powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Wydanie 08-2013, 16 kwietnia 2013
08-2013 Computerworld nr 08-2013
W centrum uwagi

Prywatny sprzęt w firmowej sieci

Firmy kurczowo trzymają się XX-wiecznego modelu pracy: biurko, komputer, aplikacje. Pracownicy przyjęli już cyfrowy styl życia, wyznaczany przez smartfony, tablety i stały dostęp do sieci. To wielkie wyzwanie dla IT w firmach. Dopuszczenie konsumenckich urządzeń, także prywatnych, daje szansę na wzrost wydajności pracy. Czytaj więcej »

Wiadomości

Specjaliści IT wolą kontrakt niż etat

Im bardziej pożądane są kwalifikacje specjalisty IT i ma większe doświadczenie, tym jest on mniej skłonny zdecydować się na zatrudnienie stałe i świadomie podejmuje się tylko wybranych projektów - takie wnioski płyną z analiz firmy Hays. Czytaj więcej »

2 miliony PIT-ów przez internet

W ciągu trzech pierwszych miesięcy br. w systemie e-Deklaracje złożono ponad 10 mln deklaracji podatkowych. Czytaj więcej »

Kupujemy więcej sprzętu, głównie telefonów i tabletów

Eksperci firmy Gartner prognozują, że w 2013 r. na rynek trafi 2,4 mld nowych komputerów, telefonów i tabletów - o 9% więcej niż przed rokiem. Czytaj więcej »

Drukarki 3D będą szybko tanieć

Uznawane do niedawna za futurystyczne możliwości wydruku 3D będą powszechnie dostępne szybciej, niż zakładały wcześniejsze prognozy. Czytaj więcej »

Konsumenci cenią swoje dane

Z analiz firmy Ericsson wynika, że 40% konsumentów zgodziłoby się na wykorzystywanie danych osobistych przez firmy w celu otrzymywania bardziej spersonalizowanej oferty handlowej. Podobny odsetek osób deklaruje chęć udostępnienia prywatnych informacji w celu podniesienia jakości serwisów i usług internetowych. Czytaj więcej »

Przewodniczący rady nadzorczej HP odchodzi ze stanowiska

Ray Lane, ustępujący szef rady nadzorczej HP pozostanie członkiem zarządu i zachowa stanowisko dyrektora niewykonawczego o statusie doradcy. Wraz z nim z rady nadzorczej firmy odejdzie dwójka menedżerów od lat związanych z HP. Czytaj więcej »

Otwieranie otwartych zasobów

Technologie uchyliły wrota do wytworów myśli ludzkiej w sposób niemożliwy w czasach "analogowych". Dziś misją cywilizacyjną jest poszerzanie dostępu do wartościowej informacji, ale twórcy tę wartość kreujący obawiają się o swoje pieniądze. Czytaj więcej »

Interakcje następnej generacji

Interakcje następnej generacji

Wymagania wobec systemów call contact center kształtują z jednej strony nowe zachowania klientów, a z drugiej strony firmy potrzebujące optymalizacji procesu obsługi klienta. Czytaj więcej »

EN FACE: Stefania Tempłowicz...

EN FACE: Stefania Tempłowicz...

...przedstawicielka drużyny TapBoarders, która zwyciężyła w krajowych finałach konkursu Imagine Cup 2013 Czytaj więcej »

Technologie

Big Data już dziś napędza biznes

Choć w Polsce niewiele firm zgromadziło dotąd dane liczone w petabajtach, to analizy biznesowe wykonywane na bazie wielkich zbiorów danych stają się codziennością wielu przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Krakowskie centrum to udana inwestycja

Matematyczne tradycje w Krakowie pozwalają nam znajdować utalentowanych pracowników - mówi Tom Leighton, prezes i współzałożyciel firmy Akamai. Czytaj więcej »

Oracle odświeża układy SPARC

Oracle zapowiada, że nowy procesor SPARC T5 ma być najszybszym układem obliczeniowym na świecie, a oparte na nim serwery powinny gwarantować niespotykaną relację wydajności do ceny. Nową ofertą Oracle rzuca rękawicę wielu konkurentom, z IBM na czele. Czytaj więcej »

Zmierzch małych serwerowni

Razem z ofertami kolokacyjnymi oraz usługami dostępnymi także dla niewielkich firm coraz mniej przedsiębiorstw potrzebuje własnej serwerowni. Czytaj więcej »

Czarne chmury nad Windows RT

Analitycy twierdzą, że sprzedaż tabletów z Windows RT jest słaba i może w ogóle nie osiągnąć oczekiwanego przez Microsoft poziomu. Producent powinien skupić się na urządzeniach z Windows 8. Czytaj więcej »

Jak chronić stronę organizacji na Facebooku przed przejęciem

Firmy otwarcie korzystają z sieci społecznościowych, używając ich jako ważnego kanału dotarcia do swoich odbiorców. Niekiedy strony stają się celem ataku, co może powodować problemy wizerunkowe. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Spam organizacyjny przeszkadza w pracy

Wewnętrzny spam tworzony przez pracowników stanowi nawet 90% komunikacji w firmach. Ograniczenie liczby zbytecznych e-maili podnosi efektywność pracy. Czytaj więcej »

DreamWorks wykorzystuje technologie HP do produkcji filmu animowanego

Wytwórnia DreamWorks Animation użyła do produkcji film animowanego "Krudowie", którego akcja rozgrywa się w czasach prehistorycznych, infrastrukturę konwergentnę HP. Czytaj więcej »

Przedstawiciele handlowi Maspex z tabletami

Grupa Maspex Wadowice wdrożyła system klasy SFA Mobile Touch firmy Asseco Business Solutions. Czytaj więcej »

GoldenLine wdroży marketing automation

Serwis społecznościowy GoldenLine wdroży system SALESmanago do automatyzacji marketingu i wdrożenia strategii Inbound Marketing. Czytaj więcej »

Bilet kolejowy z komórki

W marcu ruszył system płatności za bilety kolejowe w aplikacji Bilkom. To darmowa aplikacja na smartfony stworzona przez TK Telekom. Czytaj więcej »

Centrum Informacji Naukowej w Katowicach z siecią Wi-Fi

W Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA) w Katowicach zbudowano sieć bezprzewodową Wi-Fi. Czytaj więcej »

Realne oszczędności z jednolitej komunikacji

Wdrożony w 16 oddziałach regionalnych firmy Regenersis system pocztowy Office 365 doprowadził do ujednolicenia komunikacji w całej korporacji. Firma liczy, że przyniesie jej to 30-proc. oszczędności. Czytaj więcej »

IT w czasach pełzającego kryzysu

Zrealizowane przez Computerworld badanie Techtrends pokazuje, że większość firm nie planuje poważnych zmian w nakładach na IT w nadchodzącym roku. Czytaj więcej »

Zagłuszanie

Jest zima 1941/1942. Niemiecka machina wojenna w pełnym Drang nach Osten. Stalingrad i Łuk Kurski jeszcze przed nimi. Czytaj więcej »

Opinie

Inżynierowie

W dzisiejszych czasach określenie "inżynier" nie brzmi już tak dumnie jak przed wojną. Ba, nie brzmi nawet tak dumnie, jak brzmiało jeszcze za czasów komuny. Nastąpiła obecnie jakaś denominacja inżynierów, na co wpływ ma niski popyt na konstruktorów. Czytaj więcej »

Fort Knox i Harry Potter

Największym majątkiem dzisiejszego przedsiębiorstwa są dane oraz zdolność podejmowania na ich podstawie właściwych decyzji biznesowych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...