powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2014

Wydanie 02/2014, 17 lutego 2014
02/2014
Centrum danych

Sprzętowa akceleracja wirtualizacji

Ogromna popularność rozwiązań wirtualizacjnych powoduje, że przy konstrukcji platform serwerowych coraz mocniej brane są pod uwagę wymagania jakie one stawiają. Odpowiedni zestaw instrukcji procesora, fizyczne przydzielanie portów sieciowych czy zasobów dyskowych zapewni pełne wykorzystanie możliwości sprzętu i zniweluje wzajemny wpływ maszyn wirtualnych uruchomionych na jednym... Czytaj więcej »

Krajowe centra danych

Pierwsze duże centra danych w Polsce pojawiły się na początku XXI wieku. Ilość powierzchni w centrach danych od tego czasu konsekwentnie przyrasta. Centra są profesjonalnie przygotowane i zapewniają maksymalny poziom bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że z ich usług korzystają coraz częściej duże organizacje i instytucje zagraniczne, w dużej mierze finansowe. Skutecznie przekonuje o tym... Czytaj więcej »

Jak rozplanować data center

Od infrastruktury fizycznej centrum danych oczekuje się wysokiej niezawodności i efektywności energetycznej oraz niskich kosztów eksploatacji przy niedużych początkowych nakładach inwestycyjnych. Osiągnięcie tych założeń jest możliwe tylko przy zachowaniu właściwego podejścia już na etapie planowania i projektowania. Czytaj więcej »

Komunikacja

Google Compute Engine – wirtualne maszyny od Google

Światowy gigant internetowy systematycznie rozbudowuje portfolio swoich usług, także tych dedykowanych dla twórców oprogramowania i właścicieli serwisów internetowych. W ramach Google Cloud Platform pozwala na elastyczny wybór pomiędzy rozwiązaniami infrastrukturalnymi i platforomowymi a także ch skalowanie. Wraz z ogłoszeniem dostępności Google Compute Engine firma wkracza do... Czytaj więcej »

Sieci szkieletowe polskich operatorów

Sieci szkieletowe największych krajowych operatorów są zbudowane na bazie infrastruktury światłowodowej, uzupełnianej rozmaitymi technologiami, przykładowo kablami miedzianymi i połączeniami bezprzewodowymi. Większa część sieci szkieletowych na terenie Polski jest własnością trzech najpotężniejszych operatorów. Pozostali posiadają pewne odcinki własnej infrastruktury,... Czytaj więcej »

WebRTC zatrzęsie Internetem

Wyobraźmy sobie świat, w którym komputer, telefon czy telewizor komunikują się ze sobą, korzystając ze wspólnej, powszechnie używanej platformy. Świat, w którym wyposażenie aplikacji webowej w funkcje współdzielenia plików czy komunikacji wideo nie jest niczym trudnym. To wkrótce może być rzeczywistość, za którą stoi WebRTC. Czytaj więcej »

Oprogramowanie

Zasady grupy w domenie Windows

Zasady grupy to mechanizm Windows, który umożliwia informatykom scentralizowane zarządzanie konfiguracją systemu operacyjnego i aplikacji uruchamianych na kontrolerach domeny, serwerach i komputerach użytkowników. Wdrażanie zasad w przedsiębiorstwie prowadzone jest z poziomu konsoli Zarządzanie zasadami grupy. Czytaj więcej »

Sieci

Inteligentny budynek

Do wspomagania administracji i eksploatacji budynków w coraz większym stopniu wykorzystuje się dedykowane systemy informacyjne nazywane systemami inteligentnego budynku (Intelligent Building Systems), które umożliwiają szeroko pojętą automatyzacją obiektu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...