powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2013

NetWorld Guide 05/2013, 10 maja 2013
NetWorld Guide 05/2013
Prezentacje firmowe

Networld Guide: Pamięci masowe 2013

NetWorldSzybkość przetwarzania danych, pojemność systemów składowania oraz wydajność dostępu do informacji to podstawowe elementy systemu IT, które wpływają na możliwość efektywnego działania aplikacji i ich praktycznych zastosowań. Czy potrafimy określić, jakiej pojemności potrzebujemy, z jakiego rozwiązania najlepiej skorzystać? Jakie są kierunki rozwoju technologii i jaki może być...

Centrum danych
Storage dla małych i średnich przedsiębiorstw

Storage dla małych i średnich przedsiębiorstw

Wymagania stawiane przed systemem pamięci masowych przez małe i średnie przedsiębiorstwa są zróżnicowane w zależności od ich wielkości oraz rodzaju prowadzonej działalności. Więkoszości z nich mogą jednak sprostać dedykowane rozwiązania dysków sieciowych NAS lub odpowiednio do tego przystosowane zwykłe serwery uzupełnione o dodatkowe narzędzia do backupu. Alternatywą mogą... Czytaj więcej »

Mądry admin przed szkodą

Mądry admin przed szkodą

Co do tego, że każda organizacja powinna archiwizować dane, nie trzeba nikogo przekonywać - chyba nie istnieją już dziś przedsiębiorstwa, które mogą sobie pozwolić na luksus zrezygnowania z tych operacji. Wdrożenie rozwiązań technologicznych wspierających te procesy nie jest jednak zadaniem łatwym - choćby z uwagi na zróżnicowanie oferty rynkowej. Dlatego też warto przyjrzeć... Czytaj więcej »

Ochrona danych - biznesowy priorytet

Ochrona danych - biznesowy priorytet

Stwierdzenie, że największym majątkiem każdej firmy są dane, zabrzmi jak truizm - ale jest to fakt, z którym trudno dyskutować. Nie od dziś mówi się, że w biznesie dobrem najwyższym jest informacja, dlatego priorytetem każdej organizacji powinno być opracowanie skutecznego planu ochrony danych oraz całego zestawu scenariuszy ich odzyskiwania w przypadku jakiejkolwiek awarii. Na... Czytaj więcej »

Pamięci masowe
Nowe technologie i platformy pamięci masowych

Nowe technologie i platformy pamięci masowych

Rozwój technologii przeznaczonych do przechowywania danych skupia się w dwóch obszarach - sprzętowym i programowym. Gdy w jednym z nich panuje przestój, producenci starają się to nadrobić wykorzystując możliwości, jakie daje drugi. Wydaje się, że obecnie więcej nowości jest wprowadzanych na polu rozwiązań sprzętowych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...