powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Wydanie 26-2013, 11 grudnia 2013
26-2013 Computerworld nr 26-2013
Audit

Filozofia Sii oparta jest na ludziach

W Sii już po raz drugi z rzędu odnotowaliśmy najwyższy poziom satysfakcji z pracy spośród badanych firm – indeks TRI*M w Sii wynosi 88, przy średnim wyniku 82 we wszystkich firmach. Ponad połowa pracowników naszej firmy (51%) to entuzjaści motywujący do pracy innych. Czytaj więcej »

Efekty długoterminowej polityki

NexitraOne Polska po raz pierwszy wzięła udział w badaniu AudIT, a wyniki traktujemy bardzo poważnie. Czytaj więcej »

Zapewniamy ciekawą pracę

W tegorocznym badaniu AudIT zajęliśmy miejsce w pierwszej trójce. To bardzo dobry wynik i dowód, że pracownicy są zaangażowani w sprawy firmy. Czytaj więcej »

By pracownicy byli dumni ze swojej firmy

W ubiegłym roku firma Cybercom Poland w badaniu prowadzonym przez Aon Hewitt uzyskała tytuł Najlepszego Pracodawcy. Czytaj więcej »

Benefity pozapłacowe

Nie tylko pensja się liczy

Przy porównywalnych płacach i warunkach zatrudnienia elementem decydującym o wyborze oferty przez przyszłego pracownika mogą być dodatkowe profity. Co oferują firmy zatrudnianym osobom? Czytaj więcej »

Pozapłacowe benefity dla pracowników

Czytaj więcej »

Kariera

Środowisko pracy

Czytaj więcej »

Certyfikaty cenione przez pracodawców

Zdecydowana większość firm biorących udział w badaniu bierze certyfikaty pod uwagę już w procesie rekrutacji. Pracodawcy deklarują również, że zapewniają ich zdobycie w ramach rozwoju zawodowego pracowników. Czytaj więcej »

Polska mapa IT

Gdzie pracuje najwiecej informatyków

Informatycy mogą znaleźć zatrudnienie w każdym regionie kraju, w aglomeracjach i małych miejscowościach. Jeśli jednak zechcą pracować w jednej z najlepszych firm informatycznych, muszą się liczyć z koniecznością przeprowadzki do jednego z 49 miast, w których swoje siedziby mają pracodawcy z listy TOP200 Computerworld. Czytaj więcej »

Praca w sektorze bankowym

Inicjatywa i proaktywność są atutami kandydata

Z Jarosławem Mastalerzem, wiceprezesem mBanku ds. operacji i informatyki, rozmawia Lech Piesik. Czytaj więcej »

Rynek pracy

Pracodawcy pod lupą

Przełom roku to dobry czas, żeby spojrzeć na rynek pracy dla informatyków. Zapytaliśmy pracodawców, kogo i w jakich formach oraz na jakich warunkach zatrudniali w mijającym roku i jakie mają plany na najbliższe dwanaście miesięcy. Czytaj więcej »

Zatrudnienie informatyków w 2013 r. i perspektywy na 2014 r.

Czytaj więcej »

Będą zatrudniali

Pracodawcy, którzy wzięli udział w badaniu Computerworlda w większości planują stworzyć nowe miejsca pracy. Ponad 70% ankietowanych zadeklarowało, że zatrudnią co najmniej tylu pracowników, ilu przyjęli w roku 2013. Połowa badanych zamierza zatrudnić w 2014 r. więcej pracowników niż w ciągu mijających dwunastu miesięcy. Czytaj więcej »

Formy zatrudnienia i poszukiwani specjaliści

Czytaj więcej »

Firmy informatyczne o najwyższym zatrudnieniu

Czytaj więcej »

Firmy informatyczne o największym spadku zatrudnienia

Czytaj więcej »

Firmy informatyczne o największym wzroście zatrudnienia

Czytaj więcej »

Jak pracodawcy szukają pracowników

W sprawie skuteczności sposobów szukania kandydatów do pracy opinie są podzielone. Spośród podanych w badaniu Computerworlda sześciu ścieżek pozyskiwania pracowników każda z ankietowanych firm wybrała przynajmniej dwie, a większość korzysta z trzech. Czytaj więcej »

Rekrutacja specjalistów IT

Czytaj więcej »

Autoprezentacja w IT

Autoprezentacja jest nieodzowną częścią życia. Towarzyszy nam zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Przygotowując się do spotkania z przyszłym pracodawcą, warto zadbać nie tylko o aspekty merytoryczne, ale również o autoprezentację, która zwiększa nasze szanse na rynku IT. Czytaj więcej »

Klucz do kariery w IT

Pierwszy krok do kariery w IT stawiany jest jeszcze w szkole średniej, kiedy młodzi ludzie decydują o wyborze kierunku studiów. Wówczas rozpoczyna się droga, którą można świadomie kierować w zależności od postanowionego celu i konsekwencji w dążeniu do niego. Kluczem do kariery zawodowej w IT jest specjalizacja. Czytaj więcej »

Specjalizacja dla informatyka-artysty

Rynek gier komputerowych dynamicznie się rozwija, polskie firmy osiągają sukcesy na skalę europejską i światową. Rośnie zapotrzebowanie na informatyków specjalizujących się w programowaniu gier. Jakich pracowników firmy najchętniej zatrudniają? Czytaj więcej »

Staże i praktyki

Pierwsza praca, staże i praktyki

Czytaj więcej »

Zarobki

Wynagrodzenia informatyków w pierwszym półroczu 2013 roku

Z obserwacji rynku wynagrodzeń wynika, że niezależnie od koniunktury gospodarczej płace w branży IT są odporne na kryzys. Od lat informatycy znajdują się w czołówce najlepiej opłacanych zawodów, a zawirowania gospodarcze tylko w niewielkim stopniu zwalniają dynamikę wzrostu ich płac. Podobnie było w pierwszej połowie 2013 roku. Czytaj więcej »

Wiadomości

Polacy najlepsi w konkursie Marathon 24

1 grudnia 2013, zakończył się finał największego polskiego zespołowego konkursu programistycznego Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013 – Powered by CodiLime. Najlepsza okazała się drużyna „Precision Screwdrivers” z Polski. Czytaj więcej »

Po wykryciu włamania PE odcina dostęp do swojej sieci Wi-Fi

Parlament Europejski zdecydował, że obsługująca go sieć Wi-Fi nie będzie ogólnodostępna. Stało się to po tym, wtedy została zaatakowana i włamywacz zaczął wykradać z niej e-maile. Był to Francuz, który do włamania użył ataku man-in-the-middle. Czytaj więcej »

Aby wprowadzić e-dowody już w 2015 roku...

Z początkiem 2015 r. w Polsce mają się pojawić e-dowody. Jeśli się nie uda, przepadną unijne środki przyznane nam na ten cel. Czytaj więcej »

Najbardziej pożądani pracodawcy z branży IT wybrani

Opublikowano wyniki czwartego badania Antal International, z którego dowiadujemy się, jakie firmy w opinii pracodawców i menedżerów są najbardziej pożądanymi pracodawcami. Firmy te wskazywało ponad 3000 respondentów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...