powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2013

Wydanie 03/2013, 11 marca 2013
03/2013
Prezentacje firmowe

Computerworld

Bezpieczeństwo
Czy antywirusy mają jeszcze przyszłość?

Czy antywirusy mają jeszcze przyszłość?

Oprogramowanie ochronne w firmie tak mocno weszło do kanonu, że dyrektorzy ds. bezpieczeństwa nie zadają sobie nawet pytania o potrzebę posiadania rozwiązania tego typu, przyjmując je apriorycznie. Starają się jedynie minimalizować koszty jego utrzymania i kiedy przychodzi do odnowienia wsparcia producenta, twardo negocjują warunki, strasząc zmianą dostawcy. Może jednak warto... Czytaj więcej »

Centrum danych
Skalowalne centrum logowania zdarzeń

Skalowalne centrum logowania zdarzeń

Aplikacje, urządzenia sieciowe oraz systemy operacyjne, generują pokaźną ilość informacji związanych z funkcjonowaniem danej jednostki. Informacje te zbierane zazwyczaj na lokalnych dyskach systemowych, określane są nazwą dzienników zdarzeń (w nomenklaturze sieciowej często używane jest słowo log). Odpowiednio utworzone dzienniki zdarzeń pozwalają na analizę poprawności... Czytaj więcej »

Licencjonowanie systemów serwerowych Microsoftu - co powinieneś wiedzieć

Licencjonowanie systemów serwerowych Microsoftu - co powinieneś wiedzieć

Licencjonowanie produktów Microsoft zawsze przysparzało użytkownikom wielu kłopotów. W gąszczu licznych modeli licencjonowania produktów serwerowych, klienckich czy usług bardzo łatwo jest się pogubić, a zdarza się, że nawet pracownicy Microsoft nie są w stanie udzielić jasnej odpowiedzi na nasze wątpliwości, co do poprawności wykorzystania ich produktu zgodnie z umową... Czytaj więcej »

Aplikacja w chmurze - wybór i przygotowywanie

Aplikacja w chmurze - wybór i przygotowywanie

Wybranie i przygotowywanie aplikacji do działania w chmurze nie jest zadaniem prostym. Transformacja i migracja nowych oraz istniejących usług aplikacyjnych do rzeczywistych usług w chmurach wymaga starannego przygotowania. Czytaj więcej »

MŚP w chmurze publicznej

MŚP w chmurze publicznej

Od kilku lat popularność wykorzystania chmury do celów biznesowych ciągle wzrasta. Obecnie wiele przedsiębiorstw w ramach konsolidacji serwerów przeniosło swoje systemy i usługi do chmury prywatnej. Niemniej jednak wielu dostawców zaczęło również oferować narzędzia i usługi wspomagające pracę przedsiębiorstw, ale pracujące w modelu chmury publicznej. Czytaj więcej »

Pamięć nieulotna - technologia jutra

Pamięć nieulotna - technologia jutra

Spadek kosztu jednego gigabajta poniżej jednego dolara, jaki nastąpił w segmencie dysków SSD w 2012 roku,daje dobry argument zwolennikom tezy, że klasyczne dyski HDD już wkrótce staną się urządzeniami niszowymi. Ale zanim to nastąpi, na rynku pojawią się najprawdopodobniej nowe generacje pamięci nieulotnych NVM będące konkurencją dla układów NAND flash. Czytaj więcej »

Sieci
Najwyższy czas na Ethernet 10 Gb/s

Najwyższy czas na Ethernet 10 Gb/s

Sieci Ethernet 10 Gb/s funkcjonują od lat (technologia zyskała miano standardu w 2002 roku), ale wiele małych i nawet średnich firm bazuje nadal na standardowych, gigabitowych sieciach LAN. Na początku była to bardzo droga technologia, na którą mogły sobie pozwolić tylko największe firmy i duże korporacje, jednak z czasem zarówno karty sieciowe, jak i okablowanie miedziane oraz... Czytaj więcej »

Testy i porównania

Office 365 Home Premium - krok bliżej ku doskonałości?

Najnowsza wersja pakietu aplikacji biurowych Microsoft Office być może nie jest najlepszym oprogramowaniem tego typu, jakie można sobie wyobrazić - wymagający użytkownicy z pewnością będą w stanie na szybko wymienić kilka wad czy braków. Ale wydaje się, że jest to najlepszy pakiet biurowy, jaki można w tej chwili kupić i zdecydowanie najlepszy MS Office, jaki kiedykolwiek powstał. Czytaj więcej »

Pomiary sieci Wi-Fi - narzędzia mobilne

Gdy sieci bezprzewodowe Wi-Fi raczkowały, narzędzia przeznaczone do przeprowadzania ich pomiarów były dość proste. Ograniczały się do możliwości przemieszczania z komputerem przenośnym po określonym terenie w poszukiwaniu źródeł sygnału oraz jego poziomu. Obecnie dostępne są narzędzia analizujące i mapujące sieć Wi-Fi w postaci aplikacji mobilnych, które mogą zostać... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Licencja na włamywanie

Filmy o Jamesie Bondzie przyzwyczaiły nas do postrzegania walki wywiadów jako widowiskowych pościgów i strzelanin, a skutecznej kradzieży supertajnych informacji jako zależnej od wyniku bokserskiego pojedynku herosów o przenikliwym spojrzeniu, kwadratowych szczękach i nienagannie skrojonych garniturach. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...