powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2013

Wydanie 04-2013, 19 lutego 2013
04-2013 Computerworld nr 04-2013
Perspektywa 2013
Czy outsourcing wciąż ma sens?

Czy outsourcing wciąż ma sens?

Outsourcing nie jest już panaceum na problemy związane z IT. Staje się raczej doraźnym narzędziem pozwalającym uwolnić zasoby angażowane do standardowych, powtarzalnych zadań. Czytaj więcej »

Chmura wciąż daleko na horyzoncie

Chmura wciąż daleko na horyzoncie

Polscy CIO nadal nieufnie i bez entuzjazmu podchodzą do korzystania z usług IT w modelu cloud computing. Podobnie jak w 2012 r., nie spieszą się z wprowadzaniem chmury do firm. Czytaj więcej »

Najważniejsza jest komunikacja

Najważniejsza jest komunikacja

W czasie kryzysu na rynku wygrywają firmy, które mają silne IT. Takie, które jest partnerem biznesu i umie z nim rozmawiać. A nawet jest liderem zmian. Czytaj więcej »

Nadzieja dla biznesu, wyzwanie dla IT

Nadzieja dla biznesu, wyzwanie dla IT

Big Data jest na topie. Niewiele jest wdrożeń i wykorzystania w biznesie, ale nie jest to tylko kolejny marketingowy buzzword i rzecz poza obszarem zainteresowania menedżerów IT. Czytaj więcej »

Mobilizacja dla CIO

Mobilizacja dla CIO

Mobilność to jeden z "megatrendów" technologicznych, silnie powiązany z konsumeryzacją IT, eksplozją ilości cyfrowych danych w firmie, zacieśnieniem współpracy IT z biznesem. Czytaj więcej »

Firma wasza, sprzęty nasze

Firma wasza, sprzęty nasze

Wykorzystywanie prywatnego sprzętu konsumenckiego do pracy w firmach jest tak powszechne, że można mówić o epoce BYOD. Organizacje muszą być przygotowane na nowe wyzwania. Czytaj więcej »

Wiadomości

Najwyższe zarobki w IT

W 2012 r. najlepiej zarabiali pracownicy z branż IT i telekomunikacji. Najgorzej płatne okazały się branże usług publicznych - wynika z ogólnopolskiego badania wynagrodzeń. Czytaj więcej »

KE o pomocy publicznej w sieciach szerokopasmowych

Komisja Europejska opublikowała w dzienniku urzędowym UE nowe wytyczne unijne w sprawie stosowania reguł pomocy państwa przy szybkiej budowie sieci szerokopasmowych. Czytaj więcej »

IBM zapowiada tańsze serwery Power Systems

Jeszcze w lutym do oferty koncernu IBM dołączą tańsze systemy serwerowe rodziny Power Systems przeznaczone dla mniejszych firm. Najtańszy serwer, Power Express 710, ma kosztować niecałe 6 tys. USD. Czytaj więcej »

Konkurs o Nagrodę im. Witolda Lipskiego

Ruszył dziewiąty edycja konkurs o Nagrodę im. Witolda Lipskiego dla młodych naukowców zajmujących się informatyką. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 kwietnia br. Czytaj więcej »

Teradata oferuje system obsługujący analizy Big Data

Nowe rozwiązanie pełni rolę platformy sprzętowo-aplikacyjnej zoptymalizowanej pod kątem szybkiej eksploracji i analizy dużych wolumenów danych. Czytaj więcej »

Europejski tlen szerokopasmowy

Trudnej debacie o nowym budżecie Unii Europejskiej oprócz wielu kryzysowych dylematów towarzyszą podsumowania skuteczności przyjętej przed trzema laty strategii Europa 2020. Czytaj więcej »

Dell wychodzi z giełdy

Wycofanie akcji firmy z obrotu publicznego ma ułatwić przeprowadzenie strategicznych zmian biznesowych. Dell ma upodobnić model biznesowy do tego, jaki wykorzystuje IBM. Czytaj więcej »

