powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Wydanie 22-2013, 16 października 2013
22-2013 Computerworld nr 22-2013
W centrum uwagi
Gospodarka w czasach robotów

Gospodarka w czasach robotów

Entuzjaści robotów nie mają wątpliwości: te urządzenia zbawią gospodarkę i uszczęśliwią ludzi, zwalniając ich z obowiązku wykonywania najbardziej mozolnych prac. Przeciwnicy automatów wieszczą katastrofę: roboty zastąpią większość zatrudnionych, pozbawiając ich pracy i środków do życia. Czytaj więcej »

Wiadomości

SAP wprowadza na rynek BusinessObjects w wersji 4.1

SAP BusinessObjects 4.1 oprócz pogłębionych i szybszych analiz umożliwia budowanie modeli predykcyjnych, a dzięki zastosowaniu narzędzia SAP Lumira tworzenie oraz dzielenie się wizualizacjami dowolnych ilości danych w chmurze. Czytaj więcej »

W 2020 r. IoT będzie wart 9 bln USD

Firma analityczna IDC przewiduje, że obroty na rynku rozwiązań dedykowanych dla środowiska IoT (Internet of Things) wyniosą w 2020 r. ok. 8,9 bln USD. Czytaj więcej »

Sześciu potencjalnych nabywców BlackBerry

Źródła, wśród nich agencja Reuters, podają, że BlackBerry zwrócił się do sześciu firm (Cisco, Google, SAP, Intel, LG i Samsung), proponując przejęcie swoich zasobów – w całości albo poszczególnych oddziałów. Czytaj więcej »

Pierwsza chmurowa usługa firmy Toshiba

Toshiba pracuje nad swoją pierwszą chmurową usługą, której funkcjonalność pozwoli wpływać na zdalne komputery pracujące w centrach danych zbudowanych przez Toshibę, pełniące rolę wirtualnych desktopów lub chmurowych magazynów danych. Czytaj więcej »

Samsung inwestuje w bezprzewodowe ładowanie

4 mln USD – taką kwotę koreański koncern zamierza zainwestować w PowerbyProxi, nowozelandzką firmę rozwijającą technologię umożliwiającą bezprzewodowe ładowanie kilku urządzeń jednocześnie. Czytaj więcej »

Mazowsze południowokoreańskie

Wszystkie projekty wojewódzkich światłowodowych sieci szkieletowych są obciążone ryzykiem niepowodzeń z powodu opóźnień. Mazowsze, wybierając dopiero teraz wykonawcę i operatora z Korei Południowej, liczy, że nowy gracz pokaże na rynku zupełnie nową dynamikę. Czytaj więcej »

Hitachi w zwirtualizowanych środowiskach

Klienci potrzebują produktów do wyraźnie zdefiniowanych zastosowań. Hitachi Data System chce walczyć o coraz trudniejszy rynek, na którym nie obowiązuje jeden standard. Czytaj więcej »

Banki w chmurze

Banki w chmurze

W I kwartale 2014 r. banki w Polsce będą mogły korzystać z usług przetwarzania danych w chmurze w czasie rzeczywistym. Polskim partnerem światowego dostawcy informatycznych systemów bankowych FIS jest Krajowa Izba Rozliczeniowa SA. Czytaj więcej »

Intel szykuje się na internet rzeczy

Amerykańska firma zaprezentowała nowe, energooszczędne procesory Atom i oprogramowanie dla urządzeń zbierających dane oraz tzw. connected devices, czyli niewielkich urządzeń sieciowych. Czytaj więcej »

Sztuka motywowania pracownika IT

Sztuka motywowania pracownika IT

Rynek aż roi się od ofert pracy w obszarze rozwoju oprogramowania. Nawet jeśli kandydat nie poszukuje pracy, może być przez pracodawców. Co decyduje o przyjęciu oferty pracy? Czytaj więcej »

ENFACE: Szymon Wiczkowski...

ENFACE: Szymon Wiczkowski...

