powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2013

NetWorld Guide 06/2013, 10 czerwca 2013
NetWorld Guide 06/2013
Wirtualizacja
Disaster recovery a wirtualizacja i cloud

Disaster recovery a wirtualizacja i cloud

W każdej firmie, bez względu na jej wielkość, powinna istnieć świadomość ryzyka awarii, która spowoduje zatrzymanie systemów i usług. Niezależnie od tego, czy awaria wystąpi na poziomie sprzętu, czy aplikacji, trzeba być przygotowanym na taką ewentualność, aby móc w jak najkrótszym czasie przywrócić ciągłość biznesową przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Chmury publiczne, prywatne i hybrydowe

Chmury publiczne, prywatne i hybrydowe

Chmura jest bardzo pojemnym pojęciem, określającym mechanizmy przetwarzania danych w środowiskach zwirtualizowanych, odznaczających się dużymi możliwościami skalowania i szybkością uruchamiania nowych usług. Z jej dobrodziejstw można skorzystać na kilka sposobów. Czytaj więcej »

Wirtualizacja - elementy skutecznego wdrożenia

Wirtualizacja - elementy skutecznego wdrożenia

Wirtualizacja pozwala na konsolidację środowiska informatycznego - serwerów, sieci oraz pamięci masowych. W większości przypadków jej zastosowanie znacząco przyczynia się do ograniczenia kosztów oraz podwyższenia niezawodności i elastyczności środowiska IT. Proces wdrożenia wirtualizacji należy jednak starannie zaplanować i przygotować się do niego, tak aby efektywnie... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    IT w polskich instytucjach publicznych: wydajność i elastyczność czy zapóźnienie technologiczne?

    Uwarunkowania sektora publicznego istotnie różnią się od tych określających ramy działalności prywatnych inicjatyw biznesowych. Podmioty...