powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2014

Wydanie 05/2014, 5 marca 2014
05/2014 Computerworld nr 05/2014
Kariera
Trening predyspozycji

Trening predyspozycji

Absolwent studiów nie zawsze wie, jaką ścieżką kariery chciałby podążyć. Zdarza się też, że nie umie właściwie ocenić swoich umiejętności. Także pracodawcy mogą bardziej efektywnie wykorzystać kadry, jeśli lepiej poznają cechy zatrudnianych osób. Rozwiązaniem są testy psychometryczne. Czytaj więcej »

Wesoły profesjonalista

Wesoły profesjonalista

Pracodawca wyrabia sobie zdanie o kandydacie na pracownika na podstawie dokumentów aplikacyjnych, bezpośredniej rozmowy i – coraz częściej – jego wizerunku w sieci. Dlatego cały przekaz powinien być starannie przygotowany i spójny. Czytaj więcej »

Przydatne linki

Przydatne linki

Osoby, które poszukują pracy i chciałyby sprawdzić swoje predyspozycje psychologiczne i zawodowe oraz dowiedzieć się, jak napisać dokumenty aplikacyjne i przygotować się do rekrutacji mogą zajrzeć na strony: Czytaj więcej »

Zarobki absolwentów

Zarobki absolwentów

Osoby kończące studia informatyczne spodziewają się otrzymywać średnio 3500 zł. A ile zarabiają w rzeczywistości i w jakich regionach kraju start jest łatwiejszy? Czytaj więcej »

Rynek pracy
Studia – czas nauki czy pracy?

Studia – czas nauki czy pracy?

Studenci rozpoczynają pracę, żeby się utrzymać lub zwiększyć swoje szanse na lepsze stanowiska w przyszłości. Czy to znaczy, że studia przestają być beztroskim czasem, poświęconym na naukę i zabawę? Czytaj więcej »

Marzenia o pracodawcy

Ponad 60% studentów informatyki za idealną firmę, uważa taką, w której pracując mogą się rozwijać. Najchętniej trafiliby do Google Poland, Microsoftu i IBM Polska. Czytaj więcej »

Kodeks praktykanta i stażysty

Kodeks praktykanta i stażysty

Jak zorganizować pobyt młodego człowieka w firmie, żeby wszystkie strony były zadowolone? Dyskusja o jakości praktyk i staży toczy się na wielu poziomach, a jej celem jest lepsze przygotowanie przyszłych pracowników do funkcjonowania na rynku pracy. Czytaj więcej »

Kompetentny marzyciel z pasją

Żeby odnieść sukces na rynku pracy trzeba wiedzieć, kim są najbardziej zainteresowani pracodawcy, jak oceniają programy kształcenia przyszłych informatyków i jakie cechy kandydatów najbardziej cenią. Czytaj więcej »

Wzajemnie wymagający

Wzajemnie wymagający

Relacje pracodawca – pracownik, a w przypadku studenta praktykant lub stażysta to gra, w której obie strony mogą wygrać, jeśli mają wobec siebie sprecyzowane oczekiwania i traktują się uczciwie. Poniżej zasady, które mogą pomóc odnieść sukces. Czytaj więcej »

Studia i biznes
Uczelnie bliżej rynku

Uczelnie bliżej rynku

Szkoły wyższe otwierają się na biznes i coraz bardziej dbają o to, żeby studenci trafiali na praktyki i staże do najlepszych pracodawców. Pomysłów na pośrednictwo i skuteczną pomoc w odnalezieniu się młodych ludzi w rzeczywistości gospodarczej jest bardzo dużo. Czytaj więcej »

Biznes bliżej uczelni

Studia stają się czasem nie tylko edukacji, ale również zdobywania praktyki zawodowej i poznawania przyszłych pracodawców. Takie podejście przynosi korzyści uczelni i pracodawcom. Czytaj więcej »

Alma Mater z potencjałem

Alma Mater z potencjałem

Wybór uczelni to dziś gra o wysoką stawkę na starcie do kariery. Rynek edukacyjny jest coraz bardziej konkurencyjny, a pracodawcy zwracają uwagę na to, jakim dyplomem legitymuje się kandydat. Sprawdziliśmy, ile wart jest absolwent na rynku pracy i jak uczelnie są postrzegane przez komisję akredytacyjną oraz jak kierunki IT wypadają w rankingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Czytaj więcej »

Plany pracodawców

Plany pracodawców

Computerworld Polska zapytał firmy i instytucje, które zatrudniają informatyków o to, jakie warunki oferują praktykantom i stażystom. Okazuje się, że wszyscy tych najlepszych spośród zamierzają zatrudniać na stałe. Perspektywy są obiecujące, bo u każdego z największych pracodawców pracę może znaleźć ponad 100 młodych ludzi. Czytaj więcej »

Wiadomości
W tym roku ponad 102 mln euro dla Polski

W tym roku ponad 102 mln euro dla Polski

Siedmioletni budżet unijnego programu Erasmus+ wyniesie ponad 14 mld euro. Polska otrzyma około miliarda euro, w tym 102 mln euro w 2014 roku. Ponad jedna trzecia tych środków przeznaczona będzie na szkolnictwo wyższe. Dzięki temu uczelnie będą mogły m.in. prowadzić wymianę zagraniczną studentów, utrzymać mobilność kadry naukowej, zapraszać na wykłady profesorów zagranicznych. Czytaj więcej »

Program WEX dla najmłodszych studentów

Jeszcze do 14 marca studenci I i II roku studiów licencjackich bądź inżynierskich mogą aplikować do Programu płatnych, wakacyjnych praktyk w 6 biurach PwC w Polsce. Czytaj więcej »

Pod Wawelem spotkanie entuzjastów testowania

Pod Wawelem spotkanie entuzjastów testowania

6 marca w Krakowie odbędzie się konferencja Test Well, podczas której specjaliści inżynierowie jakości, programiści i młodzi testerzy będą wymieniali doświadczenia i mierzyli się z wyzwaniami, jakie stawia testowanie oprogramowania. Czytaj więcej »

Informatycy w administracji publicznej

21 lutego zainaugurowano drugą edycję studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego dla kierowników komórek IT administracji, organizowanych w ramach projektu „Nowoczesne kadry polskiej teleinformatyki administracji publicznej – narzędzia wymiany informacji oraz podnoszenia kompetencji”. Czytaj więcej »

Inwestycja w kadry MSP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspólnie z ekspertami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie realizują innowacyjny projekt „Kapitał ludzki jako element wartości przedsiębiorstwa”. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...