powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Wydanie 14-2013, 26 czerwca 2013
14-2013 Computerworld nr 14-2013
W centrum uwagi
Miasto silne informacją

Miasto silne informacją

Jeszcze do niedawna podstawową umiejętnością w zarządzaniu miastem była umiejętność kształtowania przestrzeni miejskiej. Dzisiaj trzeba wiedzieć, jak wykorzystać dostęp do informacji dla kierowania rozwojem sytuacji w poszczególnych obszarach miejskiego życia. Czytaj więcej »

Wiadomości

Minister Boni proponuje opracowanie raportu przejrzystości

Raport przejrzystości wzorowany na przygotowywanym od 2009 r. przez Google chce opublikować minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Minister zamierza zaprosić do współpracy firmy internetowe, operatorów i providerów, a także organizacje pozarządowe. Czytaj więcej »

Getin Bank weryfikuje klientów systemem biometrycznym

Getin Bank wprowadził w swoich nowych oddziałach, zaprojektowanych w ramach projektu Getin UP, system uwierzytelniania biometrycznego. Czytaj więcej »

Software AG inwestuje w złożone przetwarzanie informacji o zdarzeniach

Organizacja przejmie prawa do wyspecjalizowanych narzędzi wspierających złożone przetwarzanie informacji o zdarzeniach firmy Apama od spółki Progress Software. Czytaj więcej »

Firmy chetniej siegaja po grywalizacje

Autorzy raportu "Gamification Market: Worldwide Market Forecasts and Analysis (2013-2018)" przewidują, że wartość rynku grywalizacji wzrośnie z 421,3 mln USD w 2013 r. do 5,5 mld w 2018 r. Za rok większość największych firm ma korzystać z aplikacji wykorzystujących mechanizmy znane z gier, stosowane m.in. do zwiększania zaangażowania i lojalności. Czytaj więcej »

Microsoft Dynamics NAV na polskim rynku

Do sprzedaży oficjalnie trafiła zlokalizowana i dostosowana do polskich przepisów wersja systemu Microsoft Dynamics NAV 2013. Nowa wersja przeznaczonego dla firm średniej wielkości systemu to ponad 100 nowych funkcji, zmodernizowana architektura systemu i sposób licencjonowania oraz usprawnienia interfejsu. Czytaj więcej »

Urządzenia mobilne słabym punktem bezpieczeństwa sieci firmowych

Ataki na urządzenia mobilne są największym zagrożeniem dla światowych firm. Na celowniku hakerów w 2013 r. będą korporacje, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa. Rośnie koszt szkód wyrządzonych przez hakerów - z badań firmy Check Point Software Technologies wynika, że dla ponad połowy firm przekroczyły one ponad 0,5 mln USD. Czytaj więcej »

Owen Ou nowym dyrektorem generalnym w Huawei Polska

Owen Ou objął stanowisko dyrektora generalnego Huawei Polska. Zastąpił w tej roli Phillipa Gana. Czytaj więcej »

Czy da się polubić szeryfa?

Informacja o kontrolowaniu przez amerykańskie tajne służby połączeń w internecie za pomocą systemu PRISM zbiegła się ze światową debatą o granicach prywatności w cyfrowym świecie. Kogo powinniśmy rozliczać z naszej prywatności? Czytaj więcej »

Jak zatrudniać informatyków

W branży IT pracownicy mogą przebierać w ofertach. Przyciągnięcie do firmy najlepszych i zbudowanie zgranego zespołu to trudne zadanie. Ale w usługach tak wymagających to także wartość dodana pozwalająca osiągnąć renomę i lepsze wyniki. Czytaj więcej »

EN FACE: Wojciech Zieliński...

EN FACE: Wojciech Zieliński...

...prezes zarządu MakoLab SA, specjalizującej się w technologiach semantycznych; firma rozpoczyna działalność na rynku amerykańskim Czytaj więcej »

Technologie

10 metod na wirtualizację trudnych usług

Niektóre serwery wymagają więcej uwagi przy migracji do środowiska wirtualnego. Przedstawiamy najlepsze metody, które zapewnią sukces wirtualizacji w środowiskach z kontrolerami Active Directory. Czytaj więcej »

Dziesięć kluczowych rozwiązań dla firm w iOS 7

Funkcjonalności, które pojawiły się w wersji beta iOS 7, świadczą o tym, że nowy system operacyjny na iPhone’a przygotowano z myślą o użytkownikach korporacyjnych. Czytaj więcej »

