powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2013

NetWorld Guide 02/2013, 18 lutego 2013
NetWorld Guide 02/2013
Prezentacje firmowe

Networld Guide: Okablowanie strukturalne

NetWorldNowoczesna infrastruktura komunikacyjna winna udostępniać transport głosu i danych oraz zapewnić przekaz aplikacji strumieniowych, takich jak: wideokonferencje, telewizja czy rozrywka na żądanie. Szybki dostęp do internetu przez wielu użytkowników jednocześnie, pobieranie plików, telefonia IP czy wideo stawiają olbrzymie wymagania na...

Okablowanie strukturalne
Okablowanie w nowym centrum danych

Okablowanie w nowym centrum danych

Kolejne generacje okablowania miedzianego i optycznego zapewniają większą niż dotąd przepustowość, a rozwój technologii wciąż nie napotyka na istotne ograniczenia. Ale projektowanie infrastruktury sieciowej i systemu okablowania wcale nie jest łatwiejsze, a przeciwnie, wymaga analizy wielu dodatkowych parametrów, które w klasycznych rozwiązaniach i zasadach dobrego projektowania... Czytaj więcej »

Ewolucja standardów sieci światłowodowych

Ewolucja standardów sieci światłowodowych

Sieci Ethernet o przepływnościach 40 i 100 Gb/s to najnowsza wersja standardu IEEE 802.3ba, który został oficjalnie opublikowany w połowie 2010 roku. Obecnie zaczyna on znajdować coraz szersze zastosowania w sieciach szkieletowych centrów danych. Większość zmian w infrastrukturze, których wymaga wdrożenie takiej sieci, dotyczy jej fizycznej warstwy, w tym okablowania. Czytaj więcej »

Wpływ Wi-Fi i chmury na rynek okablowania strukturalnego

Wpływ Wi-Fi i chmury na rynek okablowania strukturalnego

Przewidywana popularyzacja zastosowań sieci bezprzewodowych Wi-Fi ma największy wpływ na sprzedaż systemów okablowania miedzianego stosowanych w sieciach LAN. Jednak producenci światłowodów nie mają powodów do obaw, m.in. dlatego, że sprzyja im rozwój usług cloud computing i wzrost zapotrzebowania na szerokopasmowe łącza o wysokiej przepustowości. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...