powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Wydanie 18-2013, 18 września 2013
18-2013 Computerworld nr 18-2013
W centrum uwagi

12 zagrożeń w przewidywaniu przyszłości

Analityka predyktywna nie wybacza. Popełnienie niektórych błędów w czasie analizy niemal gwarantuje nietrafione lub nieużyteczne prognozy, a nawet załamanie całego projektu. Czytaj więcej »

Wiadomości
EN FACE: Daniel Owsiański...

EN FACE: Daniel Owsiański...

...współwłaściciel Macoscope, firmy, która zwyciężyła w kategorii „Design Achievement Award” prestiżowego konkursu Evernote DevCup 2013 Czytaj więcej »

Czekanie na zasięg

Brytyjski Vodafone oddaje amerykańskiemu Verizonowi pełnię kontroli nad ich amerykańskim joint-venture, Verizon Wireless, za 130 mld USD. Mimo to, na nowe przejęcia w Europie raczej nie ma co liczyć. Czytaj więcej »

Smartfony podbijają świat

Analitycy IDC twierdzą, że do sklepów na całym świecie w br. dostarczonych zostanie 1,8 mld telefonów komórkowych. Miliard z nich będą stanowiły smartfony (40-proc. wzrost w stosunku do ub. r.). Magiczną barierę 1 mld dostarczonych urządzeń uda się przekroczyć po raz pierwszy w historii. Czytaj więcej »

Google Glass otrzyma własny sklep z aplikacjami

Przedstawiciele firmy potwierdzili, że nowa usługa dedykowana będzie wyłącznie aplikacjom dla Google Glass. Ma umożliwić stworzenie sporej społeczności zebranej wokół nowego urządzenia, które do sprzedaży trafić ma również w 2014 r. Czytaj więcej »

Newkia – firma, która zastąpi Nokię?

Newkia – tak nazywa się nowa firma byłego CEO Nokii na region Azji i Pacyfiku, Thomasa Zilliacusa. Czytaj więcej »

Play zapowiada internet LTE

O kolejnych planach P4 – właściciela sieci Play – poinformował prezes firmy, Joergen Bang-Jensen. Od 11 listopada br. użytkownicy Play będą mogli skorzystać z internetu LTE obejmującego zasięgiem 70% mieszkańców Polski. Czytaj więcej »

Ericsson stworzy podstawowe założenia standardu 5G

Ericsson informuje, że został partnerem unijnego projektu METIS. Czytaj więcej »

Big Data dla małego biznesu

Big Data dla małego biznesu

Światowe korporacje liczą na gigantyczne korzyści, jakie przyniesie wykorzystanie wielkich zbiorów danych. Ale na przetwarzaniu Big Data skorzystają także małe i średnie firmy. Czytaj więcej »

Gra w ryzyko

Dostawcy IT muszą przejąć od swoich klientów część ryzyka – to teza debaty oksfordzkiej Klubu CIO. Do walki stanęły dwie drużyny: drużyna CIO oraz drużyna prezesów firm IT. Czytaj więcej »

Haszowanie tożsamości

Operatorów telekomunikacyjnych objęły po wakacjach nowe obowiązki w kwestii ochrony danych osobowych. Chodzi o to, by stworzyć jednolity europejski schemat przeciwdziałania naruszeniom bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Małżeństwo z nadziei

Microsoft kupuje dział urządzeń mobilnych i usług Nokii, a wraz z nim patenty, projektantów i sieć dystrybucji. Mimo oficjalnego optymizmu, najważniejsze pytania o przyszłość połączonych firm pozostają bez odpowiedzi. Czytaj więcej »

Strzel i nie zapomnij, że to laser

Zanim wojsko, policja czy straż pożarna ruszą do akcji, mogą sobie wyrobić prawidłowe nawyki w wirtualnej rzeczywistości. Czytaj więcej »

Technologie

Składowanie danych – level advanced

Wirtualizacja i konsolidacja obciążeń w firmowym środowisku IT stawia wysokie wymagania co do wydajności macierzy dyskowych. Rewolucję przyniosły pamięci SSD i nowe podejście do konstrukcji kontrolerów. Czytaj więcej »

 Do czego w firmie przyda się chmura?

Do czego w firmie przyda się chmura?

Technologia przetwarzania w chmurze znajduje już swoje miejsce w firmowym IT, gdzie uzupełnia systemy działające lokalnie. Przedstawiamy osiem scenariuszy użycia chmury w firmowym środowisku. Czytaj więcej »

Atak na sieć GSM

Wszystkie omawiane dotąd ataki kierowane przeciw sieci GSM były pasywne i polegały na przechwytywaniu informacji. Dzięki powszechnie dostępnym narzędziom można przeprowadzić aktywny atak odmowy obsługi, który zablokuje usługi na dużym obszarze. Czytaj więcej »

Pięć porad dla małych firm

Chociaż włamywaczom udaje się spenetrować nawet niektóre cele militarne, mała firma może być względnie bezpieczna. Wystarczy, by była lepiej chroniona od swoich sąsiadów. Czytaj więcej »

Zarządzanie

JEDNYM ZDANIEM

Czytaj więcej »

BOŚ uwierzył w chmurę

Bank Ochrony Środowiska wdrożył rozwiązanie do komunikacji zunifikowanej. Czytaj więcej »

Comarch Commission & Incentive w Skandia Życie

Comarch uruchomił w Skandia Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA system Comarch Commission & Incentive. Czytaj więcej »

DevOps łączy rozwój i utrzymanie

Ciężkie, kaskadowe metodyki rozwoju oprogramowania nie sprawdzają się w większości zastosowań we współczesnej firmie. Odpowiedzią są zwinne metodyki – dzisiaj główny nurt w rozwoju systemów. Czytaj więcej »

Krótki kurs survivalu dla CIO

Krótki kurs survivalu dla CIO

Burzliwe czasy biznesu nie są dobrym środowiskiem dla szefa IT. Zamiast porad dotyczących spokojnego rozwoju CIO potrzebuje szkoły przetrwania. Czytaj więcej »

Opinie

Owoce z chmury

Biznes lubi czasami „zaszaleć”, pozyskując usługi bądź sprzęt bez wiedzy działu IT. Czytaj więcej »

Mobilizacja

Albert Einstein powiedział kiedyś, że nie wie, jaką bronią będzie się walczyć w trzeciej wojnie światowej, ale wie, że w czwartej będą to pałki i kamienie. Myślę, że pomiędzy nimi będzie jeszcze jedna, która rozegra się na bajty i bity. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...