powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Raport specjalny Praktyki i staże w IT, 19 lutego 2013
Raport specjalny Praktyki i staże w IT Computerworld nr Raport specjalny Praktyki i staże w IT
Prezentacje firmowe

Praktyki i staże w IT

ComputerworldW raporcie m.in.:

  • Jak zbudować swoją wartość na rynku pracy poprzez udział w stażu
  • Profil stażysty - kogo szukają pracodawcy i jakie obowiązki mają stażyści
  • Ile można zarobić na stażu?
  • Jak znaleźć pierwszą pracę w IT

Biura karier

Pomoc dla świadomych studentów

Uczelniane biura karier mają nie tylko oferty praktyk i staży studenckich. Prowadzą także wiele działań, w ramach których pomagają studentom. Studentom, którzy są wiedzą, że warto budować swoją karierę. Czytaj więcej »

Co daje staż

Zbuduj swoją wartość na rynku pracy

Staże i praktyki w ramach programu studiów to jedna z najlepszych i polecanych metod na zdobycie doświadczenia zawodowego, rozeznanie się na rynku pracy, jak również wybranie właściwej specjalizacji. Czytaj więcej »

Kiedy na staż

Poszukiwani studenci z wiedzą i umiejętnościami

Do odbycia praktyk trzeba mieć odpowiednio dużą wiedzę i umiejętności pozyskane na zajęciach dydaktycznych. Dlatego firmy kierują swoje oferty głównie do studentów, którzy ukończyli chociaż drugi rok studiów. Czytaj więcej »

Pracodawcy

Praktykuj i pracuj u najlepszych

Wybierając firmy, do których aplikuje się na praktyki lub pierwszą pracę, warto przejrzeć rankingi najlepszych pracodawców. Czytaj więcej »

Rozwój zawodowy

Jak zostać świetnym informatykiem

Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zostać świetnym informatykiem, trzeba przede wszystkim wiedzieć, co to za jeden - ten informatyk? Czytaj więcej »

Staż - furtka do kariery

Choć zatrudnienie w firmie, w której odbywało się staż, nie jest najpopularniejszą formą zdobywania zatrudnienia, to tego typu aktywność pomaga w znalezieniu pracy. Czytaj więcej »

Rynek pracy

6 rad dzięki, którym znajdziesz pierwszą pracę

Rynek jest po waszej stronie - administratorzy i programiści nieodmiennie są i będą poszukiwani, o ile znają angielski i potrafią bezproblemowo pracować w zespole. Podpowiadamy, jak znaleźć pierwszego pracodawcę. Czytaj więcej »

Młodzi informatycy na rynku pracy

Co powinni wiedzieć młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy IT? Podpowiadamy, na co zwracają uwagę pracodawcy z branży IT i jakie kompetencje powinni mieć absolwenci, by zwiększyć swoją wartość na rynku pracy. Czytaj więcej »

Staże zagraniczne
Staż dla najlepszych

Staż dla najlepszych

Rozmowa z Wojciechem Śmietanką, studentem Jednoczesnych Studiów Informatyczno-Matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim, który miał okazję brać udział w praktykach w Google w Krakowie latem 2010 roku oraz w Facebooku w Palo Alto latem 2011 roku, a obecnie pracuje w Google Zurych w dziale map. Czytaj więcej »

Studia doktoranckie

Informatyk z doktoratem

Rośnie liczba studentów, którzy decydują się na studia doktoranckie. Większość po to, by pozostać na uczelni. Część chce jednak później pracować w biznesie. Czytaj więcej »

Szkolenia i certyfikaty

Student z certyfikatem

Od świeżo upieczonych magistrów i inżynierów coraz częściej oczekuje się wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań i technologii popartej dokumentami. Na szczęście, w procesy kształcenia młodych kadr coraz częściej angażują się dostawcy technologii. Czytaj więcej »

Zarobki

Pieniądze to nie wszystko

Choć coraz więcej firm oferuje studentom płatne staże i praktyki, przyznając za nie wynagrodzenie niewiele niższe niż pensje etatowego pracownika, to na stażach da się "zarobić" o wiele więcej. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...