powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Wydanie 06-2013, 19 marca 2013
06-2013 Computerworld nr 06-2013
W centrum uwagi

Ład informacyjny wymaga współpracy i koordynacji

Stworzenie platformy referencyjnej zapewniłoby wiarygodność i spójność danych z różnych rejestrów i systemów informacyjnych państwa. Czytaj więcej »

Administracja musi nadążać za zmianami

Przyszedł czas na rewizję dotychczasowych założeń projektów informatyzacji naszego kraju. Zmiany, które dokonują się w administracji i w jej otoczeniu, skłaniają do szukania nowych sposobów i zasad wykorzystania technik informacyjnych w instytucjach publicznych. Czytaj więcej »

Wiadomości

Comarch poprawił wyniki w 2012 roku

W roku 2012 przychody Comarchu ze sprzedaży wzrosły o 12,5% i osiągnęły wartość 884 mln zł. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy wzrósł o 7% i wyniósł prawie 39 mln zł. Czytaj więcej »

Zielone światło dla e-podpisu w sądach

Naczelny Sąd Administracyjny orzekł, że w kontaktach z sądami administracyjnymi można używać podpisu elektronicznego. Jest to krok w kierunku cyfryzacji obiegu dokumentów w całym wymiarze sprawiedliwości. Czytaj więcej »

Państwowe wsparcie dla produkcji gier

Bydgoski producent gier komputerowych, Vivid Games dostanie dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu INNOTECH. Przeznaczy je na produkcję autorskiej technologii V-TECH ENGINE 2, która ma zrewolucjonizować rynek produkcji gier mobilnych. Technologia będzie sprzedawana innym podmiotom na zasadzie licencji. Czytaj więcej »

Polski CeBIT już za nami

CeBIT to największe wydarzenie branży ICT w Europie i niepowtarzalna szansa na promocję. W tym roku strategicznym partnerem targów była Polska. Czy wykorzystaliśmy swoją szansę? Czytaj więcej »

Lajkokracja

Wolność w internecie jest okazją dostępu do niezmierzonych zasobów informacji, ale i możliwością rozgłaszania głupstw. Podobnie myślący znajomi w serwisach społecznościowych nie gwarantują przynależności do rozsądnej większości Czytaj więcej »

Samochody potrzebują oprogramowania

Samochody potrzebują oprogramowania

Najbliższe lata staną się prawdziwym polem walki dla systemów operacyjnych dla aut. Na rynku tym mogą się liczyć także polscy dostawcy oprogramowania. Czytaj więcej »

Software AG rozwija własną technologię in-memory i wchodzi na rynek analityki

Podczas targów CeBIT odbyła się premiera nowego rozwiązania biznesowego firmy Software AG. Czytaj więcej »

Firmy potrzebują mniej kontroli, a więcej zarządzania

Firmy potrzebują mniej kontroli, a więcej zarządzania

Polskie organizacje są coraz bardziej świadome procesowo. Niestety, skupiają się na kontrolowaniu procesów, zamiast na zarządzaniu nimi. Czytaj więcej »

EN FACE: Krzysztof Gniotek...

EN FACE: Krzysztof Gniotek...

...profesor, kierownik Katedry Odzieżownictwa i Tekstroniki na Wydziale Inżynierii i Marketingu Tekstyliów Politechniki Łódzkiej Czytaj więcej »

Technologie

Współpraca uczelni z IT

Udana współpraca uczelni z przemysłem to godzenie ognia i wody. Uczelnie analizują problemy pomału. Przemysł chce, aby od razu podać rozwiązania i zaimplementować je w pełnej skali. Czytaj więcej »

Serwery x86 do aplikacji krytycznych

Od pracy niektórych aplikacji zależy działanie całego przedsiębiorstwa. Obecnie ważne oprogramowanie można uruchamiać na serwerach x86 bez istotnego wzrostu ryzyka biznesowego. Czytaj więcej »

Nowości Mobile World Congress w Barcelonie

Czytaj więcej »

Przetwarzanie in memory

Podstawową zaletą przetwarzania danych w pamięci, widoczną od razu, jest o wiele wyższa wydajność. Możliwa staje się analiza danych online, bez konieczności zasilania hurtowni. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Śledzenie daje wiedzę o produkcie

Śledzenie daje wiedzę o produkcie

Burza związana z wykryciem koniny w mięsie wołowym, wycofanie z rynku odżywek z odłamkami szkła, akcje serwisowe producentów aut. To wszystko pokazuje, jak istotne jest dzisiaj śledzenie produktu. Wymagania techniczne i organizacyjne przekładają się na zadania dla IT. Czytaj więcej »

Gatta stawia na obsługę klienta

Firma Ferax, właściciel marki odzieży i bielizny damskiej Gatta, uruchomiła system Microsoft Dynamics AX for Retail w celu wsparcia działań sprzedażowych w sieci detalicznej. Czytaj więcej »

Audioteka wybrała Marketing Automation

Audioteka, serwis z audiobookami, wdroży system SALESmanago do personalizacji i automatyzacji marketingu. Czytaj więcej »

Onet z nową chmurą obliczeniową

Firma IBM zbudowała publiczną chmurę obliczeniową dla działu Onet Technologie, będącego częścią Grupy Onet. Onet Cloud na bazie technologii i usługii IBM będzie świadczyć usługi skierowane głównie do średnich i dużych przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

ING BankOnLine z produktami "na klik"

ING Bank Śląski wprowadził nowe funkcje do systemu bankowości internetowej ING BankOnLine. Od 4 marca br. użytkownicy mogą korzystać z oferty produktów "na klik" i odblokować dostęp do systemu przez SMS. Czytaj więcej »

Urząd Miasta Katowice będzie miał telefonię internetową

Urząd podpisał umowę z firmą Integrated Solutions na dostawę, konfigurację i wdrożenie telefonii IP. Czytaj więcej »

Lilia weneda, czyli o wyższości tego nad tamtym

Co jakiś czas to tu, to tam odzywa się u nas dyskusja o potrzebie kształcenia większej liczby inżynierów, a pośród nich - i informatyków. Czytaj więcej »

Tradycyjna poczta w e-wymiarze

Poczta Polska próbuje odpowiedzieć na potrzeby cyfrowego świata. Obok tradycyjnych usług wprowadza elektroniczne znaczki, przesyłki hybrydowe i neoKartkę. Czytaj więcej »

Nowy rywal dla CIO?

Nowy rywal dla CIO?

Firma badawcza Gartner przewiduje, że w ciągu najbliższych dwóch lat aż jedna czwarta firm na świecie będzie miała stanowisko Chief Digital Officer. Czy CIO powinien czuć się zagrożony? Czytaj więcej »

Opinie

Osobliwość już była

Entuzjaści nowego, wspaniałego świata wyczekują Osobliwości (Singularity). Czytaj więcej »

Człowiek w środku

Zawsze najgorzej ma ten, który znajdzie się pośrodku zawieruchy. Najczęściej nie jego to wina, ale dostaje po głowie, jakby tylko on zawinił. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...