Nowe rozdanie BlackBerry

Nowy system operacyjny, nowa generacja urządzeń i nowa nazwa. Dzięki strategicznym zmianom BlackBerry chce odzyskać pozycję lidera rynku urządzeń przenośnych. Czytaj więcej »

Oracle kupuje kolejnego producenta narzędzi sieciowych

Zakup firmy Acme Packet pozwoli na rozszerzenie oferty Oracle w zakresie narzędzi wspierających optymalizację działania infrastruktury operatorskiej i zarządzanie sesjami danych. Wartość transakcji sięga 1,7 mld USD. Czytaj więcej »

Pull up!

Z opóźnieniem niejakim, ale jeszcze w granicach przyzwoitości, odnotowuję, że nastał nam rok nowy, a skoro trwamy nadal, znaczy - nie udał się koniec świata, przewidywany na koniec roku właśnie minionego. Czytaj więcej »

EN FACE: Tomasz Danis...

EN FACE: Tomasz Danis...

...odpowiadający z ramienia inwestora za wprowadzanie na polski rynek usług płatności mobilnych Payleven Czytaj więcej »

Technologie

Różne twarze phishingu

Z podsumowania firmy RSA wynika, że w 2012 r. pobito rekord liczby ataków phishingowych. Ataki z wykorzystaniem podrobionych stron to poważne zagrożenie dla firm i prywatnych użytkowników sieci. Czytaj więcej »

Coraz więcej wirusów na Androida

W ciągu ubiegłego roku liczba programów infekujących telefony z Androidem wzrosła od 1 tys. w styczniu do ponad 350 tys. pod koniec 2012 r. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Keller Polska korzysta z systemu SAP

Firma Keller Polska, należąca do międzynarodowego koncernu świadczącego usługi w zakresie geotechniki, zakończyła projekt wdrożenia systemu SAP. Obejmuje moduły: finansów i kontrolingu, sprzedaży, zaopatrzenia, gospodarki magazynowej oraz obsługi projektów budowalnych i zarządzania maszynami. Czytaj więcej »

Uniwersytet Szczeciński ma nowoczesny system telefoniczny

W ramach zakończonego wdrożenia firma GTS dostarczyła uczelni nowoczesny system telefoniczny w opcji hybrydowej (IP i TDM). Czytaj więcej »

Sprzedawcy Red Bulla z nową aplikacją mobilną

Firma Red Bull zdecydowała się na wdrożenie platformy biznesowej Comarch SFA Online Sales Support i Comarch SFA Online Distribution. Czytaj więcej »

Politechnika Wrocławska będzie miała system ERP

Wrocławska spółka UNIT4 TETA dostarczy i wdroży zintegrowany system ERP na Politechnice Wrocławskiej. Czytaj więcej »

Getin Bank i Noble Bank dołączyły do MyWallet

Getin Bank i Noble Bank dołączyły do usługi bezstykowych płatności telefonem komórkowym MyWallet, oferowanej przez T-Mobile. Czytaj więcej »

BZ WBK wprowadził bankowość mobilną dla Windows Phone

Klienci Banku Zachodniego WBK posiadający smartfony z systemem Windows Phone mogą pobrać aplikację, która umożliwi im korzystanie z mobilnej oferty usług bankowości elektronicznej BZWBK24. Czytaj więcej »

Opinie

Zamordyzm oświecony

Jedną z najciekawszych historii w polskim internecie jest rozkwit USENET-u, czyli grup dyskusyjnych hierarchii pl.*. Czytaj więcej »

Tania jakość

W firmie poczyniono już chyba wszystko w celu wykorzystania informatyki do prowadzenia biznesu. Wszelkie procesy doskonale opanowane, obsługa klienta na najwyższym poziomie. W zasadzie nic dodać, nic ująć. A jednak jest problem. Skąd pozyskać nowych klientów? Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...