powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Wydanie 07-2013, 29 marca 2013
07-2013 Computerworld nr 07-2013
W centrum uwagi

Ryzyko pod kontrolą

Projekty prowadzone przez działy IT stają się coraz bardziej złożone. Im więcej elementów, tym większe zagrożenie, że projekt zakończy się porażką. Sukces wymaga sprawnego zarządzania ryzykiem. Czytaj więcej »

Czasem lepiej przerwać projekt

Czasem lepiej przerwać projekt

Decyzje podejmowane przez osoby odpowiedzialne za prowadzenie projektu mają największy wpływ na jego ostateczny rezultat. Czytaj więcej »

Wiadomości

Resort nauki ma 6,5 mln zł dla brokerów innowacji

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dofinansuje pośredników kojarzących naukowców i przedsiębiorców. Brokerzy innowacji, którzy rozpoczną działalności dzięki ogłoszonemu 15 marca programowi, będą komercjalizować wyniki badań. Czytaj więcej »

Piotrowski szefem sprzedaży Enterprise w Microsoft

Dariusz Piotrowski został dyrektorem sprzedaży do klientów Enterprise (Enterprise & Partners Group) w polskim oddziale Microsoft. Zwolnione przez niego stanowisko dyrektora Działu Nowych Technologii (Developer & Platform Group) obejmie od kwietnia Rafał Albin. Czytaj więcej »

Zarobki w IT niższe niż w marketingu

Średnie wynagrodzenie miesięczne brutto specjalistów i menedżerów w Polsce w 2012 r. wyniosło 9380 zł - wynika z raportu Wynagrodzenia Specjalistów i Menedżerów 2013 firmy Antal International. Czytaj więcej »

W Gdańsku powstaje archiwum danych akustycznych

W ogromnym cyfrowym archiwum Instytutu Morskiego będą przechowywane dane akustyczne pozyskiwane podczas badań morza. Czytaj więcej »

IBM prezentuje 5 najważniejszych innowacji na najbliższe 5 lat

IBM zaprezentował podczas Forum IT w Warszawie "Next 5 in 5" listę pięciu najważniejszych innowacji, które zmienią nasze życie w najbliższych pięciu latach. Czytaj więcej »

Sieć się zbroi

Ameryka ma dość infiltrowania swoich systemów informacyjnych przez obce służby i zapowiada, że będzie kontratakować. Europa trwa w wierze w zbawienną moc wspólnych rozwiązań prawnych. Oby nie musiała liczyć na pomoc zza wielkiej wody. Czytaj więcej »

Wspólny portal miejskiej edukacji

Portal edukacyjny w Szczecinie informuje rodziców, uczniów, nauczycieli, urzędników o całym procesie nauczania. To pierwszy tak mocno zintegrowany projekt w Polsce. Czytaj więcej »

Integrated Solutions połknie Datacom

Orange Polska przejął firmę integratorską Datacom System. Operator wzmocni w ten sposób swoją spółkę Integrated Solutions. Czytaj więcej »

W IT prawie 14 tys. zł z dyplomem MBA

W 2012 roku zarobki osób, które ukończyły studia MBA, kształtowały się na poziomie 13,3 tys. zł brutto. W IT ta kwota jest wyższa. Czytaj więcej »

EN FACE: Max Fuzowski...

EN FACE: Max Fuzowski...

...współtwórca marki Culture Apps, tworzącej aplikacje mobilne dla kultury Czytaj więcej »

Technologie

Samonaprawiające się mikroprocesory

Badacze z firmy CalTech rozwijają technologię, dzięki której mikroprocesory będą mogły w ciągu mikrosekund odzyskać sprawność nawet w przypadku awarii tranzystorów na płatku krzemu. Czytaj więcej »

Od aplikacji do użytkownika

Przy planowaniu i eksploatacji serwerów usługowych często pomija się zagadnienia związane z dostarczeniem aplikacji przez sieć. Istnieją sposoby na usprawnienie pracy aplikacji, korzystające ze zdobyczy nowych technologii sieciowych. Czytaj więcej »