Pamięci półprzewodnikowe w firmowym środowisku

W niektórych przypadkach małe urządzenie o rozmiarze 2U z pamięcią Flash może zastąpić całą szafę dysków, a niewielki moduł może kilkudziesięciokrotnie przyspieszyć pracę serwera aplikacji. Czytaj więcej »

Chmura pod lupą służb specjalnych USA

Ujawnione przez Edwarda Snowdena informacje na temat dostępu służb specjalnych do danych składowanych w chmurze stawiają pod znakiem zapytania korzystanie przez firmy spoza Stanów Zjednoczonych z zasobów hostowanych w tym kraju. Czytaj więcej »

Replikacja w chmurze

Wzrost ilości gromadzonych w firmach informacji i świadomości zagrożeń sprawiają, że rośnie popyt na rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo, służące do replikacji danych i systemów, także w chmurze obliczeniowej. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Cloud computing w sektorze publicznym

Cloud computing w sektorze publicznym

Składowanie i przetwarzanie danych w chmurze to standard wykorzystywany lub choćby rozważany przez wiele firm. Z tej technologii mogą skorzystać także podmioty z sektora publicznego. Czytaj więcej »

Recepta na wzrost zysków w IT

Recepta na wzrost zysków w IT

Warto postawić na jakość, bo to pozwala dobrze zarobić. To prosta i skuteczna metoda zwiększenia zysków IT zarówno przez ograniczenie kosztów, jak i przez zwiększenie wydajności. Czytaj więcej »

Tańsza komunikacja w chmurze

Firma AutoGuard zdecydowała się na pierwsze wdrożenie systemu w modelu chmurowym - system wspierający komunikację wewnętrzną i zewnętrzną. Dzięki niemu udało się m.in. obniżyć koszty rozmów wychodzących z firmy o ok. 30%. Czytaj więcej »

415 pracowni w szkołach na Dolnym Śląsku ma nowy sprzęt

Firma CUBE.ITG zrealizowała wdrożenie warte ponad 60 mln zł w ramach projektu "Modernizacja Centrów Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku". Czytaj więcej »

KS Logistik wspierany przez Centrum Outsourcingowe BCC

Zlokalizowana w Swarzędzu firma, producent komponentów dla przemysłu motoryzacyjnego, jest częścią koncernu Kromberg & Schubert z siedzibą w Niemczech. Czytaj więcej »

Serwery i sprzęt na potrzebę Regionalnego Systemu Informacji Medycznej

Konsorcjum spółek Arcus oraz Action i APN Promise rozpoczęło realizację umowy dla Regionalnego Systemu Informacji Medycznej w województwie łódzkim. Czytaj więcej »

Volkswagen Motor z systemem zarządzania utrzymaniem ruchu

Rozpoczęło się wdrożenie Systemu Zarządzania Utrzymaniem Ruchu i Budynkiem SAP Plan Maintenance (PM) w Volkswagen Motor Polska. Czytaj więcej »

pkt.pl chce monitorować swoje systemy i sieci

Firma pkt.pl rozpoczęła współpracę z it WORKS. Umowa przewiduje świadczenie przez it WORKS usług monitoringu i administracji systemów, sieci i baz danych. Czytaj więcej »

Licencje w mobilnym świecie

Technologie mobilne lawinowo rewolucjonizują kolejne branże i dziedziny życia. Podobnie jest w przypadku oprogramowania biznesowego. Mnogość sposobu dostępu do aplikacji może budzić wątpliwości w obszarze licencyjnym. Czytaj więcej »

Opinie

Zmotywowany klient wytrzyma

W naszym kraju różne instytucje ciągle jeszcze obarczają swoich klientów zupełnie niepotrzebnymi obciążeniami, co przy odrobinie dobrej woli i sprawności organizacyjnej nie powinno się zdarzyć. O ile informatyzacja nie jest winna istniejącemu stanowi rzeczy, o tyle może wspomagać sankcjonowanie bezwładu organizacyjnego. Czytaj więcej »

Gra o tron. CIO na rozdrożu

Władzę wykonawczą w przedsiębiorstwie dzierży zarząd, z prezesem na czele - w teorii przynajmniej. W praktyce, jak to pięknie ujęła prof. Jadwiga Staniszkis, władzę dzierży ten, kogo słowa lub decyzje stają się przyczyną postępowania innych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...