powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Wydanie 23-2013, 23 października 2013
23-2013 Computerworld nr 23-2013
Rynek usług

Data center w Polsce

Narodziny rynku usług data center w Polsce można datować na lata 2000–2001. Mimo początkowego ograniczonego wzrostu jest on obecnie jednym z najbardziej perspektywicznych segmentów rynku ICT. Czytaj więcej »

Wirtualizacjia i chmura

W drodze do chmury pierwszym krokiem jest zawsze wirtualizacja. Serwerowe środowiska wirtualizowane dawno wyprzedziły pod względem udziału w rynku instalację bezpośrednio na sprzęcie fizycznym. Jak podaje IDC, od 2009 r. wśród wdrożeń aplikacji przeważają projekty realizowane od początku w środowisku wirtualizowanym. Czytaj więcej »

Bezpieczne rozwiązania dla finansów

Sektory finansowy, bankowy i ubezpieczeniowy to po administracji publicznej największe motory rozwoju IT w Polsce. Branża BIFS (Banking, Insurance, Financial Services) chętnie korzysta z zaawansowanych usług IT. Czytaj więcej »

Europejska chmura cyfrowa

We wrześniu 2012 r. Unia Europejska rozpoczęła intensywne prace, aby informatyzacja krajów członkowskich oparta była na przetwarzaniu w chmurze. Dzięki temu nastąpi wzrost PKB i powstanie wiele nowych miejsc pracy. Podobnie może być w Polsce. Czytaj więcej »

Platforma jako usługa – nie tylko dla start-upów

IT migruje od infrastruktury do chmury. Powszechne odchodzenie od rozwiązań infrastrukturalnych ma związek z wygodą pracy, ergonomią kosztową i łatwą skalowalnością usług chmurowych. Czytaj więcej »

Usługi IT napędzają rozwój biznesu w Polsce

Sektor nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, wzorem globalnego, zmierza w stronę coraz bardziej zaawansowanych usług, będących częścią jednej zintegrowanej oferty dla klientów. Czytaj więcej »

PRISM a amerykańskie chmury publiczne

Czy troska o bezpieczeństwo Ameryki usprawiedliwia hurtowe prześwietlanie prywatnej korespondencji internautów? Co najmniej przez sześć ostatnich lat amerykańskie agendy rządowe uzyskują dostęp do komunikacji użytkowników Facebooka, Skype’a, Microsoftu, YouTube’a, Apple’a i innych – wynika z dokumentów ujawnionych przez Edwarda Snowdena. Czytaj więcej »

Serwery do wynajecia

Pierwsze większe centra przetwarzania danych powstały w Polsce około 10 lat temu. Rynek rozwija się dynamicznie nie tylko dzięki rosnącemu zainteresowaniu lokalnego biznesu, lecz także klientom zagranicznym, dla których Polska jest atrakcyjną lokalizacją. Czytaj więcej »

Jak podpisać korzystną umowę z dostawcą chmury

Korzystanie z zasobów informatycznych i usług oferowanych przez chmury obliczeniowe staje się powszechne. Nie tylko koncerny decydują się na wykorzystanie potencjału chmury, ale również mali i średni przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości cloud computingu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...