powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2013

Wydanie 04/2013, 15 kwietnia 2013
04/2013
Bezpieczeństwo
Systemy SIEM w organizacjach

Systemy SIEM w organizacjach

Systemy klasy SIEM (Security Information and Event Management) na dobre zadomowiły się w większości dużych organizacji w Polsce. Mniejsze przedsiębiorstwa również coraz częściej zaczynają patrzeć na systemy tego typu jako na niezbędne narzędzie pracy własnych działów bezpieczeństwa. Nie jest to bowiem technologiczna fanaberia, ale realna potrzeba wynikająca z... Czytaj więcej »

Automatyczne skanery bezpieczeństwa

Ponad 75% ataków na systemy informatyczne to ataki poprzez witryny internetowe. Zapewnienie bezpieczeństwa przy jednoczesnym rozwoju funkcjonalności aplikacji internetowych w przypadku większych projektów wymaga zastosowania zautomatyzowanych narzędzi do audytu bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Centrum danych
Zarządzanie środowiskiem IT

Zarządzanie środowiskiem IT

Kontrola i utrzymanie porządku infrastruktury IT zawsze były wyzwaniem dla administratorów, szczególnie gdy mają do czynienia z rozbudowanym środowiskiem korporacyjnym oraz dużą ilością sprzętu i kont użytkowników. A sprawnie działający system to bezproblemowa praca oraz spokój administratorów. Czytaj więcej »

Komunikacja
Bezpieczeństwo usług RDP

Bezpieczeństwo usług RDP

Połączenia zdalnego pulpitu RDP (Remote Desktop Protocol) zrewolucjonizowały formę pracy w wielu organizacjach, znacząco wpływając na rozwój zdalnej pracy oraz propagację centralizacji rozwiązań. Stanowią także bardzo potrzebne narzędzie dla administratorów sieci. RDP pozwala administratorom zdalnie diagnozować i rozwiązywać problemy zgłaszane przez użytkowników. Czytaj więcej »

Sieci
Smart Grid - inteligentna energetyka

Smart Grid - inteligentna energetyka

Odpowiedzią na rosnące wymagania w zakresie ochrony środowiska, takie jak np. konieczność zmniejszenia emisji CO2 i ograniczenie zużycia pierwotnych zasobów energetycznych, jest Smart Grid. Pod tą nazwą kryje się idea stworzenia inteligentnych systemów dostarczania energii elektrycznej, mających głównie ograniczyć straty powstające podczas przesyłu i dystrybucji energii. Czytaj więcej »

Sieć pełna znaczeń

Semantyczny opis informacji pozwala na ich automatyczną interpretację oraz wymianę przez komputery. Pozwala to na osiągnięcie celu, który przyświecał od początku twórcom internetu. Koncepcja do niedawna akademicka zaczyna mieć także biznesowe zastosowania. Czytaj więcej »

Testy i porównania
NAS dla małej firmy

NAS dla małej firmy

Kilka lat temu wrażenie robiły dyski NAS (Network Attached Storage) o pojemności jednego terabajta. Nowa generacja tych urządzeń zapewnia nie tylko znacznie większą pojemność, ale również wyszukiwanie tekstowe, serwery druku, backup w chmurze, antywirusa, ochronę przed uszkodzeniami dysku i wiele innych opcji. Czytaj więcej »

Thomas-Krenn Low Energy Server - test

W dobie kryzysu każda firma stara się ograniczyć wydatki w różnych obszarach działalności. Poszukiwanie oszczędności dotknęło również inwestycje w IT. Przedsiębiorstwa nie tylko szukają tanich rozwiązań, ale mają na względzie długofalowe ograniczenie kosztów funkcjonowania własnego biznesu. Mając na uwadze ilość energii, zużywanej przez tradycyjne serwery, nie dziwi fakt,... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Cyfrowa eksplozja danych

Wszechświat, jak nam wiadomo dzięki badaniom astrofizyków, nieustannie się rozszerza - i robi to w coraz szybszym tempie. Podobny proces odbywa się (oczywiście na znacznie mniejszą skalę) na trzeciej planecie Układu Słonecznego w galaktyce Mlecznej Drogi i dotyczy ilości cyfrowych danych, jakie tworzy i magazynuje ludzkość. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...