powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Wydanie 19-2013, 27 września 2013
19-2013 Computerworld nr 19-2013
Green IT

Jak dobrze naoliwiona maszyna

Koleje Mazowieckie, pomimo nielicznej kadry IT, dzięki dobrej organizacji skutecznie zrealizowały wiele projektów, które przeobraziły funkcjonowanie firmy. Czytaj więcej »

Handel i usługi

Skrócic dystans miedzy IT i biznesem

Grupa Allegro to polska spółka e-commerce działająca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zatrudniająca 6,5 tys. osób. Prowadzi m.in. platformę handlową Allegro.pl, serwisy Ceneo.pl, Otomoto.pl i PayU.pl. Jest liderem rynku e-commerce w Polsce. Czytaj więcej »

Innowacyjność

Dostawy w pełni kontrolowane

Raben, chociaż powstał poza Polską, jest obecnie zarządzany z naszego kraju. Firma obsługuje całość swoich procesów za pomocą specjalizowanego oprogramowania. Czytaj więcej »

LIDER INFORMATYKI

XVII Konkurs Lidera Informatyki już za nami!

Fantastyczne zgłoszenia, dowodzące odwagi i świetnych kompetencji. Świadczące o innowacyjnym, nowatorskim i szerokim podejścia do zastosowań technologii biznesowych. Czytaj więcej »

SEKTOR UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

Fundament polskiej energetyki

Na informatykach PSE ciąży ogromna odpowiedzialność – niezawodność systemu energetycznego w Polsce w coraz większym stopniu zależy od sprawnego IT. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

RUCH z informatyką

Założony w 1918 r. RUCH SA jest jednym z największych kolporterów prasy w Polsce, z blisko 40-proc. udziałem w rynku. Miesięcznie obsługuje ponad 11 mln klientów detalicznych. Czytaj więcej »

Wiadomości

Koniec roamingu i inne duże zmiany na europejskim rynku telekomunikacyjnym

Komisja Europejska przyjęła plan zakładający ujednolicenie rynku telekomunikacyjnego na ternie Unii Europejskiej. Czytaj więcej »

Asseco stworzy Podkarpacki System Informacji Medycznej

Asseco Poland poinformowało o podpisaniu kontraktu z Podkarpackim Urzędem Marszałkowskim. Czytaj więcej »

UOKiK nakłada karę na Play

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na spółkę P4, operatora sieci Play, karę w wysokości 8 mln zł. Czytaj więcej »

W sklepach wkrótce będzie więcej tabletów niż komputerów

Tak twierdzą analitycy IDC, którzy opublikowali kolejne prognozy rynkowe. Czytaj więcej »

IBM zwiększa wsparcie dla Big Data

W trakcie konferencji Building Confidence in Big Data, IBM zaprezentował nowe produkty i funkcjonalności mające pomóc firmom w zarządzaniu Big Data. Czytaj więcej »

Komisja Europejska reformuje telekomunikację ostrożnie

Komisja Europejska podejmuje kolejną próbę integracji rynku wspólnotowego w sektorze telekomunikacji, ale zabrakło siły i odwagi, by przesunąć niektóre kompetencje do jednego unijnego regulatora. Czytaj więcej »

Lean IT. Maksimum wartości, minimum marnotrawstwa

Wdrożenia zasad Lean IT, niezależnie od sektora działalności firmy, poprawia usługi, przynosi wzrost produktywności i zmniejszenie strat. Czytaj więcej »

Chmura w administracji według GIODO

Do kwietnia 2014 roku powstać ma ekspertyza określająca prawne aspekty wdrożenia chmury obliczeniowej w polskiej administracji publicznej. Czytaj więcej »

Bankowość i finanse

Strategiczne podejście do klienta

Grupa Generali zbudowała IT umożliwiające elastyczne podejście do wyzwań biznesowych. Definiowanie ich i pokonywanie. W Konkursie Lider Informatyki 2013 przedstawiła cztery przykłady, które to doskonale obrazują. Czytaj więcej »

Z wyobraźnią i wyczuciem

ING Bank Śląski przedstawił w Konkursie Lider Informatyki rozwiązania, które powstały z myślą o udostępnieniu nowych możliwości i funkcji klientom oraz pracownikom. Wszystkie projekty wytyczają nowe standardy i definicje jakości na polskim rynku. Czytaj więcej »

Nowoczesność w bankowości

Nowatorskie podejście Banku Pekao do wymagań klientów spowodowało, że przy większości projektów Banku Pekao, o wdrożonych rozwiązaniach można mówić: „pierwsze w Polsce”. Czytaj więcej »

Sektor publiczny

Innowacyjnosc z urzedu

Urząd konsekwentnie realizuje strategię zawartą w dokumencie „E-Zabrze. Program budowy społeczeństwa informacyjnego miasta Zabrze do roku 2020”. Nominacja do finału Konkursu Lider Informatyki 2013 dla Zabrza to efekt wdrażania ambitnych przedsięwzięć. Czytaj więcej »

Z mysla o przyszłych studentach

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki pojawiała się już kilka razy w finale Konkursu Lider Informatyki. I tym razem wyjątkowe projekty doprowadziły ją do finału. Czytaj więcej »

Dobre zarzadzanie oswiata

Nominację do Lidera Informatyki 2013 Urząd Miasta Szczecina zawdzięcza wdrożonemu przez siebie Portalowi Edukacyjnemu, skalą i realizacją wyprzedzającemu inne tego typu projekty realizowane w Polsce. Czytaj więcej »

Przemysł

Komputery, pancerz i armata

Obecnie wojsko nie może obyć się bez nowoczesnego sprzętu i specjalistycznych szkoleń dla żołnierzy. Jednym z dostawców sprzętu dla polskiej armii są Wojskowe Zakłady Mechaniczne Spółka Akcyjna, tam też odbywa się skomputeryzowane szkolenie żołnierzy. Czytaj więcej »

Z mikronową precyzją

Przy wykonywaniu podzespołów na potrzeby przemysłu lotniczego, wymagana jest niezwykła precyzja mierzona w mikrometrach. Z taką precyzją pracują maszyny zarządzane za pomocą komputerów w Pratt &Whitney Kalisz. Czytaj więcej »

Dokument przetwarzany cyfrowo

W firmie wytwarzającej masowo opakowania dla przemysłu spożywczego niezbędne jest dobre zarządzanie produkcją i magazynem oraz sprawna wymiana dokumentów. Taki projekt wdrożono w firmie Can-Pack. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...