powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Raport specjalny Inteligentna energetyka, 18 marca 2013
Raport specjalny Inteligentna energetyka Computerworld nr Raport specjalny Inteligentna energetyka
Prezentacje firmowe

Inteligentna energetyka 2013

ComputerworldW raporcie m.in.: - Przetwarzania i analiza danych w sektorze energetycznym – do sprzedaży i CRM aż do informacji pomiarowych. - Inteligentne liczniki i agregacja danych pomiarowych - Sieci trankingowe – energetyka na rozdrożu - Energetyka i sektor telekomunikacyjny – podobieństwa i różnice - Rozmowa z prezesem Urzędu Regulacji Energetyki - Rozmowa z Wojciech Lubczyńskim z PSE...

Komunikacja i rynek

Telekomunikacyjna lekcja

Rozmowa z Radosławem Semkło, dyrektorem Pionu Telekomunikacji i Mediów w Asseco Poland. Czytaj więcej »

Sieci trankingowe - razem czy osobno?

Osobną kwestę i oddzielne wyzwanie technologiczno-organizacyjne stanowi kwestia przyszłości łączności dyspozytorskiej i awaryjnej w energetyce. Czytaj więcej »

Energia w firmach

Zarządzanie energią w przedsiębiorstwach jest już dzisiaj poddawane różnym procesem optymalizacyjnym, ale "złotej ery" należy się spodziewać, gdy upowszechnią się inteligentne liczniki i sieci. Czytaj więcej »

Kontekst rynku

Jakie światło dla nowoczesnej energetyki?

Jeszcze w marcu br. do Sejmu mają trafić ustawy tworzące tzw. trójpak energetyczny, które określą zasady funkcjonowania sektora energetycznego w najbliższych latach. Nowe regulacje mają pozwolić m.in. na rozwój energetyki prosumenckiej oraz inteligentnych sieci. Czytaj więcej »

Wyzwania inteligentnej sieci

Rozmowa z Markiem Woszczykiem, prezesem Urzędu Regulacji Energetyki. Czytaj więcej »

Obsługa klienta

Kierunek: klient

Przemiany sektorowe wymuszają przebudowę procesów sprzedaży i obsługi klienta w firmach energetycznych. Dlatego rozpoczęto modernizowanie systemów billingowych i wdrożenia nowoczesnych narzędzi wspierających zarządzanie relacjami z klientami. Prowadzone obecnie projekty to inwestowanie w przyszłość - przyniosą efekty dopiero za kilka lat, kiedy realna konkurencja na rynku energii... Czytaj więcej »

Inteligentne relacje

Być może jednym z ważniejszych problemów sektora energetycznego jest kwestia wizerunkowa. Negatywne lub co najwyżej obojętne podejście klientów do dostawców prądu sprawia, że w świecie rozwiązań inteligentnych relacje z klientami mogą przejąć mniejsze i większe organizacje z różnych branż. Zainteresowanych nie brakuje. Czytaj więcej »

W poszukiwania efektywności IT

Rozmowa z Michaelem Moesgaardem, CIO duńskiego koncernu energetycznego Dong Energy. Czytaj więcej »

Globalne trendy lokalne

Rozmowa z ekspertami firmy doradczej Deloitte. Czytaj więcej »

Zamienić dane w informacje

Polska energetyka wstępuje na drogę zaawansowanej analizy danych, która poprowadzi do gruntownej poprawy obecnego modelu działania. Czytaj więcej »

Sieci inteligentne a IT

Pomiary po ustawie

Z Wojciechem Lubczyńskim, dyrektorem projektu Smart Grid w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych, i Janem Bogolubowem, prezesem zarządu Zarządcy Rozliczeń, rozmawia Przemysław Gamdzyk: Czytaj więcej »

Potrzeba więcej wiedzy o smart grids

Rozmowa z Markiem Wąsowskim, dyrektorem konsorcjum Smart Power Grids Polska. Czytaj więcej »

Komplet danych na kliknięcie

Wdrożenie inteligentnych liczników to tylko pierwszy krok na drodze do budowy infrastruktury smart grid. Konieczne jest jeszcze rozwiązanie, które pozwoli na pobieranie generowanych przez nie informacji oraz wykorzystanie ich dla realizowania celów biznesowych. System Meter Data Management to kluczowy element takiej infrastruktury - pobiera i przechowuje dane dostarczane przez liczniki,... Czytaj więcej »

Strategie informatyzacji

Śmierć inkasenta

Liczniki potocznie nazywane "inteligentnymi" umożliwiają elektroniczny pomiar zużycia konkretnego medium w połączeniu z dwukierunkową komunikacją w czasie rzeczywistym pomiędzy odbiorcą energii a jej sprzedawcą, dając możliwość zdalnego odczytu z siedziby dystrybutora. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...