powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2013

Trendy 2013, 11 marca 2013
Trendy 2013
Prezentacje firmowe

Networld Trendy 2013

NetWorldDoroczne wydanie specjalne podsumowujące najważniejsze trendy technologiczne, będące motorem rozwoju przedsiębiorstw. Fachowe opracowanie przygotowane przez redakcję Networld zawiera pogłębione analizy rynkowe oraz opisy innowacyjnych rozwiązań IT, które zyskują popularność na rynku biznesowym. Autorzy przywiązują szczególną uwagę do przedstawienia praktycznych skutków wdrożenia nowych...

Wydanie specjalne
Rok 2013 w IT - czas chmury, big data i wszechobecnego internetu

Rok 2013 w IT - czas chmury, big data i wszechobecnego internetu

Prognozowanie tendencji na rynku IT - szczególnie w kontekście rozwiązań dla korporacji - zwykle bywa wyzwaniem. W tym roku może to być jednak nieco łatwiejsze, analitycy są bowiem zgodni co do tego, że 2013 będzie raczej rokiem ugruntowywania już istniejących trendów niż czasem oszałamiających karier jakichś nowych rozwiązań (aczkolwiek tego też nigdy nie można wykluczyć).... Czytaj więcej »

Wirtualizacja i cloud computing

Wirtualizacja i cloud computing

W 2013 roku główne trendy w cloud computing to chmury hybrydowe, brokery chmur, Big Data i SDN (software-defined networking). Według analityków przemysłu IT, kończy się etap "zabawy" w cloud computing. Rok 2013 ma być rokiem, w którym firmy będą implementować strategie chmury hybrydowej, która wybrane obciążenia będzie lokować w chmurze publicznej, a pozostałe we... Czytaj więcej »

Pamięci masowe i serwery w 2013 r.

Pod koniec 2011 roku firmy analityczne podawały, że pojemność wszystkich zewnętrznych systemów pamięci masowych pracujących na całym świecie wynosi ok. 21 eksabajtów i przewidywały, że będzie ona rosnąć każdego roku o ok. 40%. Oznacza to, że w 2014 wartość ta powinna przekroczyć 40 eksabajtów. Jednak już po kilkunastu miesiącach firmy analizujące rynek IT twierdziły, że... Czytaj więcej »

Infrastruktura fizyczna centrum danych, efektywność energetyczna i monitoring

Infrastruktura fizyczna centrum danych, efektywność energetyczna i monitoring

Efektywność energetyczna jest obecnie jednym z głównych kryteriów uwzględnianych przy budowie i modernizacji centrów przetwarzania danych. Stosowanie serwerów kasetowych, a także mniejszych i szybszych przełączników sieciowych niesie ze sobą konieczność zastosowania nowocześniejszych niż dotychczas systemów zasilania i chłodzenia. W artykule opisujemy trendy w infrastrukturze... Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo: zagrożenia są wszędzie

Prognozy dotyczące bezpieczeństwa IT nie napawają optymizmem. Grupy przestępców sieciowych nie mają zahamowań i atakują zarówno instytucje rządowe i wielkie korporacje, jak i małe przedsiębiorstwa. Cele są dwa - zdobyć pieniądze i informacje. W 2016 roku globalne wydatki na próby zabezpieczenia się przed zagrożeniami przekroczą 86 mld dol., ale eksperci obawiają się, że to... Czytaj więcej »

Komunikacja IP - transformacja trwa

Komunikacja IP - transformacja trwa

Niepewność na światowych rynkach i widmo recesji nie przełożyły się na zastopowanie inwestycji firm w nowoczesną komunikacją opartą na IP. Wyraźnie jednak widać, że zarządzający tną koszty i próbują szukać tańszych alternatyw. VoIP, systemy Unified Communications & Collaboration oraz wideokonferencje - to główne obszary rozwoju firmowej komunikacji. Czytaj więcej »

Sieci mobile i bezprzewodowe

Sieci mobile i bezprzewodowe

Bezprzewodowość nie jest już traktowana jak zapasowe łącze w sieci przedsiębiorstwa, ale coraz częściej staje się łączem podstawowym. Trendy w sieciach bezprzewodowych wyznacza popularyzacja smartfonów i tabletów, BYOD oraz coraz lepsze możliwości połączenia, w 2013 roku - standard 802.11ac oraz LTE. Czytaj więcej »

Nadzieja dla biznesu, wyzwanie dla IT

Big Data jest na topie. Niewiele jest wdrożeń i wykorzystania w biznesie, ale nie jest to tylko kolejny marketingowy buzzword i rzecz poza obszarem zainteresowania menedżerów IT. Czytaj więcej »

Usługi nie przejmą całości zadań IT

Outsourcing nie jest już panaceum na problemy związane z IT. Staje się raczej doraźnym narzędziem pozwalającym uwolnić zasoby angażowane do standardowych, powtarzalnych zadań. Czytaj więcej »

Biznes potrzebuje mobilności

Biznes potrzebuje mobilności

Rynek urządzeń, usług i sieci komórkowych to jeden z najszybciej rozwijających się segmentów IT. Operatorzy masowo inwestują w sieci LTE (Long Term Evolution), a użytkownicy porzucają zwykłe telefony komórkowe na rzecz zaawansowanych smartfonów. Pracownicy chętnie korzystają z mobilnych gadżetów zarówno w domu, jak i w biurze, co wymusza konieczność zmian w firmowych... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...