Firmy uzależnione od poczty elektronicznej

Mimo nowych i coraz lepszych technologii komunikacji poczta elektroniczna jest nadal krwiobiegiem komunikacyjnym wielu firm. Przedsiębiorstwa są uzależnione od e-maili i nic nie wskazuje na zmianę. Czytaj więcej »

Cztery zagrożenia w modemach 3G/4G

Cztery zagrożenia w modemach 3G/4G

Większość modemów 3G/4G sprzedawanych przez operatorów telekomunikacyjnych jest zbyt słabo zabezpieczonych i mogą być wykorzystane do ataku. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Adampol wdroży system SAP

Firma Adampol, specjalizująca się w międzynarodowym i krajowym transporcie samochodów osobowych, dostawczych i półciężarowych, zdecydowała się na wdrożenia systemu SAP Business All-in-One (SPRINT) w zakresie finansów, kontrolingu, gospodarki materiałowej, sprzedaży i dystrybucji. Czytaj więcej »

Bezprzewodowy internet na Lotnisku Chopina

Zakończył się projekt budowy sieci bezprzewodowego dostępu do internetu na terenie Lotniska Chopina w Warszawie. Sygnałem Wi-Fi objęty jest cały terminal. Z dostępu do sieci może korzystać 1 tys. osób jednocześnie. Czytaj więcej »

ERP Navireo wspiera sprzedaż i serwis motocykli

Firma Wilmat, importer marek LS2 czy WM Motor, autoryzowany dealer i serwisant motocykli Suzuki, dystrybutor części eksploatacyjnych i konstrukcyjnych do motocykli, motorowerów i skuterów, wdrożył system ERP Navireo firmy InsERT. Wdrożenie usprawniło pracę firmy na wielu płaszczyznach. Czytaj więcej »

GUS rozbudowuje intranet

Wyłoniona w drodze przetargu firma B3System rozbuduje intranet Głównego Urzędu Statystycznego. Czytaj więcej »

Winezja.pl z aplikacją mobilną

Sklep internetowy Winezja.pl, nagrodzony przez naszą redakcję w 2011 r. tytułem Lidera Informatyki w kategorii MSP, uruchomił aplikację mobilną, która skanuje etykiety win. Czytaj więcej »

T-Mobile i Tauron pracują nad wspólnym rozwiązaniem

Polska Telefonia Cyfrowa i Tauron Polska Energia, sprzedawca i dystrybutor energii, podpisały list intencyjny o współpracy strategicznej. Czytaj więcej »

Wydawnictwo z call center w chmurze

Ze względu na konieczność podniesienia jakości i efektywności telesprzedaży wydawnictwo Wolters Kluwer Polska SA zdecydowało się na budowę własnego call center. Wybrało rozwiązanie chmurowe. Czytaj więcej »

Rynek otwiera się na Big Data

Rynek otwiera się na Big Data

Big Data jest coraz popularniejszym hasłem. Podczas debaty organizowanej przez Computerworld staraliśmy się ustalić, jak wygląda rynek tego typu rozwiązań w Polsce. Czytaj więcej »

Opinie

Do lekarza by się szło

W każdej sytuacji życiowej możemy być narażeni na skutki nieumiejętnych działań informatycznych, gdyż zbyt wielu administratorów robi co wie, a nie wie, co robi. Czytaj więcej »

O ile admin nie postanowi inaczej

Czytelnik (dziękuję, Panie Krzysztofie) przesłał mi ciekawą wiadomość. 25 lutego 2013 o 23.13 w serwisie e-Deklaracje ukazało się ogłoszenie, że z powodu problemów technicznych przedłużono termin składania deklaracji podatkowych o 7 dni. Owe "problemy techniczne" to klasyczny "pad w szczycie", czyli odmowa dostępu związana ze skokowym wzrostem obciążenia w momentach... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...