powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2014

Wydanie 03/2014, 4 marca 2014
03/2014
Bezpieczeństwo
Być mądrym po szkodzie

Być mądrym po szkodzie

Trudno śledzić wszystkie metody ataków na systemy IT, a eksperci coraz częściej podkreślają, że ważnym elementem strategii jest przygotowanie do reakcji na przeprowadzone z sukcesem ataki. Czytaj więcej »

Centrum danych

SSD - superszybkie, ale nie zawsze opłacalne

Twarde dyski coraz częściej stanowią wąskie gardło w systemach IT. Jednocześnie obserwujemy spadek cen pamięci flash. Dlatego w centrach danych zaczynają pojawiać się półprzewodnikowe nośniki SSD, zwiększające wydajność aplikacji czy niezawodność. Jednak koszty inwestycyjne są wciąż wysokie, a nie w każdym zastosowaniu ta technologia wypada lepiej niż HDD. Dlatego należy z... Czytaj więcej »

Instalacje zasilania gwarantowanego

Prawidłowe funkcjonowanie systemu teleinformatycznego oraz bezpieczeństwo danych są zdeterminowane w równym stopniu ochroną systemu przed wirusami komputerowymi, atakami z zewnątrz czy stabilnością systemów operacyjnych, jak i pewnym oraz pozbawionym zakłóceń zasilaniem. Czytaj więcej »

Oprogramowanie
Najwyższy czas na przenosiny z Windows XP

Najwyższy czas na przenosiny z Windows XP

Już niedługo po ponad 12 latach, dokładnie w dniu 8 kwietnia 2014 zakończy się wsparcie dla systemu Windows XP. W związku z tym , że nie będzie można już liczyć na poprawki bezpieczeństwa oraz pomoc techniczną dla tego systemu, uważanego zresztą przez wielu za najlepszy w historii Microsoft, trzeba opracować plan migracji na jeden z nowszych produktów Windows 7 lub Windows 8/8.1.... Czytaj więcej »

Sieci

Zintegrowana ochrona sieci LAN / WLAN

Powiązanie różnych technologii komunikacyjnych wymaga specjalnych mechanizmów, które zintegrują bezpieczeństwo przewodowe i bezprzewodowe. Mechanizmy te muszą skupiać się bardziej na ochronie urządzeń końcowych, niż zabezpieczaniu samej technologii transmisji. Każdy punkt końcowy niezależnie czy jest przyłączony przewodowo czy bezprzewodowo, powinien mieć zapewniony taki sam... Czytaj więcej »

802.11ac – wdrożenia i migracje

Standard 802.11ac zapewnia zestaw rozszerzeń warstwy fizycznej, który pozwala na szybką transmisję danych w paśmie 5 GHz. Wskazana specyfikacja nie jest już tylko sprawą przyszłości, ale realnie dostępną technologią. Od czasu pojawienia się wstępnej specyfikacji minęło kilka lat intensywnej pracy nad ostateczną wersją 802.11ac. Standard został zatwierdzony w styczniu 2014 roku.... Czytaj więcej »

Testy i porównania

Backup na kompleksowo

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że backup danych jest ważnym elementem sprawnie działającej infrastruktury. Problemem pozostaje dobranie odpowiedniego rozwiązania na miarę potrzeb. Dobra praktyka i rozsądek nakazują trzymanie kopii również w odrębnej lokalizacji. Coraz częściej na rynku pojawiają się produkty, które mogą zapewnić kompleksowy backup danych wykonywany... Czytaj więcej »

UTM dla małej firmy – pojedynek urządzeń

Do niedawna w małych firmach nie było świadomości zagrożeń jakie niesie ze sobą dostęp serwerów i stacji roboczych do Internetu. Bardzo często dopiero po incydentach związanych z utratą danych, zainfekowaniem systemów czy nieautoryzowanym dostępem do sieci dostrzegano istotę problemu. Oczywiście zawsze można kupić tanie urządzenie z funkcją prostego firewalla, jednak szybko... Czytaj więcej »

Telekomunikacja
VoIP ma głos

VoIP ma głos

Technologia VoIP – traktowana z dystansem, jako niestabilna i podatna na zagrożenia – wreszcie znalazła swoje stałe miejsce na rynku. Nawet jeśli prognozy masowej migracji wszystkich użytkowników do rozwiązań Voice over IP były zbyt optymistyczne, to dzisiaj pytaniem nie jest już, czy ta technologia ma przyszłość – zastanawiać można się tylko nad tym, jaki będzie jej... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...