powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2013

Wydanie 11/2013, 18 listopada 2013
11/2013
Bezpieczeństwo
Backup w systemach zwirtualizowanych

Backup w systemach zwirtualizowanych

Nowe, zaawansowane funkcje oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych przybliżają administratorów IT do wymarzonej sytuacji, gdy procesy backupu staja się efektywne, niezawodne i w znacznym stopniu zautomatyzowane. Ale to wymaga skorzystania z najnowszych wersji narzędzi umożliwiających integrację ich funkcji z platformami wirtualizacyjnymi. Czytaj więcej »

Centrum danych
Jaka szafa do centrum danych

Jaka szafa do centrum danych

Jednym z najważniejszych elementów infrastruktury fizycznej tzw. warstwy zerowej centrum danych są szafy teleinformatyczne – w ich wnętrzu instaluje się urządzenia, których działanie decyduje o funkcjonowaniu systemu teleinformatycznego oraz jakości usług sieciowych. Dlatego właśnie parametry szaf powinny gwarantować bezpieczeństwo oraz warunki dla prawidłowego funkcjonowania... Czytaj więcej »

Komunikacja
Telewizja IP w praktyce

Telewizja IP w praktyce

W ostatnim dziesięcioleciu gwałtownie wzrosła liczba usług telewizji cyfrowej oferowanej drogą satelitarną, a także kablową. Popularne stały się też kanały w rozdzielczości HD, pojawiają się pierwsze kanały 3D. Operatorzy sieci IP otrzymali potężne narzędzie dostarczania usług telewizyjnych w postaci mechanizmów IPTV (Internet Protocol Television). Czytaj więcej »

IP w kablu, powietrzu i biznesie

IP w kablu, powietrzu i biznesie

Dojrzałość technologii IP powoduje, że o nowoczesne rozwiązania sieciowe pytają nie tylko korporacje, ale również firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Tradycyjny kabel internetowy coraz częściej zastępowany jest przez LTE, sieć komórkową następnej generacji, całkowicie opartą na IP. Głównym dylematem firmowych decydentów jest obecnie wybór optymalnego... Czytaj więcej »

Oprogramowanie
Serwery Linux klasy korporacyjnej

Serwery Linux klasy korporacyjnej

Firmy i instytucje publiczne są skłonne do wdrażania swoich krytycznych aplikacji na bazie rozwiązań linuksowych, ale oczekują od dostawców oprogramowania długoterminowego wsparcia technicznego i produktowego, a także scentralizowanych narzędzi do zarządzania systemami w środowisku fizycznym, wirtualnym i w chmurze. O tych klientów walczą między sobą Red Hat, SUSE, Canonical (ze... Czytaj więcej »

Tunelem przez sieć

Tunelem przez sieć

OpenVPN to otwarta programowa implementacja rozwiązania SSL VPN, która umożliwia tworzenie wirtualnych sieci prywatnych w konfiguracji punkt-punkt (site-to-site) oraz zdalny dostęp (remote access VPN). OpenVPN jest prostą we wdrożeniu, efektywną kosztowo, alternatywą dla innych technologii VPN przeznaczonych dla rynku MŚP i korporacji, takich jak IPsec, L2TP i PPTP. Czytaj więcej »

VMWare vCloud Hybrid Service – hybrydowa chmura

VMWare vCloud Hybrid Service – hybrydowa chmura

Nowa usługa VMware pozwala na rozszerzenie prywatnej chmury firmowej do chmury publicznej. Dzięki temu bez kosztownych inwestycji w sprzęt można dowolnie rozszerzać zasoby IT. Całością infrastruktury można zarządzać z wykorzystaniem wspólnych narzędzi i dowolnie skalować. VMware vCloud Hybrid Service zdobywa coraz więcej klientów w USA, ale w Europie usługa ta wejdzie na rynek... Czytaj więcej »

Sieci
Akceleracja WAN – remedium na ciemną stronę chmury

Akceleracja WAN – remedium na ciemną stronę chmury

Ulokowanie centrum danych w znacznej odległości od organizacji, która je wykorzystuje, ma pewne wady. Przede wszystkim stwarza zagrożenia związane z komunikacją odbywającą się za pośrednictwem sieci WAN, które mogą mieć wpływ na sprawne działanie całej organizacji. W celu ich zniwelowania i optymalizacji przepływu danych, powstała specjalna kategoria urządzeń – akceleratory... Czytaj więcej »

Testy i porównania
Jeden NAS – różne zastosowania

Jeden NAS – różne zastosowania

Postanowiliśmy zbadać, czy niewielkie, dwudyskowe urządzenie pamięci masowej może się sprawdzić w małej lub średniej firmie. W nasze ręce trafił nowy model serwera NAS firmy Synology oznaczony symbolem DS214, następca modelu DS213. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Łączność bez barier

Niedawno padł kolejny rekord w szybkości bezprzewodowego przesyłania danych. Badaczom z Karlsruhe Institute of Technology udało się osiągnąć transfer 100 gigabitów na sekundę. Co prawda, zasięg transmisji był w zasadzie symboliczny – ok. 20 metrów – jednak wcześniejsze dokonania niemieckich inżynierów pozwalają przypuszczać, że nie powiedzieli jeszcze w tej kwestii... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...