...w ciągu dnia programista rozwiązań korporacyjnych, wieczorami pasjonat nowych technologii. Tegoroczny finalista konkursu Microsoftu „Twoja firma, Twoją szansą na sukces”, autor aplikacji pod roboczą nazwą „Gdzie jest dziecko” Czytaj więcej »

Technologie

Integracja dla biznesu

Projekty integracji między aplikacjami wykonuje się w celu zrealizowania obsługi procesu biznesowego. Niedawno wykonywano działania integracyjne, by centralizować bazę kontrahentów, automatyzować wymianę danych między aplikacjami obsługującymi procesy w różnych działach. Czytaj więcej »

Sprzęt przyniesiony

Wykorzystywanie sprzętu prywatnego lub wybieranego przez użytkownika zgodnie z jego potrzebami jest tak częste, że można mówić o epoce BYOD. Zjawisko to niesie jednak poważne konsekwencje dla firm. Czytaj więcej »

Zarządzanie systemami zasilania i chłodzenia

Nie uda się osiągnąć wysokiej dostępności oraz efektywności energetycznej centrum przetwarzania danych bez monitorowania parametrów środowiskowych i urządzeń należących do infrastruktury teleinformatycznej. Czytaj więcej »

Open source w motoryzacji

Producenci pracują nad standaryzacją systemu platformy infotainment , która jest stosowana w samochodach. Czytaj więcej »

Cel: megakomputer

Zaawansowane analizy i potrzeba elastycznego zarządzania zasobami serwerowymi sterują rozwojem architektur przetwarzania danych, które można nazwać megakomputerami. Czytaj więcej »

Tak zwany plan B

Każda organizacja powinna się przygotować na różne zdarzenia, nawet te mało prawdopodobne. Nie zawsze budżet pozwala na pełną nadmiarowość całej infrastruktury, ale nawet niewielkim nakładem środków można wiele osiągnąć. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Samo się nie sprzeda

Samo się nie sprzeda

Sprzedaż w internecie udaje się tylko nielicznym. Dlaczego? Odpowiedzi należy szukać w analogiach do sprzedaży tradycyjnej, w której klient jest traktowany indywidualnie, a sprzedawca jest aktywną stroną dialogu. Czytaj więcej »

Inteligentny Półwysep Helski

ELGrid, aplikacja Globemy wspierająca eksploatację i optymalizację pracy dystrybucyjnej sieci energetycznej, zostanie wykorzystana w projekcie „Inteligentny Półwysep”, prowadzonym przez ENERGA Operator na Półwyspie Helskim. Czytaj więcej »

Płać smartfonem w małym sklepie

Ingenico, które obecnie współpracuje m.in. z Orange, będzie dostarczać terminale umożliwiające realizację transakcji kartowych zarówno dużym sieciom handlowym, jak i małym firmom. Czytaj więcej »

Hybryda do marketingu w sieci

GTS Central Europe (GTS) wprowadził wysoko wydajne rozwiązanie hybrydowe, które wspiera kluczowe aplikacje ClickAd służące do komunikacji marketingowej z wykorzystaniem internetu i urządzeń mobilnych. Czytaj więcej »

Mobilne płatności w banku

Bank UniCredit wybrał First Data na dostawcę technologii do płatności mobilnych. Uruchomiony właśnie pilotażowy program płatności mobilnych i internetowych kodami QR działa w systemie First Data Mobile Gateway. Czytaj więcej »

Opinie

W dawnych czasach

Kiedyś istniało takie określenie jak kunszt. Mówiło się, że kierowca prowadzi auto z kunsztem. Dziś wydaje się, że zanikło nie tylko słowo, ale i treści, jakie były z nim związane. Czytaj więcej »

Normalność zabija innowację

Premiera iPhone’a 5s i 5c miała raczej chłodne przyjęcie. Analitycy jeszcze kilka lat temu piali z zachwytu nad nową wersją telefonu, choć funkcjonalności nie były bogatsze, zaś cena była sporo wyższa. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...