomocą jednej uniwersalnej architektury. Przyszłość należy do rozwiązań hybrydowych. Czytaj więcej »

Inżynieria wymagań wychodzi z ukrycia

Chociaż pochłania nawet 40% zasobów każdego projektu i decyduje o jego powodzeniu, to czasem słyszy się o analizie biznesowej, ale nie o inżynierii wymagań. Czytaj więcej »

CRM à la polonaise

„Chcielibyśmy poinformować, że nie otrzymaliśmy jeszcze zapłaty za rachunek wystawiony 5 sierpnia. Jeżeli zapłaty tej dokonano w ostatnich dniach – dziękujemy i prosimy zignorować niniejsze pismo. Czytaj więcej »

Opinie

Ulepszacz

Człowiek ma tendencję do ulepszania rzeczywistości. Gdyby nie to pragnienie, nadal żylibyśmy w jaskiniach lub na drzewach – opcja do wyboru w zależności od światopoglądu. Czytaj więcej »

Czekanie na wodór

Na przełomie XIX i XX wieku podstawowym problemem cywilizowanych miast była kwestia końska. Tony odchodów zalegały na ulicach Londynu czy Nowego Jorku, przyprawiając o ból głowy urbanistów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...