powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2013

Wydanie 05/2013, 10 maja 2013
05/2013
Centrum danych
Kaseta kontra stelaż

Kaseta kontra stelaż

Czasy, gdy serwery kasetowe można było znaleźć tylko w dużych firmach, odchodzą powoli do przeszłości. Obecnie jest to już opłacalne ekonomicznie przedsięwzięcie nawet dla małych firm, którym do efektywnego funkcjonowania wystarczy ok. dziesięciu serwerów. Czytaj więcej »

Audyt systemów infrastruktury fizycznej

Audyt systemów infrastruktury fizycznej

Wzrastająca rola informatyki we wspieraniu procesów biznesowych powoduje, że od systemu teleinformatycznego wymaga się bezwzględnej niezawodności. Rozumie się przez nią nie tylko brak przestojów, ale także ciągłą pracę na stałym, wymaganym przez biznes poziomie. Danych pozwalających ocenić efektywność funkcjonowania infrastruktury fizycznej przedsiębiorstwa może dostarczyć... Czytaj więcej »

Systemy GIS - korzyści i zagrożenia

Systemy GIS - korzyści i zagrożenia

GIS (Geographic Information System) to system informatyczny, który pozwala pozyskiwać i gromadzić dane odniesione do lokalizacji geograficznej, w celu ich analizy, przetwarzania i udostępniania. Ze względu na te możliwości coraz więcej firm i instytucji jest zainteresowanych wdrożeniem systemów geoinformacyjnych, jednak projekt wdrożenia tego typu systemów wiąże się... Czytaj więcej »

Oprogramowanie
Bezpieczeństwo Windows Servera 2012

Bezpieczeństwo Windows Servera 2012

Niektórzy administratorzy jeszcze nie zdążyli przyzwyczaić się całkiem do Windows Server 2008, a już pojawia się kolejna zmiana - Windows Server 2012. Zmiana, która także w obszarze bezpieczeństwa niesie za sobą sporo nowego. Może nie jest to rewolucja, ale z pewnością krok we właściwym kierunku. Spójrzmy, na jakie nowości możemy przygotować się w nowym serwerowym Windows. Czytaj więcej »

Routery otwarte na open source

Standardowe oprogramowanie dostarczane wraz popularnymi routerami bezprzewodowymi może w wielu przypadkach okazać się niewystarczające dla bardziej wymagających użytkowników. Brak obsługi IPSec, IPv6 czy potrzeba uruchomienia bardziej zaawansowanego firewalla może skłonić do wymiany oprogramowania firmware routera na jedną z otwartych dystrybucji - DD-WRT, OpenWRT czy Tomato. Czytaj więcej »

Produkt roku
Produkt Roku 2013

Produkt Roku 2013

Nawiązując do organizowanych przez lata konkursów na "Produkt Roku", redakcja Networld postanowiła wrócić do tej tradycji choć na razie w innej formule. Tytuły "Produkt Roku 2013" zostały przyznane produktom, rozwiązaniom lub usługom na podstawie analizy opinii redaktorów i współpracowników Networlda dotyczących oceny ich innowacyjności, wydajności, funkcjonalności, ale... Czytaj więcej »

Sieci
Jak rozpoznać problemy sieciowe

Jak rozpoznać problemy sieciowe

W pracy administratora sieci można spotkać się z sytuacjami, które wymagają głębszej analizy. Bardzo często w celu rozwiązania skomplikowanych problemów, wystarczy przejrzeć dzienniki zdarzeń urządzeń, przeanalizować zachowania w systemie zarządzania przełącznika lub routera. Zdarzają się także problemy, których rozwiązanie wymaga analizy w warstwie protokołów sieciowych. Czytaj więcej »

Wi-Fi w chmurze - administrowanie infrastrukturą sieci bezprzewodowej

Wi-Fi w chmurze - administrowanie infrastrukturą sieci bezprzewodowej

Rozwiązania realizujące funkcje dostępności oprogramowania w formie usługi stają się coraz powszechniejsze. Rewolucja chmur sieciowych dotknęła także infrastruktury sieci bezprzewodowych WLAN. Czytaj więcej »

WLAN nowej generacji

Architektura sieci Wi-Fi ewoluowała w kilku znaczących fazach. Etapy te wynikały ze zwiększającego się zapotrzebowania na wydajność i mechanizmy zarządzania coraz bardziej skomplikowanymi strukturami sieci. Nowa generacja architektury bezprzewodowej powinna zapewniać wysoką wydajność oraz skalowalność przy bardzo atrakcyjnym modelu kosztów budowy infrastruktury. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Wyssane z Twittera

W profilu agencji prasowej Associated Press w serwisie mikroblogowym Twitter 23 kwietnia br. pojawił się krótki wpis "Pilne: dwie eksplozje w Białym Domu, Barack Obama ranny". Rzecz jasna, nic takiego nie miało miejsca. Do wpisu przyznali się hakerzy z nieznanej szerzej Syryjskiej Armii Elektronicznej, którym udało się włamać do profilu AP. Wpis został stosunkowo szybko usunięty,... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...