powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Wydanie 21-2013, 9 października 2013
21-2013 Computerworld nr 21-2013
W centrum uwagi
Zmierzch outsourcingu

Zmierzch outsourcingu

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na ściągnięcie z powrotem części przenoszonych wcześniej na zewnątrz usług IT do siebie. Dlaczego tak się dzieje? Czytaj więcej »

Wiadomości

Windows 8 rośnie w siłę

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy najnowszy system operacyjny Microsoftu zwiększył o 3,5% swój udział w rynku. Z Windows 8 korzysta blisko 10% komputerów pracujących pod kontrolą systemów z rodziny Windows. Czytaj więcej »

Sharp pokazał wyświetlacz oparty na technologii MEMS

Sharp zaprezentował w Tokio na targach Ceatec prototypowy model wyświetlacza MEMS (MicroElectroMechanical Systems) charakteryzujący się tym, że zawiera ruchome elementy. Czytaj więcej »

Apple wyprzedził Coca-Colę i Google

Marka Apple została ogłoszona najcenniejszą na świecie i w rankingu „Best Global Brands” zdetronizowała wieloletniego lidera – Coca-Colę. Czytaj więcej »

Asseco i Konsorcjum KT Corporation zbuduje sieć szerokopasmową na Mazowszu

Agencja Rozwoju Mazowsza podpisała z konsorcjum z udziałem KT Corporation, Daewoo i Asseco kontrakt na budowę sieci szerokopasmowej województwa mazowieckiego. Czytaj więcej »

Toshiba zwalnia pracowników. W Polsce także zmiany

Toshiba zapowiedziała redukcję etatów aż o 50% w przynoszącym straty dziale produkcji telewizorów. Firma zapowiedziała wstrzymanie produkcji „w dwóch z trzech zagranicznych zakładów” przed zamknięciem obecnego roku podatkowego. Czytaj więcej »

Aquafairy zapowiada ogniwa paliwowe wykorzystujące wodór

Japońska firma zamierza podjąć w 2014 r. produkcję ogniw paliwowych opartych na wodorze. Prototypowy model zademonstrowała na targach Ceatec w Tokio. Czytaj więcej »

Tablety nie zastępują notebooków w pracy

Wiele nowych tabletów reklamowanych jest jako urządzenia, które nadają się do pracy z dokumentami. Czytaj więcej »

Informatyka na światowym poziomie

Computerworld nagrodził firmy i instytucje, które najsprawniej wykorzystują technologie ICT. Statuetki odebrali również laureaci nagród specjalnych: za Green IT, wdrożenie telekomunikacyjne oraz innowacyjność. Czytaj więcej »

To jeszcze nie czas na BOYD

Skalę i rozmach targów można mierzyć liczbą wystawców czy powierzchnią wystawową. O jej randze decyduje też liczba premier wyrobów firm ze światowej czołówki. Targi IFA w Berlinie w tym roku szczyciły się wynikiem we wszystkich kategoriach, a premier było tam ponad 50. Czytaj więcej »

Orange Polska po francusku

Nowy prezes TP SA w jednym z pierwszych wywiadów zapewnił, że przyszłość spółki pod jego rządami oznacza ewolucję, a nie rewolucję. Odniósł się do spodziewanego planu redukcji kosztów, ale zabrzmiało to jak sygnał, że nie należy się spodziewać niczego w stylu „nowej strategii”. Czytaj więcej »

En face: Marta Stefańczyk...

En face: Marta Stefańczyk...

...nauczyciel bibliotekarz w Zespole Szkół Łączności w Krakowie, pomysłodawczyni i animatorka Festiwalu Informatycznego. Czytaj więcej »

Rzut robotem albo dzień na Targach IFA 2013

Wieczór, koniec dnia targowego, leżący naprzeciw terenów targowych berliński Centralny Dworzec Autobusowy. Porządek musi być, więc tablica odjazdów, pośród wielu innych, ukazuje cztery kursy do miejscowości Samsung, wszystkie o tej samej godzinie, ale każdy z innego peronu. Czytaj więcej »

Nadciąga fala nowych wersji LTE

Już za kilka lat większość użytkowników LTE będzie korzystała z udoskonalonej wersji tej technologii: TD-LTE lub LTE-Advanced. Czytaj więcej »

Technologie
 Botnety i cyberwaluta

Botnety i cyberwaluta

Jednym z największych botnetów w historii złośliwego oprogramowania był ZeroAccess, który jako jeden z niewielu w tej skali umożliwił cyberprzestępcom nielegalne zarobki w wirtualnej walucie bitcoin. Czytaj więcej »

Czarne chmury w firmie

Czarne chmury w firmie

Wykorzystywanie usług kupowanych poza firmowym IT stanowi duże zagrożeniem dla użytkownika. Oto sposoby, które pomogą minimalizować ryzyko związane z przechowywaniem danych w podobnych usługach. Czytaj więcej »

Najlepsi w chmurze

Zapraszamy do konkursu „Best in Cloud”. Poszukujemy innowacyjnego, efektywnego, godnego upowszechnienia sposobu sięgania po cloud computing, z wymierną korzyścią organizacyjną i biznesową dla firmy. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Amazon nad Wisłą

To już nie pogłoski. Amazon zamierza otworzyć w Polsce oficjalne przedstawicielstwo oraz centrum wsparcia i logistyki. Zacznie także świadczyć usługi chmurowe z serwerowni w Warszawie. Czytaj więcej »

IP w kablu, powietrzu i biznesie

IP w kablu, powietrzu i biznesie

Dojrzałość technologii IP powoduje, że o nowoczesne rozwiązania sieciowe pytają nie tylko korporacje, ale również firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Tradycyjny kabel internetowy coraz częściej zastępowany jest przez LTE, sieć komórkową całkowicie opartą na IP. Czytaj więcej »

Wyjątkowa branża, wyjątkowe wyzwanie

Specjaliści IT są kreatywni, ambitni, ale bardziej wymagający od innych pracowników – dowodzi badanie przeprowadzone przez Computerworld. Jak ich znaleźć, zatrudnić i utrzymać w firmie? Czytaj więcej »

Opinie

Cyfrowy posag

Drogi rodzicu! Masz dziecko, spodziewasz się go albo tylko planujesz? Już dzisiaj zadbaj o jego cyfrową przyszłość. Czytaj więcej »

Praca dla zdrowia

Otacza nas mrowie emerytów. I to nie tylko wyeksploatowanych życiem dziadków, ale całkiem młodych, będących w sile swych możliwości. Niektórym wystarczyło raptem 15 lat pracy, innym potrzeba było 30. W tej grupie nie znajdziemy informatyków, którzy przygodę zawodową z nowoczesnymi technologiami muszą kontynuować przez ponad 40 lat. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...