powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2013

Wydanie 09/2013, 9 września 2013
09/2013
Centrum danych
10 funkcji firmowego NAS-a

10 funkcji firmowego NAS-a

NAS (Network-Attached Storage) jest najpopularniejszym sieciowym sposobem przechowywania informacji w małych i średnich firmach. Oferowane urządzenia zapewniają wiele funkcji, które pozwalają na konfigurację odpowiedniego, bezpiecznego i wydajnego systemu przechowywania danych. Podpowiadamy, na które elementy należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o wyborze konkretnego... Czytaj więcej »

Windows Server 2012 R2 – ujednolicona chmura

Windows Server 2012 R2 – ujednolicona chmura

W połowie roku Microsoft przedstawił spójną wizję rozwiązań do budowy chmury każdego rodzaju – publicznej, prywatnej i hybrydowej. W centrum „wydarzeń” znalazła się nowa edycja systemu operacyjnego Windows Server 2012 oznaczona symbolem R2. Szereg wprowadzonych w niej rozwiązań i innowacji znacząco odróżnia ją od poprzednika. Czytaj więcej »

Ile mocy dla serwerowni

Ile mocy dla serwerowni

W procesie planowania budowy lub modernizacji centrum przetwarzania danych niezwykle ważne jest właściwe oszacowanie całkowitej mocy potrzebnej do jego zasilania. Chodzi przecież o zapewnienie pożądanej dostępności systemu teleinformatycznego oraz uzyskanie wysokiej efektywności energetycznej. Czytaj więcej »

Komunikacja
Unified Communications – przepis na migrację

Unified Communications – przepis na migrację

Rozwiązania Unified Communications cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Dobrze zaprojektowany system UC może całkowicie zmienić postrzeganie firmy przez klientów i pozytywnie wpłynąć na codzienną pracę. Wdrożenie musi być jednak przeprowadzone z uwzględnieniem najlepszych praktyk, a pracownicy powinni mieć dostęp do cyklu szkoleń. Wciąż największą wadą kompletnych... Czytaj więcej »

Sieci
Jak stosować VLAN

Jak stosować VLAN

Od czasu, gdy mechanizmy VLAN (Virtual Local Area Network) wkroczyły do świata sieci komputerowych, stały się jednym z ważniejszych jej elementów. Wykorzystanie VLAN wpływa na bezpieczeństwo sieci, sposoby zarządzania, skalowalność rozwiązań. Mechanizm ten stał się także kluczowym składnikiem w elementach wirtualizacji. Poprawne zastosowanie i konfigurację VLAN utrudnia jednak... Czytaj więcej »

Wszystko o NAT – mechanizmy translacji adresów sieciowych

Wszystko o NAT – mechanizmy translacji adresów sieciowych

Mechanizm NAT jest nierozerwalnie związany z rozwojem internetu. To powszechnie wykorzystywany mechanizm umożliwiający dostęp wewnętrznej prywatnej adresacji do zasobów sieci. Zwiększająca się liczba urządzeń sieciowych, a jednocześnie ograniczona liczba publicznych adresów IP, powoduje implementację NAT w różnych technologiach i urządzeniach. Czytaj więcej »

Testy i porównania
Check Point 600 Appliance – test

Check Point 600 Appliance – test

Cyberprzestępcy coraz chętniej atakują małe firmy, gdyż wiele z nich nie ma wystarczających mechanizmów obrony przed atakami z zewnątrz, a także narzędzi kontroli ruchu sieciowego. Dostrzegli to również producenci sprzętu, dlatego oferują urządzenia zabezpieczające o zaawansowanej funkcjonalności, przeznaczone dla segmentu małych firm. Należy do nich seria 600 Appliance firmy... Czytaj więcej »

Bramki abonenckie do tworzenia punktów dostępowych

Bramki abonenckie do tworzenia punktów dostępowych

Udostępnianie Wi-Fi staje się standardem w hotelach, restauracjach, kawiarniach, bibliotekach, sklepach. Coraz częściej spotykamy się z sytuacją, gdy kontrahenci pojawiający się w przedsiębiorstwie chcieliby skorzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu. Pomimo faktu, że odwiedzający nas ludzie często posiadają karty mobilnego dostępu do internetu, Wi-Fi zapewnia lepszą... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Koniec pewnej epoki

„Steve Ballmer odchodzi ze stanowiska” – ta wiadomość z końca sierpnia br. poruszyła świat IT. Jak to? Twarz Microsoftu, wieloletni dyrektor wykonawczy, charyzmatyczny lider i energiczny mówca na emeryturze? Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...