powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2013

Wydanie 12/2013, 9 grudnia 2013
12/2013
Bezpieczeństwo
Intruz w sieci bezprzewodowej

Intruz w sieci bezprzewodowej

Zagrożenia sieci bezprzewodowych ewoluują. Coraz więcej urządzeń klienckich Wi-Fi oraz punktów dostępowych w sieciach jest narażonych na niebezpieczeństwo. Skuteczna detekcja zagrożeń wymaga systemu monitorowania środowiska Wi-Fi, informującego o podejrzanej aktywności, ale także reagującego na wykrywane zdarzenia. Tego typu systemem jest WIPS (Wireless Intruse Prevention System),... Czytaj więcej »

BaaS – nowy sposób na backup

BaaS – nowy sposób na backup

Usługi kopii zapasowych w chmurze (BaaS) to wysoce skalowalne rozwiązania backupu rozliczane ze względu na ilość wykorzystanych zasobów (pay-for-use). BaaS stanowi bezpieczną, wydajną i efektywną kosztowo alternatywę dla klasycznych systemów backupu z zapisem kopii na taśmie lub dysku (NAS). Czytaj więcej »

Centrum danych
Jak ograniczyć straty cieplne w data center

Jak ograniczyć straty cieplne w data center

Obecnie większość instalacji w serwerowniach jest przewymiarowana - kilka serwerów wykonuje zadania, z którymi z powodzeniem poradziłoby sobie jedno urządzenie. I choć nadmiarowość jest koniecznością ze względu na zabezpieczanie się przed awariami, to jednak bardzo często wymiary są dużo większe niż wymagania. Czytaj więcej »

Komunikacja
Lokalna chmura – oksymoron IT, który działa

Lokalna chmura – oksymoron IT, który działa

Technologia cloudpaging opiera się na stuprocentowo chmurowym udostępnianiu i zarządzaniu aplikacjami, tak by działały z szybkością i efektywnością narzędzi natywnych, z wykorzystaniem sprzętu po stronie klienta… także w trybie offline. Niemożliwe? Inne zdanie mają setki tysięcy rzeczywistych użytkowników korzystających z portfolio ponad 10 tys. przesyłanych w ten sposób... Czytaj więcej »

Nowe platformy serwerowe
Serwery przyszłości

Serwery przyszłości

Producenci coraz intensywniej szukają nowych sposobów zwiększania wydajności serwerów i systemów IT. Może to złagodzić nieuchronną transformację technologii i wydłużyć czas życia systemów opartych na krzemie. Czytaj więcej »

Oprogramowanie

Testowanie wydajności serwisów WWW

Wydajne działanie serwisu internetowego firmy w wielu przypadkach oznacza dziś zapewnienie działania kluczowych dla niej procesów biznesowych. Nawet jeśli witryna internetowa nie jest miejscem, które odpowiada bezpośrednio za generowanie przychodów, to powolne i niewydajne jej ładowanie może negatywnie wpływać na wizerunek firmy. O ile czas ładowania witryny dość łatwo... Czytaj więcej »

Sieci

Nadchodzi G.fast

Przewiduje się, że najbliższe lata będą należeć do hybrydowych sieci dostępowych, w których dłuższe odcinki będą budowane ze światłowodów, a krótsze (obsługujące bezpośrednio stację końcową) będą korzystać z istniejącego okablowania miedzianego i technologii G.fast. Technologia G.fast pozwala znacznie zwiększyć przepustowość szerokopasmowych połączeń dostępowych... Czytaj więcej »

Testy i porównania

Barracuda Load Balancer ADC – wszechstronne zabezpieczenie działania aplikacji

Jak zapewnić ciągłość działania usługi w przypadku awarii tak, aby nie została ona zauważona lub co zrobić, jeśli pojedynczy serwer przestaje już wystarczać? Stworzyć konfigurację, w której daną funkcjonalność obsługuje kilka serwerów, a ruch sieciowy między nimi jest rozdzielany za pomocą odpowiednich algorytmów. Służą do tego tzw. load balancery – urządzenia... Czytaj więcej »

Platformy wirtualizacyjne – którą wybrać

Platformy wirtualizacyjne – którą wybrać

Po wielu latach znacznej przewagi rynkowej rozwiązań wirtualizacyjnych VMware konkurencja ze strony Microsoftu staje się coraz bardziej widoczna. W tle głównej walki o prymat na rynku rozwiązań wirtualizacyjnych działają takie firmy jak Citrix, Red Hat czy Parallels. Czytaj więcej »

Pamięć w chmurze dla firm i korporacji

Wraz z pojawieniem się serwisu Dropbox zrodziły się wątpliwości, czy użytkownicy korporacyjni mogą sobie pozwolić na korzystanie z sieciowej usługi współdzielenia i synchronizacji plików zaprojektowanej dla rynku konsumenckiego. Jednocześnie zaczęło się pojawiać coraz więcej dostawców świadczących usługi przechowywania plików w chmurze, a także różnych opcji oraz... Czytaj więcej »

Świat w sieci

E-pieniądze nie śmierdzą

O tym, że twórcom złośliwego oprogramowania bardziej zależy na zarobku niż zaistnieniu w świadomości internautów, wiadomo nie od dziś. Wirusy, robaki czy inne konie trojańskie przestały być przedmiotem przechwałek i dowodem zdolności programistycznych autorów całe lata temu. Przestępców ciągnie tam, gdzie są potencjalne źródła łatwych zysków, a w coraz bardziej... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...